Tetování hennou
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=917b85239b81393bffb24176fd1e8e43Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
alansperkova
0-7
0-7


Založen: 24.3.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po říjen 25, 2010 11:19 pm    Předmět: tetování Citovat

Ahojte všichni, chci se s vámi poradit a poprosit vás o všechny odpovědi k tomuto tématu... Rada bych si nechala udělat tetování hennou, na opravdové tetovaní nemám náladu ani žaludek
Chci se teda všech zeptat:
- máte nějaké zkušenosti z tetování hennou
- kde na zlínsku a olomoucku mi toto tetování zhotoví
- jak při tetování hennou na kůži docílit tmavě hnědé nebo černé barvy
- můžu si tetovaní udělat doma?

Všem moc děkuji za odpovědi
Adéla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 12:20 am    Předmět: Citovat

Jenom tak zkraje - o tetování hennou tu určitě má někdo víc zkušeností jak já - černou barvu hennou nedocílíš. V těch rádoby salonech, kde toto dělají, místo henny strkají do té směsky nějakou srajdu, po které se už spousta lidí osypala. Tak jenom varuju Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkyrija
8-20
8-20


Založen: 8.2.2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:19 pm    Předmět: Citovat

pokud máte hennu na předloktí, holeni nebo nějakém inteligentním místě, lze to zabalit do igelitu (až trochu zaschne, aby jste z toho neudělali jeden velký flek Wink ). Já si tak zabalila prsty na ruce a zápěstí. chytlo to slušně už po půl hodině a to jsem cca 10 let starou hennu rozmíchala jen s vodou (dělala jsem jen pokus - henna má expiračku cca 2 roky, nedoporučuji nikomu starší hennový prášek, dělala jsem jen pokus v kreslení na jednu ruku, ale stejně chytla).

Jinak pravidlem je určitě odmastit kůži, používám tuhé mýdlo (obyč bez příměsí mléka atd...) nebo ty čistící obličejové gely bez tonika, ty totiž roztahují póry aby z nich lépe vyšly nečistoty (lze použít i líh na odmaštění, ale pozor líh póry stahuje). Samotnou hennu nechávám odležet 24 hodin (aby se pořádně uvolnily pigmenty). Citronová štáva nebo víno fungují stejně. Med nebo cukr (do hladka utřený) fungují spíše jako pojivo pro hladkou pastu a aby tak rychle nevysychala (a možná se neodlupovala v šupinkách). A asi bych doporučovala třtinový než bílý rafinovaný, zbytky melasy obsahují spoustu minerálů (viz melasa) které vyživý kůži. (mimo to melasa samotná - ta s divnou lehce slanou příchutí která je způsobena obrovským množstvím minerálů, jinak je sladká - by byla jistě mnohem lepší i do přípravy henny na vlasy)

Jako aplikátor používám pytlíček se suchým zipem a jedním ustřiženým růžkem, tak aby vytvořil jen malililinkatou dírečku přes kterou se směs protlačí a vršek ještě zavřu velkou plastovou klypsnou na pytlíky. Ještě nevím jak umotat správně ten nanášecí kornout, tak jsem improvizovala jako při zdobení vánočních perníčků. Jinak doporučuji směs pořádně utřít možná i přesít hennový prášek přes jemné sítko či podrtit v třecí misce (i když řádné utření směsi by mělo stačit). Někdy se mi totiž při aplikaci stane že se mi ústí pytlíčku ucpe větší hrudkou - to pak způsobuje rozšíření hrdla ústí z pytlíčku.

Na opravu vzoru (když se mi klepe ruka nebo nepovede nějaký kus), používám dřevěnou tyčinku (seříznutá špejle na plocho), lepší než si zbytečně zabarvit nehty. Smile

Klasická henna se nechává na rukách 3-6 hodin (jsem se dočetla), ale našla jsem v prodeji i hennu ktéré stačí údajně 45 minut (co je to zač nevím).

K výdrži obrázku: obrázek vám zůstane "déle" když se o kůži staráte. Henna se vsakuje do nejsvrchnějších vrstev kůže a kožní buňky mají nejkratší životnost snad ze všech buňek na těle. Čili suchá kůže, nevtírání vyživujících olejů, koupání v moři či chlorovaném bazénu, spousta sluníčka, atd... obrázek zesvětlí dříve. (Mimo to henna funguje jako UV filtr, díky těžkým kovům které obsahuje - na ty může být někdo alergický - tak že když se s hennovým obrázkem budete opalovat, tak si pište že vzor se vám vypálí na kůži, čož nevím zda to je nevýhodou či výhodou Wink :DDD )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkyrija
8-20
8-20


Založen: 8.2.2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:21 pm    Předmět: Citovat

Pokud máte hennu na předloktí, holeni nebo nějakém inteligentním místě, lze to zabalit do igelitu (až trochu zaschne, aby jste z toho neudělali jeden velký flek Wink ). Já si tak zabalila prsty na ruce a zápěstí. chytlo to slušně už po půl hodině a to jsem cca 10 let starou hennu rozmíchala jen s vodou (dělala jsem jen pokus - henna má expiračku cca 2 roky, nedoporučuji nikomu starší hennový prášek, dělala jsem jen pokus v kreslení na jednu ruku, ale stejně chytla).

Jinak pravidlem je určitě odmastit kůži, používám tuhé mýdlo (obyč bez příměsí mléka atd...) nebo ty čistící obličejové gely bez tonika, ty totiž roztahují póry aby z nich lépe vyšly nečistoty (lze použít i líh na odmaštění, ale pozor líh póry stahuje). Samotnou hennu nechávám odležet 24 hodin (aby se pořádně uvolnily pigmenty). Citronová štáva nebo víno fungují stejně. Med nebo cukr (do hladka utřený) fungují spíše jako pojivo pro hladkou pastu a aby tak rychle nevysychala (a možná se neodlupovala v šupinkách). A asi bych doporučovala třtinový než bílý rafinovaný, zbytky melasy obsahují spoustu minerálů (viz melasa) které vyživý kůži. (mimo to melasa samotná - ta s divnou lehce slanou příchutí která je způsobena obrovským množstvím minerálů, jinak je sladká - by byla jistě mnohem lepší i do přípravy henny na vlasy)

Jako aplikátor používám pytlíček se suchým zipem a jedním ustřiženým růžkem, tak aby vytvořil jen malililinkatou dírečku přes kterou se směs protlačí a vršek ještě zavřu velkou plastovou klypsnou na pytlíky. Ještě nevím jak umotat správně ten nanášecí kornout, tak jsem improvizovala jako při zdobení vánočních perníčků. Jinak doporučuji směs pořádně utřít možná i přesít hennový prášek přes jemné sítko či podrtit v třecí misce (i když řádné utření směsi by mělo stačit). Někdy se mi totiž při aplikaci stane že se mi ústí pytlíčku ucpe větší hrudkou - to pak způsobuje rozšíření hrdla ústí z pytlíčku.

Na opravu vzoru (když se mi klepe ruka nebo nepovede nějaký kus), používám dřevěnou tyčinku (seříznutá špejle na plocho), lepší než si zbytečně zabarvit nehty. Smile

Klasická henna se nechává na rukách 3-6 hodin (jsem se dočetla), ale našla jsem v prodeji i hennu ktéré stačí údajně 45 minut (co je to zač nevím).

K výdrži obrázku: obrázek vám zůstane "déle" když se o kůži staráte. Henna se vsakuje do nejsvrchnějších vrstev kůže a kožní buňky mají nejkratší životnost snad ze všech buňek na těle. Čili suchá kůže, nevtírání vyživujících olejů, koupání v moři či chlorovaném bazénu, spousta sluníčka, atd... obrázek zesvětlí dříve. (Mimo to henna funguje jako UV filtr, díky těžkým kovům které obsahuje - na ty může být někdo alergický - tak že když se s hennovým obrázkem budete opalovat, tak si pište že vzor se vám vypálí na kůži, čož nevím zda to je nevýhodou či výhodou Wink :DDD )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:26 pm    Předmět: Citovat

a nechceš přidat nějaké obrázky svých výtvorů?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:29 pm    Předmět: Citovat

Kvalitni cista henna tezke kovy neobsahuje, na to by musela byt pestovana v kontaminovanem prostredi (nebo zalevana kontaminovanou vodou).
Jelikoz se tezke kovy usazuji v tele (zejmena v jatrech mam ten dojem), byla by dlouhodoba aplikace henny zivotu nebezpecna.

Alergie na hennu existuje, stejne tak jako alergie na celer, mrkev, soju, mleko, lepek ... je to rostlina a tudiz potencionalni alergen, tezke kovy s tim nemaji nic spolecneho Wink

UV filtr na nabarvene pokozce mohou simulovat prave molekuly hennoveho barviva, ktere se na kuzi/vlasy "prilepi" a obali je, tudiz nez se paprsky dostanou na kuzi, musi projit touto vrstvickou.
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkyrija
8-20
8-20


Založen: 8.2.2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 4:58 pm    Předmět: Citovat

Nemám čím bych fotila Very Happy
To o těch údajných těžkých kovech jsem se dočetla z nějaké zprávy, z toho důvodu se totiž v Americe prý nesmí používat henna na kůži. Podle mě je to samozřejmě tím kde se pěstuje. Ale to nezjistíš, pokud nemáš přístup k přístrojům. UV filtr si myslím že funguje všechno co ti vyplní kůži. Koukni se na křováky z afriky, červené "bahno" tak používají. Většinou jsou to minerální látky. A proto že řeky v indii (zejmána Ganga) nejsou zrovna ty nejčistější, je možné všechno. Vždyť i my požíváme plodiny pěstované v blískosti dálnic a silnic, pochybných vodních zdrojů (těžkej humáč). Spíše to nebude tak vážné jak se to tváří.

Teď jsem se dočetla že ten zdobící kornout je vlastně to co dělám já, jen je to smotané do tvaru kornoutu (pytlíček s ustřiženým růžkem) a zagumičkované či jinak zadělané.

How to Apply Mehendi?

You can make your own powder by drying henna leaves in shade. It might take weeks for them to dry to a crisp and you need to grind them thoroughly. You may also buy henna powder from the market.

Take....
1. Henna powder sieved through a muslin cloth.
2. Well strained strong tea decoction.
3. Eucalyptus oil (few drops).
4. Strained lime juice.
5. Sugar (one table spoon).

Take the henna powder in a bowl, add the tea till it becomes a thick paste (similar to a dough). Add eucalyptus oil, sugar and lime juice and mix well to make it into a smooth and thin paste.
Leave it covered over night or during the day if you prefer to apply in the night.

Make a cone....
Take a thick plastic cover or use any thick freezer bag - cut it into shape of rectange 7" X 4". Twist one corner of the cover to make a cone. Tighten the tip to make tiny hole. Hold the tip and fill the paste and tie the broader end tightly with a thread.

You also get readymade cones from the market.

Let imagination fly...
Now have fun. What ever you draw is beautiful and is a master piece in its own.

Remember....
You should leave the mehendi to dry on your skin and keep it on for as long as possible (4 to 6 hours if possible - you may go to bed also with it). Scrape it after that. The color will become deeper if you leave it untouched by water for another 4 to 6 hours. A deep color may last upto two weeks. The coloration varies from person to person.

další tipy:
Návod na přípravu:

1) Přáskovou hennu smíchejte s teplou, horkou či studenou a)vodou b)kávou c)černým čajem

2) Do směsi můžete přidat a)cukr a) citrón, c)čaj d)kávu e)víno f)med g) ocet h) pepř i) vaječný bílek j) červenou papriku (koření)

3) Vytvořte směs, která kape, ale je hustší než palačinkové těsto *

4)Směs dejte cca. na dvě hodiny uležet do ledničky…

(Množství směsi záleží na tom, jak velkou plochu chcete pomalovat a jak ji chcete ozdobit, ale zde platí, že více je zkrátka více… Když vám směs zbyde, můžete ji (nejlépe v igelitových sáčcích) jednoduše zavřít do mrazáku. Když jí naopak nebudete mít dost, máte problém, protože budete muset čekat, až se nová várka směsi odleží….)

*Samozřejmě záleží na vás a na tom, co chcete malovat, pokud plánujete „vymalovávat“ větší plochy nebo vyplňovat šablony, je vhodnější hustá pasta, pokud chcete malovat, použijte řidší směs, ale je to individuální, někomu se lépe maluje hustší pastou… Henna by nikdy neměla téct, protože když se vám rozteče po ruce, tak toho moc nenamalujete...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 5:05 pm    Předmět: Citovat

to je škoda,bylo by to určitě inspirativní.
a teda kdyby se v usa nesměla dávat henna na kůži, tak by asi neexistovaly stránky hennaforhair, kde body art hennu používají na všechno včetně vlasů Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Valkyrija
8-20
8-20


Založen: 8.2.2011
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 5:35 pm    Předmět: Citovat

jitty napsal:
to je škoda,bylo by to určitě inspirativní.
a teda kdyby se v usa nesměla dávat henna na kůži, tak by asi neexistovaly stránky hennaforhair, kde body art hennu používají na všechno včetně vlasů Wink
Tak na vlasy je povolena... nevím nežiju tam ať se s tím poperou... jen jsem to četla není to vlastní zkušenost. Very Happy Hlavně že žádný takový výmsl není u nás Wink Very Happy Jinak je spouuuuusta obrázků na netu. Většinou si beru inspiraci z nich, doslova je nekopíruji, ale používám kombinaci tradičních vzorů a celkem jednoduchých. Hodně ráda mám obloučky velké i malé, květiny, tečky a kouřové (/rostliné)-jako když stoupá dým z cigarety třeba (- podoba s rozvíjejícím se kapradím). Jednoduchost a nepřeplácanost. Barvení prstů vodorovnými i svyslími vzory.
Barva: dávám přednost klasické nebo červené (s paprikou).

Ale stále skoumám jak uplácat pastu aby dělala to co chci Very Happy Je to opravdu skoro jak čarodějný lektvar.

Symbolikou se moc nezabývám, jsem v počátcích - to teprve přijde. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: so únor 18, 2012 6:24 pm    Předmět: Citovat

Valkyrija napsal:
jitty napsal:
to je škoda,bylo by to určitě inspirativní.
a teda kdyby se v usa nesměla dávat henna na kůži, tak by asi neexistovaly stránky hennaforhair, kde body art hennu používají na všechno včetně vlasů Wink
Tak na vlasy je povolena... nevím nežiju tam ať se s tím poperou... jen jsem to četla není to vlastní zkušenost. Very Happy Hlavně že žádný takový výmsl není u nás Wink Very Happy Jinak je spouuuuusta obrázků na netu. Většinou si beru inspiraci z nich, doslova je nekopíruji, ale používám kombinaci tradičních vzorů a celkem jednoduchých. Hodně ráda mám obloučky velké i malé, květiny, tečky a kouřové (/rostliné)-jako když stoupá dým z cigarety třeba (- podoba s rozvíjejícím se kapradím). Jednoduchost a nepřeplácanost. Barvení prstů vodorovnými i svyslími vzory.
Barva: dávám přednost klasické nebo červené (s paprikou).

Ale stále skoumám jak uplácat pastu aby dělala to co chci Very Happy Je to opravdu skoro jak čarodějný lektvar.

Symbolikou se moc nezabývám, jsem v počátcích - to teprve přijde. Smile


máš někde uložené, kdes to četla?
protože tam normálně prodávají toto: http://www.mehandi.com/shop/hennaschool/index.html a podobné a i na youtube je hodně paní z usa, co malují hennou.
není tam spíš zakázaná ta problematická černá, do které výrobci přidávají bůhví co?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.