Koňské šampony
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=60d10f7b21146beaa2142ce07cded723Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 10:15 am    Předmět: Citovat

Ehm, tak že bych jim napsala a poprosila o složení? Zkusím Wink
Celkem mě to zajímá i teoreticky, co se dává do koňských šampónů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 10:21 am    Předmět: Citovat

Jo, zkus to, mě by to taky docela zajímalo Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 2:35 pm    Předmět: Citovat

Takže prozatímní výsledky pátrání:

http://www.spokojenypes.cz/kosmetika-pro-kone/bounty-jemny-sampon-pro-kone-500-ml?id=13308

Složení: Aqua, Sodium Laureth, Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Behenoyl PG-Trimonium Chloride, Citric Acid, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol


http://www.kamir.cz/d811-cz-sampon-pro-kone-s-aloe-koncentrat-12:1

Složení: Deionized Water, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocami - dopropyl Betaine, Lauramide DEA, Sodium Laureth Sulfate, Aloe Vera Extract, EDTA, DMDM Hydantoin and 3-lodo-2-Propyl Burynyl Carbamate, Phosphoric Acid (to ajust pH)

http://www.vltava2000.cz/zemedelske-potreby/goodsdetail.asp?strGoodsID=k32754

Složení: AQUA, SODIUM LAURETH SULFATE, COCAMIDE DEA, CLOVE OIL, PANTHENOL, HYDRLYZED COLLAGEN, CHLORACETAMIDE, SODIUM BENZOATE, PPG-2 METHYL ETHER, BENZOIC, ACID, CI 12245, CI 56059


Já tam tedy nevidím nic speciálního, třeba tomu někdo rozumí víc...
(Ten druhý nevypadá vůbec špatně)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: čt leden 21, 2010 3:44 pm    Předmět: Citovat

Myslím, že ve složení ani nic speciálního nebude, možná se tím jen potvrzuje to, že i v případě péče o vlasy/srst Very Happy méně znamená více, proto i zvířecí šampony mohou někomu vyhovovat více než ty lidské, protože nezatěžují, nejsou přeplácané pečujícími složkami a vším možným. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 8:48 am    Předmět: Citovat

Souhlasím s tím, že celkově šampony pro zvířata jsou asi šetrnější. Ještě si pamatuji, jak mi jednou veterinář ohledně mytí psa řekl, ať zapomenu na klasické šampony a rozhodně mu koupím ten psí, protože nedráždí jemnou psí kůži a opravdu vše umyje narozdíl od lidských chemických šamponů. Něco na tom asi bude. Navíc ten psí hodně pěnil a vůbec se mi zdálo, že srst po něm byla taková jemná a lesklá.

Opravdu by mně nenapadlo, že mamčina známá používá skutečný koňský šampon. Pokud jste tam ale někdo nenašel něco opravdu podezřelého ve složení, tak bych to asi i zkusila, čistě třeba jen jednou a pak by se vidělo.

Nutno říci, že mně teď také celkem zhoustly a vyrostly vlasy (klepu na dřevo), používám lopušák, občas biohar a asi tak jednou za měsíc - měsíc a půl hennu z DM (zatím jediná co se u nás dá sehnat za nějaké slušné peníze).

Možná se na ten šampon poptám kožní doktorky a nebo známé která je jezdecká trenérka. Já jsem sice pár let také jezdila na koni, ale koním jsme hřívu nemyli ničím, jen vodou. Ona ale možná ví víc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:34 am    Předmět: Citovat

Hmm, no mě to složení moc nenadchlo. Nemám teda čas detailně zkoumat všechny složky, ale tak na pohled se mi to jeví hlavně jako "chemie". Takže ho s klidem přenechám Sarah Jessice Laughing Ale pokud někdo neřeší ne/přírodní, možná by to nemuselo být úplně marné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sayhaya
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 2.1.2009
Příspěvky: 182

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 9:57 am    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Hmm, no mě to složení moc nenadchlo. Nemám teda čas detailně zkoumat všechny složky, ale tak na pohled se mi to jeví hlavně jako "chemie". Takže ho s klidem přenechám Sarah Jessice Laughing Ale pokud někdo neřeší ne/přírodní, možná by to nemuselo být úplně marné.


Já tomuto popravdě nerozumím. Nějak jsem se ještě nenaučila rozlišovat chemické složení a nechemické, z toho co píší na obale to nepoznám.
A také nemohu používat jen bylinkové a přírodní šampony, hodně mi vysušují vlasy, takže to střídám s chemií, která mi čas od času opravdu dělá na vlasy dobře.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Poppaea
161-320
161-320


Založen: 5.6.2007
Příspěvky: 312

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 10:01 am    Předmět: Citovat

Já teda nevím, ale v případě SJ Parker psát o oslnivé zdravé hřívě? Vždyť má klasické zničené barvené vlasy..aspoň mi to tak vždycky přišlo. Takže z mého pohledu by mohl koňský šampon být možná dobrý, ale žádný zázrak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 10:32 am    Předmět: Citovat

Poppaea napsal:
Já teda nevím, ale v případě SJ Parker psát o oslnivé zdravé hřívě? Vždyť má klasické zničené barvené vlasy..aspoň mi to tak vždycky přišlo. Takže z mého pohledu by mohl koňský šampon být možná dobrý, ale žádný zázrak.



No upřímně, mě to taky napadlo. Její vlasy nijak extra neobdivuju a hned na začátku jsem si říkala, že zrovna ona teda není zrovna moc dobrá reklama pro takový šampon Twisted Evil Laughing Laughing Laughing Ale říkala jsem si, že třeba mě víc informací to přesvědčí o tom, že by mohl být dobrý - což se zatím nekoná...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lea
321-600
321-600


Založen: 3.5.2008
Příspěvky: 546

PříspěvekZaslal: pá leden 22, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

Tak jsem koukala na www.equiservis.cz, mají tam šampony, kondicionéry a lesky s výtažky z kdečeho, ale složení z fotek vyčíst nelze a hlavně cena je od dvou stovek výše a tolik za šampon asi nedám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.