Hrbím se, co s tím?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=2d4818dd3c9bb58d8087a19e4ebe9864Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 12:05 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
wensdy napsal:
jenže já netvrdím, že to má jít nasilím, to za prvé..


Ale ono to podle této věty "Maminka je málo bila, za to, že se hrběj" skoro i vypadalo, že jo... Laughing


No, právě že vypadalo a tak sem si vzpomněla na sebe... Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ZaBukem2
321-600
321-600


Založen: 27.12.2007
Příspěvky: 337

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 12:59 pm    Předmět: Citovat

Jednu dobu jsem každý den cvičila na rotačním disku ( http://www.insportline.cz/1919/rotana-insportline-digital ) min. 10 minut denně a musím říct, že v té době jsem cítila, že mám zpevněné zádové svaly a chodila a seděla jsem hezky vzpřímeně. Mělo by to fungovat i na tvarování postavy, ale na to jsem to používala moc málo, tak nevím...
Nemáte někdo zkušenosti s balanční podložkou? http://www.insportline.cz/1647/balancni-podlozka-insportline
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 1:59 pm    Předmět: Citovat

Kaisha napsal:
Klarusa napsal:
wensdy napsal:
jenže já netvrdím, že to má jít nasilím, to za prvé..


Ale ono to podle této věty "Maminka je málo bila, za to, že se hrběj" skoro i vypadalo, že jo... Laughing


No, právě že vypadalo a tak sem si vzpomněla na sebe... Embarassed


Mňa ked dakedy starká vidí mi dá taký buchnát do chrbta, že chodím vystretá ešte pol dňa Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Sharqigirl napsal:
Margarette napsal:

Ne, že bych chtěla tvoje tvrzení hnedka nějak dementova. Jsem zrovna našla jednu tančnici, co teda správné držení těla tozhodně nemá Mr. Green
Sice se nehrbí, vyřešila to totiž tak, že břicho pěkně vyklopila dopředu. V té halence to bohužel není tak vidět, ale měla jsi ji vidět v akci!!! A to prosím nebyla tlustá.
http://fotoalba.centrum.cz/original.php?pid=15794851&psize=1
http://fotoalba.centrum.cz/original.php?pid=15794726&psize=1

No, asi bych měla upřesnit, že tanečníkem myslím člověka, co se tomuto pohybu věnuje pravidelně (a ještě lépe k tomu ještě provozuje nějaké jiné cvičení).....to, že se pak někdo hrbí, i přesto, že je mu vštěpováno rovné držení těla, je jiná otázka.......taky občas sedím či stojím se zádama do luku, ale to většinou někde "v zákrytu" a ne moc často (ony totiž z hrbení se ty záda bolí - juj, jsem objevila Ameriku, že.... Laughing ).......dalším faktorem je, že jsem malá, a kdybych se ještě k tomu hrbila....no fuj.....co jsem tak vypozorovala, dost často se hrbí vysocí lidé - asi aby byli menší,a zapadli do davu.......

ano ano, vysocí lidé, a vymoluvají s ena to, že "rychle vyrostli". Já jim dám. Maminka je málo bila, za to, že se hrběj....



já třeba rychle nevyrostla,od mala jsem byla o hlavu vyšší než všichni ostatní,dorostli mě někdy koncem střední,a klidně to přiznám,ale začala jsem se hrbit prostě proto abych se v davu schovala.je to takové bezpečné. a taky je to o tom,jak se člověk cítí,já jsem ráda nenápadný pozorovatel. ale když se člověk obleče do šatů,dá vyšší boty,tak je to zas o něčem jiném.to se hrbí málokdo.
jinak já chodila na cvičení,cvičila na břicho,na záda všechno možné,jenže nejdůležitější je se rovnat pořád.a na to je fakt nejlepší korzet-spodní prádlo,jak jsem zjistila.prostě ty kostice mi nedovolí se shrbit a musím sedět i stát víc rovně.což je přesně to,co jsem potřebovala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 5:45 pm    Předmět: Citovat

Já se teda taky hrbím, byla jsem u chlápka, co dělá rehabilitace, a ten mi řekl, že je to tím, že špatně chodím Shocked Je teda pravda, že mě k němu dohnalo borcení klenby na chodidlech. Takže se už od jara učím chodit správně - není to jednoduchý, ale když se hlídám, jednak mě nebolí nohy a druhak chodím pěkně vzpřímeně.
A fakt hodně pomáhá tanec Smile Chodila jsem 2 roky v kuse na orient a v té době jsem měla i rovnější postoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 7:16 pm    Předmět: Citovat

hej vysoky ludia sa hrbia, ani neviem preco, kolkokrat vidim niekoho vysokeho zhrbeneho, ved si ubera zdravie aj krasu...by ma to nenapadlo nikdy robit, len nech splyniem z davom Rolling Eyes , mam 184cm...
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 7:18 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Já se teda taky hrbím, byla jsem u chlápka, co dělá rehabilitace, a ten mi řekl, že je to tím, že špatně chodím Shocked Je teda pravda, že mě k němu dohnalo borcení klenby na chodidlech. Takže se už od jara učím chodit správně - není to jednoduchý, ale když se hlídám, jednak mě nebolí nohy a druhak chodím pěkně vzpřímeně.
A fakt hodně pomáhá tanec Smile Chodila jsem 2 roky v kuse na orient a v té době jsem měla i rovnější postoj.

A jak se má chodit správně?
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 7:25 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Meeesha napsal:
Já se teda taky hrbím, byla jsem u chlápka, co dělá rehabilitace, a ten mi řekl, že je to tím, že špatně chodím Shocked Je teda pravda, že mě k němu dohnalo borcení klenby na chodidlech. Takže se už od jara učím chodit správně - není to jednoduchý, ale když se hlídám, jednak mě nebolí nohy a druhak chodím pěkně vzpřímeně.
A fakt hodně pomáhá tanec Smile Chodila jsem 2 roky v kuse na orient a v té době jsem měla i rovnější postoj.

A jak se má chodit správně?

No, to ti asi přes net nepopíšu, je potřeba se před někým, kdo tomu rozumí, prostě projít, on ti řekne. Moje vada chůze je ta, že našlapuju jakoby přes vnější stranu chodidla, takže přetěžuju malíčky a celou plochu pod prstama a málo zapojuju palce, takže si jakoby rozšlapávám tu klenbu do plocha a navíc zapojuju při chůzi svaly na nohou jinak, než by se mělo, takže málo zatěžuju svaly na lýtkách na úkor holení a prohýbám se při tom v bedrech a hrbím se v hrudní páteři. Prostě mám úplně špatný postoj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Myskha
161-320
161-320


Založen: 15.8.2010
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 9:56 pm    Předmět: Citovat

Tak mě na hrbení pomohlo jedině cvičit, cvičit, cvičit a posilovat zádové svaly... Ve škole máme perfektní předmět, který se jmenuje "kompenzační cvičení", který se přesně na tohle zaměřuje a musím říct, že od té doby co na něj chodím, tak se hrbím méně a méně a taky mě přestala bolet záda...

Korzet je sice fajn, ale tím, jak sám o sobě trochu drží záda vzpřímená, tak ochabují zádové svaly <- tohle mám prosím od doktorů a docela to dává smysl

Jinak já mám se zády problémy odmalička, mám maličko propadlý jeden obratel v bederní páteři, tak jsem si prošla mnoha rehabilitacemi a mnoha odborníky a bez toho cvičení to prostě moc nejde... Smile Je hezké vědomě se rovnat, ale člověk hrozně rychle zapomíná nebo místo celých zad hrbí jen ramena (což jde třeba krásně v korzetu, protože ten zpevňuje a vadí v hrbení jen spodní polovině, popř. spodním 2/3 zad Smile )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sim
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 27.1.2007
Příspěvky: 1062

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 10:56 pm    Předmět: Citovat

ZaBukem2 napsal:
Nemáte někdo zkušenosti s balanční podložkou? http://www.insportline.cz/1647/balancni-podlozka-insportline
tu máme doma Smile člověče, je to celkem těžké se na tom udržet. Taťkovi to jde mnohem líp než mě, ono to posiluje snad všechny svaly těla, protože člověk jak balancuje, tak zatíná všechno možné a musí mít zpevněné všechny svaly...Ale já na tom nikdy necvičila pravidelně. Jinak já se taky hrbím, teď už je to asi lepší, ale nejhorší to bylo v pubertě, patřila jsem k nejvyšším ve třídě a být vidět, to já nerada Embarassed Jinak co mi nejvíce pomáhala na rovná záda, tak to bylo pilates. Po každé hodině jsem chodila vyrovnaná jak svíčka, dokonce jsem seděla s narovnanými zády.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.