Proč nosí dlouhé vlasy muži?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 50, 51, 52  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=9718743f3fde77d7692108c95c0a3716Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2007 2:17 pm    Předmět: Citovat

Právě - už jsem to tu jednou psala- spolužačka měla ono "afro", ale když vylezla z vody, všichni jsme nevěřícně koukali, jak nečekaně dlouhé vlasy má.To musí byt depresivní. Jsem ráda, že v tomhle nejsem po manince, ta je taky kudrnáč,já mám rovné. Ale švagrová měla jako studentka dlouhé vlasy a kudrnaté a působilo to bohatě- mnohem hustěj než rovné vlasy.Vypadala, že má na hlavě 3x víc vlasů než ostatní. To je taková útěcha a odměna za tu náročnou péči o kudrnky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
catenata
81-160
81-160


Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 157
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2007 2:29 pm    Předmět: Citovat

Teď jsem si vzpoměla na pár super dlouhovlasých mužů - jsou to členové metalové kapely RAGE - Vitor Smolski a Andre Hilgers (zleva): http://www.rage-on.de/images/slideshow1/8.jpg A zvlášť: http://www.rage-on.de/images/slideshow1/7.jpg a http://www.rage-on.de/images/slideshow15/15.jpg .

Naposledy upravil catenata dne čt leden 11, 2007 6:38 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: čt leden 11, 2007 6:36 pm    Předmět: Citovat

Mají delší vlasy než já Crying or Very sad A hezčejší... Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PatrikKor
21-40
21-40


Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 11:43 am    Předmět: P.P.S. Citovat

P.P.S: Takže kdybyste věděli o nějaké dlouhovlásce, co by mi tolerovala (vedle spousty dalších věcí Smile ) i dlouhé vlasy, dejte mi vědět. P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PatrikKor
21-40
21-40


Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 2:53 pm    Předmět: Citovat

To P.P.S. se vztahuje k mému příspěvku na téma "Proč chci mít dlouhé vlasy". P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.11.2006
Příspěvky: 2752

PříspěvekZaslal: pá leden 12, 2007 3:17 pm    Předmět: Citovat

Patriku, ale to jsou tady přece všechny Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PatrikKor
21-40
21-40


Založen: 10.1.2007
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 3:25 pm    Předmět: Citovat

Myslím si, že jistou nevýhodou mužů s dlouhými či delšími vlasy je, že jim (když už je příroda náhodou obdařila pěknými vlasy Smile ) společenská konvence neskýtá tolik možností a variant jejich úpravy jako stejně dlouhovlasým ženám. Muž může své delší či dlouhé vlasy nosit v podstatě pouze rozpuštěné, v čelence anebo stažené do culíku. Culík, který je asi nejjednudušší a nejpraktičtější, se navíc jako společensky přijatelná forma úpravy delších mužských vlasů (znovu) prosadil vlastně teprve relativně nedávno. Jen málokdy potkáme dlouhovlasého muže se zapleteným copem, nemluvě o tom, že na cop k tomu třeba mít vlasy už poměrně dlouhé. Jiné formy úpravy delších a dlouhých vlasů, které jsou u žen a dívek běžné (jako drdůlky, jednoduché pletence z vlasů stažené v týle či na temeni klipsem či gumičkou, nebo třeba dva "holčičí" culíky po stranách) jsou mužům s dlouhými či delšími vlasy do značné míry zapovězeny. (Pokud tedy muž nechce vzbudit nadměrnou nežádoucí pozornost nebo vyvolat dojem, že je nějakej divnej.) Přitom jsou zmíněné úpravy vlasů, ty jednoduché drdůlky a koneckonců i culíky, poměrně jednoduché a navíc velmi praktické hlavně při vykonávání různých pohybových aktivit, ať už pracovních nebo sportovních, a řada žen a dívek je při těchto aktivitách také využívá. (Jiná otázka je, zda zrovna prospívají jejich dlouhým vlasům). Moje otázka tedy zní, zda se mají muži s dlouhými či delšími vlasy pokusit o prolomení popsaných konvencí, anebo se jim spíš podřídit?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 5:23 pm    Předmět: Citovat

Já si myslím, že se tomu máme podřídit. Přecejenom se muži a ženy musejí nějak odlišovat. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 5:29 pm    Předmět: Citovat

Nutno ovšem podotknout, že mužů s hodně dlouhými, velmi kvalitními vlasy začíná být hodně - dnes jsem byl v Avionu a potkal jsem jich několik.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: so leden 13, 2007 5:40 pm    Předmět: Citovat

A to ve středověku nosili dlouhé vlasy jak ženy,tak muži.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 50, 51, 52  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.