kineziologie
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1fe1bbb061aadf4af0c1dc8976f1034fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 3:58 pm    Předmět: kineziologie Citovat

Máte někdo zkušenosti s tímto oborem? Co si o tom myslíte? Já se o něm dozvěděla náhodně od kamarádky, která mi tvrdí, že mi může pomocí kineziologie odblokovat migrénu. Já těmhle věcem moc nevěřím, ale docela mě to zaujalo, tak jsem si řekla, že se vás zeptám na názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 4:53 pm    Předmět: Citovat

Můj subjektivní názor:

K. je založena na správném principu, že člověka ovlivňuje spoustu nevědomých věcí v něm samém, vůči kterým si vystavil větší či menší bariéry. Zároveň souhlasím i s tím, že toto "nevědomí" se projevuje na tělesné úrovni, tzn. že naše tělo je odrazem naší mysli. Prací s tělem se tak dá na některé z těchto věcí "přijít". Zároveň se kineziologie snaží o "odblokování" těchto hrází, které si stavíme vůči nevědomým obsahům, a jdou na to jak klasickými psychoterapeutickými postupy, tak různou prací s tělem.

Mojí výhradou vůči K. je spíše forma, která se kolem toho nabalila. Každý druhý o sobě říká, že je kineziolog, a ten kult kolem toho je mi vysloveně nepříjemný.

Zároveň je mi občas protivný dogmatismus kineziologů, kteří jednak často staví tento přístup nad všechny ostatní, druhak někteří, které jsem poznal, si troufají mít "patent na rozum" a přístup k určitému poznání vás jako člověka, které vy nemáte a které je staví nad vás. Mnou poznaní kineziologové byli prostě namyšlení až dogmatičtí, aniž by k tomu měli dle mě důvod.

Shrnuto: kineziologie je podle mě založena na přijatelných (byť hodně alternativních) základech, ale forma provedení v ČR je hodně diskutabilní. Moc bych se do toho nehnal.
_________________
DlouheVlasy.cz!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Lahoda
161-320
161-320


Založen: 13.11.2008
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:00 pm    Předmět: Citovat

Mě na tom přesně odrazovalo třeba to, když mi kamarádka zapáleně líčila, že její nadřízená postavila na nohy člověka, který po úraze zůstal na invalidním vozíku kvůli rozdrcené páteři. Podávala mi to tím stylem, že si kineziologie poradí i s tím, na co je "klasická" medicina krátká... Mě tyhle zázraky vždycky připadají hrozně nedůvěryhodné...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 6:50 pm    Předmět: Citovat

asi záleží jak co a jak na kom.já sem měla možnost tomuto oboru trochu nahlédnout pod pokličku a i když myslím,že to neni metoda vhodná pro všechny pomoct může.citlivější lidi,pokud ví co a jak jsou schopní po čase už určovat svoje problémy sami,stačí jim ukázat tu cestu(třeba je to dobře použitelné u potravinových alergií,člověk si myslí,že mu něco dělá problém a než by čekal na vyšetření na alergologii,které trvá měsíc,takto si může v podstatě kdykoliv ověřit,co je problémem..ale samozřejmě je třeba to brát s hodně velkou rezervou..hodně záleží na osobě kineziologa a stějně jako u výkladu karet tím,že se člověk něco dozví už se situace mění,takže odpovědi můžou být různé v rozmězí několika minut.
ale určitě vyzkoušení neublíží,samozřejmě u někoho,kdo má dobré doporučení
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2009 7:31 pm    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Mě na tom přesně odrazovalo třeba to, když mi kamarádka zapáleně líčila, že její nadřízená postavila na nohy člověka, který po úraze zůstal na invalidním vozíku kvůli rozdrcené páteři. Podávala mi to tím stylem, že si kineziologie poradí i s tím, na co je "klasická" medicina krátká... Mě tyhle zázraky vždycky připadají hrozně nedůvěryhodné...


Tak ted si nejsem jista, jak je to s rozdrcenou páteří, nedochází tam k poškození míchy?? Mě je jedno co za metodu..ale když jí děla nafoukanec... Rolling Eyes
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lady Drace
161-320
161-320


Založen: 27.9.2009
Příspěvky: 247

PříspěvekZaslal: út říjen 20, 2009 1:10 pm    Předmět: Citovat

Já mám s kineziologií dobrou zkušenost, mně ve své době hodně pomohla od depresí, na rozdíl od prášků a psychiatrů. Určitě je ale důležité jít k člověkovi, na kterýho už máš nějaký doporučení, že je šikovný.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Vlkun
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 4.12.2006
Příspěvky: 662

PříspěvekZaslal: st říjen 28, 2009 3:03 pm    Předmět: Citovat

Lahoda napsal:
Mě na tom přesně odrazovalo třeba to, když mi kamarádka zapáleně líčila, že její nadřízená postavila na nohy člověka, který po úraze zůstal na invalidním vozíku kvůli rozdrcené páteři...

Jo... hezky to zní. Jenže kdyby to tak bylo, proč by to jen "jedna paní povídala"? Nemluvilo a nepsalo by se o tom poněkud víc? Neobjevily by se studie, které by to vědecky prověřily? To, zda rozdrcená kost zázračně sroste nebo ne, je docela exaktně měřitelné...
Považuji za celkem možné, že tahle metoda může pomoci s problémy, které mají nějaký více či méně patrný psychický klíč a důvod. Protože psychiku lze různě "oblbnout" a ovlivnit skrz ní i fyzické tělo. Ale že by takto šlo řešit problémy čistě fyzické... to se mi nezdá. (Jedině snad kdyby ono "postavení na nohy" spočívalo v několikaleté péči založené na podpoře vůle k životu a nápravě, díky níž si člověk dá tělo dohromady vlastně sám...)

Kromě toho... přinejmenším některým kineziologům by prospěl trochu kreativnější přístup místo pouhého doslovného opakování toho, co je naučili na drahém kursu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 12:58 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
asi záleží jak co a jak na kom.já sem měla možnost tomuto oboru trochu nahlédnout pod pokličku a i když myslím,že to neni metoda vhodná pro všechny pomoct může.citlivější lidi,pokud ví co a jak jsou schopní po čase už určovat svoje problémy sami,stačí jim ukázat tu cestu(třeba je to dobře použitelné u potravinových alergií,člověk si myslí,že mu něco dělá problém a než by čekal na vyšetření na alergologii,které trvá měsíc,takto si může v podstatě kdykoliv ověřit,co je problémem..ale samozřejmě je třeba to brát s hodně velkou rezervou..hodně záleží na osobě kineziologa a stějně jako u výkladu karet tím,že se člověk něco dozví už se situace mění,takže odpovědi můžou být různé v rozmězí několika minut.
ale určitě vyzkoušení neublíží,samozřejmě u někoho,kdo má dobré doporučení

Souhlasím. Mamka to dělá, ale jen tak na to testování, co škodí a co ne, jaký kapky nasadit na to a na to, jestli má človcěk zátěž na lepek nebo mlíko. Zajímavý je, že můj strýc vytestováním zjistil, že mu nevadí ani cíga, kerý kouří od svých 15ti let ani slivovice. Zato mlíko katastrofa. Vysadil a problém odpadl. No mamka to používala v práci u doktora Stanislava Rösslera, že ty lidi nejdřív kineziologicky vyšetřila a pak je vytestovali už na to konkrétní mamčino zjištění. Potvrdilo se to a mohli dělat na změně.
Mamka se obecně o takovýhle věc celkem zajímá, já to beru s rezervou. Na druhou stranu má výsledky. Já jí ale říkám šaman;)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 7:45 pm    Předmět: Citovat

"Jo... hezky to zní. Jenže kdyby to tak bylo, proč by to jen "jedna paní povídala"? Nemluvilo a nepsalo by se o tom poněkud víc? Neobjevily by se studie, které by to vědecky prověřily?"


nooo ono jde o to, že kdyby se to každý dověděl a chtěl by se takto léčit tak by celé zdravotnictví a farmaceutický průmysl byl na odpis, čili by nebyly tržby...

nemám zkušenosti s kineziologií, ale na astrovíkendě v brně jsem se zúčastnila přednášky pojednávající na toto téma a hoodně mě zaujalo (paní byla hodně příjemná a věřila jsem jí každé slovo Rolling Eyes ) ... prý se takto dají řešit i alergie a jiné psychické bloky
viděla jsem i ukázku a prostě to byla profesionálka... ale říkala nám, že to není na jedno sezení, ale na více aby se problému člověk zbavil
a neposledně ono jde i o víru Wink když si řeknete ono mě to prostě vyléčí tak vás to vyléčí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nicole
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.7.2008
Příspěvky: 6825

PříspěvekZaslal: so říjen 31, 2009 9:08 pm    Předmět: Citovat

Tentokrát mám naprosto shodný názor s Aha. Dost mě od této metody odrazují lidé, kteří se jí tady zabívají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.