Zánět močového měchýře
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c66c86b2f8f5febd4ff795d02888b9f9Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: st listopad 11, 2009 9:56 pm    Předmět: Citovat

Už jsem to tu kdesi psala, zkušenost i lékaři na toto velí - ne sex zezadu!
Jinak já mám za sebou i cystoskopii a několikrát stěry z močové trubice - proti tomu je cévkování procházka růžovou zahradou!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pinkalinka.p
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.2.2009
Příspěvky: 704
Bydliště: Olomouc

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 9:57 am    Předmět: Citovat

Ta sůl. Jsem v Brně a tady mám fakt minimum možností. Takže abych měla něco teplýho na ten podbřišek a záda, tak prostě ohřeju na pánvi sůl a frknu ji do pevnejch ponožek. Vydrží horká docela dlouho. A to si pak přikládám na ten podbřišek.
Zánět sem měla naposledy na podzim před třemi roky a taky to bylo ve značně bojovejch podmínkách, na horách s rodičema. To sem opět nahřívala solí, hodně pila, už nevím co, ale močákovej čaj to asi nebyl, mamka mi masírovala nohy, su jok.
Ta vana, no to sem taky chtěla, jenže je nás na bytě 6 a nemůžu furt bojkotovat koupelnu:D Máme sice záchod jinde..., ale Wink A když zrovna byli všeci pryč, tak sem spala:D Naštěstí sem to asi podchytila docela brzo právě tim čajem, solí a postelí a je to celkem vklidu. A snažim se, aby se to nerozjelo dál.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 12:53 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
Už jsem to tu kdesi psala, zkušenost i lékaři na toto velí - ne sex zezadu!
Jinak já mám za sebou i cystoskopii a několikrát stěry z močové trubice - proti tomu je cévkování procházka růžovou zahradou!


ano, na tohle jsem měla jít, ale pod narkózou, naštěstí, ale když jsem měla nastoupit do nemocnice, tak jsem onemocněla, tudíž jsem zákrok podstoupit nemohla, a pak už jsem se na další termín neobjednala.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 8:21 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
pimpa napsal:
Už jsem to tu kdesi psala, zkušenost i lékaři na toto velí - ne sex zezadu!
Jinak já mám za sebou i cystoskopii a několikrát stěry z močové trubice - proti tomu je cévkování procházka růžovou zahradou!


ano, na tohle jsem měla jít, ale pod narkózou, naštěstí, ale když jsem měla nastoupit do nemocnice, tak jsem onemocněla, tudíž jsem zákrok podstoupit nemohla, a pak už jsem se na další termín neobjednala.


Já jsem to zvládla i bez narkózy, i když jsem se šíleně bála, ale dalo se to vydržet. Do močové trubice vstříknou nejdřív trochu mesocainu, kterým se to otupí. Je důležité potom hodně pít, aby v měchýři nebyla koncentrovaná moč, která víc řeže ty rozdrážděné tkáně. Ty stěry jsou opravdu horší, chodila jsem pak na záchod a zakusovala se do ručníku, abych neřvala bolestí. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: čt listopad 12, 2009 9:39 pm    Předmět: Citovat

pimpa napsal:
porcelainswan napsal:
pimpa napsal:
Už jsem to tu kdesi psala, zkušenost i lékaři na toto velí - ne sex zezadu!
Jinak já mám za sebou i cystoskopii a několikrát stěry z močové trubice - proti tomu je cévkování procházka růžovou zahradou!


ano, na tohle jsem měla jít, ale pod narkózou, naštěstí, ale když jsem měla nastoupit do nemocnice, tak jsem onemocněla, tudíž jsem zákrok podstoupit nemohla, a pak už jsem se na další termín neobjednala.


Já jsem to zvládla i bez narkózy, i když jsem se šíleně bála, ale dalo se to vydržet. Do močové trubice vstříknou nejdřív trochu mesocainu, kterým se to otupí. Je důležité potom hodně pít, aby v měchýři nebyla koncentrovaná moč, která víc řeže ty rozdrážděné tkáně. Ty stěry jsou opravdu horší, chodila jsem pak na záchod a zakusovala se do ručníku, abych neřvala bolestí. Confused


mě by ta, bez narkózy nikdo nedostal, nebo bych aspoň musela mít nějaký zklidňující lék. jako urologii se vyhýbat největším obloukem Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evilie
41-80
41-80


Založen: 16.8.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 12:37 pm    Předmět: Citovat

porcelainswan napsal:
ajajajaj. nezávidím. já ho minulý rok prodělala 3x...2x jsem měla na to léky, podomácku to nijak léčit nezabralo. po 3. zjistili, že v moči nemám žádné ty špatné bakterie, takže to musí být něčím jiným Confused asi zúženou močovou trubicí...cévkování totiž pro mě byla muka. tak mě objednali na nějakou sondu do močáku, už přesně nevím jak se to jmenuje, ale do nemocnice s narkózou (normálně se to dělá ambulantně), ale onemocněla jsem, takže jsem na to nemohla jít.
Původně mi na ty bolesti dali jen Algifen, ale to absolutně nezabíralo, pak mi dal Mictonorm- dává se to třeba malým dětem, aby se v noci nepomočovali, nebo tak, a díky tomu jsem chodila méně na wc, a za týden bylo po bolesti, od té doby nic, ale fakt je ten, že jsem se musela naučit jinak močit, vždy po dočůrání ještě počkat, a vše vytlačit Embarassed a zatím to pomáhá...


to se právě nesmí vůbec, tlačit, ale samovolně počkat, než všechno "odkape" samo Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 12:52 pm    Předmět: Citovat

Tak já se taky o něco podělím- zánět močového měchýře z vlastní zkušenosti doporučuji nepodceňovat. Já nastydla na močáka, musela jsem chodit do práce, nedovolili mi zůstat doma. Dělala jsem si do půllitrů bylinkové čaje, což malinko pomohlo a na záchod běhala snad každých pět minut a to bylo utrpení! Ibalginy nezabíraly. Pak když to vypadalo, že to nějak přešlo, tak to byl jen omyl- bylo to to klasické ticho před válkou. Pak se to vrátilo znovu, ale v mnohem horší formě a k tomu se přidal ještě ošklivý zánět ledvin. To už mě můj Radek odvezl do nemocnice a tam mi dali antibiotika, že to není nic hrozného a poslali mě normálně domů. Pak se to ještě zhoršilo, léky jsem chtě nechtě vždycky vyzvracela a celý týden nesnědla ani sousto. Chodit jsem nemohla a když jsem se na ty nohy nějak postavila, tak jsem byla ohnutá jak stará babka, kvůli těm ledvinám, jak mě bolely. Horečky jsem měla takové, že to ani teploměr nezvládal a když už mi ta teplota ustoupila (pomáhaly ledové obklady), tak jsem měla "jen" 40. Nakonec mě Radek znovu odvezl do nemocnice, kde si mě nakonec nějaký ten týden nechali na kapačkách. Pak mi tam řekli, že mám hodně silný zánět močáku a ledvin. Ledvinu mi chtěli vzít, ale nakonec jsem jim to nedovolila a nějak jsem se z toho vyhrabala, ale následky léčby a všeho jsem na sobě pociťovala hodně hodně dlouho. Nikdy mi ještě nebylo tak zle jako předtím, ale v těch nejhorších fázích už jsem o sobě ani vůbec nevěděla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Evilie
41-80
41-80


Založen: 16.8.2008
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 1:37 pm    Předmět: Citovat

uuf, a jak ses k takovému stádiu dostala? uplně nevinně z nachlazení, nebo opakovaně? tyhle problémy mi pěkně komplikují taky život, protože kvuli tomu ted radši zustávám v čr než odjet za přítelem na zimu do vlhkého irska Rolling Eyes i v létě jsem tam jedla antibiotika dvakrát, docela neni fér jak vám zdraví nedovolí tolik věcí a ničí vám životy..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nath
321-600
321-600


Založen: 14.8.2006
Příspěvky: 589

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 3:33 pm    Předmět: Citovat

Evilie napsal:
uuf, a jak ses k takovému stádiu dostala? uplně nevinně z nachlazení, nebo opakovaně? tyhle problémy mi pěkně komplikují taky život, protože kvuli tomu ted radši zustávám v čr než odjet za přítelem na zimu do vlhkého irska Rolling Eyes i v létě jsem tam jedla antibiotika dvakrát, docela neni fér jak vám zdraví nedovolí tolik věcí a ničí vám životy..

Začalo to poměrně nevinným zánětem močáku a během ani ne snad měsíce se to takhle zvrtlo...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
felcharka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.5.2008
Příspěvky: 815

PříspěvekZaslal: pá listopad 13, 2009 4:16 pm    Předmět: Citovat

Evilie napsal:
uuf, a jak ses k takovému stádiu dostala? uplně nevinně z nachlazení, nebo opakovaně? tyhle problémy mi pěkně komplikují taky život, protože kvuli tomu ted radši zustávám v čr než odjet za přítelem na zimu do vlhkého irska Rolling Eyes i v létě jsem tam jedla antibiotika dvakrát, docela neni fér jak vám zdraví nedovolí tolik věcí a ničí vám životy..


Me se to taky vracelo, bala sem se jezdit na cundry atp. ,ale od te doby co sem rok byla na subinhibici - ATB v malych davkach na noc, mam uz par let klid. Na opakovane zanety fakt doporucuju, jinak obvodak akorat tak vzdycky prdne ATB na tyden a za chvili jsou problemy zpatky.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 27, 28, 29  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.