Co křesťanství dalo a vzalo
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=310683484ee1cd0c07698926b9b7e41fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 9:04 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Lalaith: Opravím tě. Lidé NEVYMÍRAJÍ!!! Vymírajá jen staroevropská populace!!! Ostatní rasy a národnosti se množí geometrickou řadou (afrika, asie..) Dokonce je spočítáno, že hranice této planety je 9 miliard lidí. Pak bude hladomor. A že se to blíží dost rychle.

Ad regulace potomstva. V Evropě bych to přijmula. Klidně. 3 děti (žádnej problém, vždyť porodnost průměrné evropanky je 1,2 dětí!) Ale s tím, že dva lidé, kteří mají zaměstnání a nějaké vzdělání, kteří se pro ty tři potomky rozhodnou, budou mít výhody. Jako třeba odečty z daní, ale ne jako teď, ubohejch 9 stovek na dítě... Vždyť já ani nevím, jestli si pro mne vytoužené druhé budeme moct dovolit-fin. důvody


Máš pravdu, poslední co potřebujeme je omezovat porodnost - naopak. Spousta lidí si to u nás myslí jen proto, že sociálně slabí si pořizovali děti kvůli porodnýmu. Jde o to, že stát by měl podporovat dlouhodobě pracující (takže i krátkodobě nezaměstnané), aby ty děti měli.

Jinak k podpoře 3 světa si myslím toto: I evropská civilizace kdysi rostla, přestože jí kosili nemoci - jen ten vývoj máme za sebou a oni jsou teprve v rozvoji. A buď chceme jedno - rozvoj jejich civilizace, ale zároveň postupný zánik naší (minimálně ztratíme svojí důležitost, tak jako evropa přestala být středem našeho světa při rozvoji Ameriky) a budeme jim v tom pomáhat - a nebo chceme druhé - udržet a nejlépe ještě rozvíjet svojí civilizaci. Nemůžeme chtít oboje jako malé děcko.
Ostatně nebudeme první ani poslední (a myslím, že z historického hlediska dle délky trvání ani nejdůležitější) civilazací, která vlastní blbostí zanikla.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:00 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Lalaith: Opravím tě. Lidé NEVYMÍRAJÍ!!! Vymírajá jen staroevropská populace!!! Ostatní rasy a národnosti se množí geometrickou řadou (afrika, asie..) Dokonce je spočítáno, že hranice této planety je 9 miliard lidí. Pak bude hladomor. A že se to blíží dost rychle.

Ad regulace potomstva. V Evropě bych to přijmula. Klidně. 3 děti (žádnej problém, vždyť porodnost průměrné evropanky je 1,2 dětí!) Ale s tím, že dva lidé, kteří mají zaměstnání a nějaké vzdělání, kteří se pro ty tři potomky rozhodnou, budou mít výhody. Jako třeba odečty z daní, ale ne jako teď, ubohejch 9 stovek na dítě... Vždyť já ani nevím, jestli si pro mne vytoužené druhé budeme moct dovolit-fin. důvody


Je fakt, že jsem to vztáhla jenom na evropskou populaci - a nenapsala jsem že vymírá, ale že stárne - zvyšuje se věkový průměr, což není asi úplně dobře - a z toho jsem vycházela, že redukce/regulace porodnosti je zbytečná... A právě proto jsem i psala, že bych spíš regulovala Afriku apod., tam to smysl má, v Evropě podle mě prostě ne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:09 am    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
wensdy napsal:
Lalaith: Opravím tě. Lidé NEVYMÍRAJÍ!!! Vymírajá jen staroevropská populace!!! Ostatní rasy a národnosti se množí geometrickou řadou (afrika, asie..) Dokonce je spočítáno, že hranice této planety je 9 miliard lidí. Pak bude hladomor. A že se to blíží dost rychle.

Ad regulace potomstva. V Evropě bych to přijmula. Klidně. 3 děti (žádnej problém, vždyť porodnost průměrné evropanky je 1,2 dětí!) Ale s tím, že dva lidé, kteří mají zaměstnání a nějaké vzdělání, kteří se pro ty tři potomky rozhodnou, budou mít výhody. Jako třeba odečty z daní, ale ne jako teď, ubohejch 9 stovek na dítě... Vždyť já ani nevím, jestli si pro mne vytoužené druhé budeme moct dovolit-fin. důvody


Je fakt, že jsem to vztáhla jenom na evropskou populaci - a nenapsala jsem že vymírá, ale že stárne - zvyšuje se věkový průměr, což není asi úplně dobře - a z toho jsem vycházela, že redukce/regulace porodnosti je zbytečná... A právě proto jsem i psala, že bych spíš regulovala Afriku apod., tam to smysl má, v Evropě podle mě prostě ne...


jé, promiň Embarassed Jsem to po ránu nějak nevychytala. Pravda je, že bychom se měli přestat starat o ostatní a začít se zajímat o sebe. Zní to asi sobecky. Ale první máme zajistit sami sebe a naše děti a když něco zbyde, můžeme to rozdávat druhým
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:15 am    Předmět: Citovat

Meadow napsal:
Dalarie, ty mě bavíš! Křesťanství páchá škody na vědě. Shocked Laughing Laughing Laughing Moc pěkná formulace.

Jinak si dovolím upozornit, že tu máme vlákno Co křesťanství dalo a vzalo .


No a ne? Upalovali vědce. Nejhorší počin, co mohou udělat, za to by si zasloužili hořet 10× pomaleji.
Díky bohu (Very Happy Hezká ironie), že na nich dneska věda nezáleží, fakt.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:18 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
jé, promiň Embarassed Jsem to po ránu nějak nevychytala. Pravda je, že bychom se měli přestat starat o ostatní a začít se zajímat o sebe. Zní to asi sobecky. Ale první máme zajistit sami sebe a naše děti a když něco zbyde, můžeme to rozdávat druhým


Nezní to vůbec sobecky. Nebo aspoň to je ta zdravá sobeckost. Přece se nemůžeme rozdat rozvojovým zemím, aby si to tam rozkradli, a sami tím zlikvidovat. A tohle se tu celou dobu snažím říct.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:30 am    Předmět: Citovat

verisek napsal:
Meadow myslím, že Dalarius má namysli například potírání heliocentrického pohledu na vesmír, čímž opravdu trošku zbrzdilo poznání vesmíru (už jen proto, že helicentrici nemohli zkoumat, pokud nebyli rovnou odstraněni) - i když osobně nevím, jaký to má vliv celkově, myslím, že by nepřišli na nic, co my bychom pomocí naší techniky nezjistili ve velice krátkém úseku, nemyslím, že by nás to zbrzdilo.
Zase je důležité zmínit, že křesťanství se naopak podílelo na určitém zvýšení vzdělání (třeba rozšíření písma, vyučováním vědeckého jazyka - latiny), což Dalarius jaksi ignoruje (vědomě?)

Dalariusi možná by sis měl uvědomit, že život není jen mikrovlnka, lednice a pračka (i když vynálezcům za ně), ale jsou to i mezilidské vztahy, psychika, emoce - a tam hraje náboženství svojí roli. Náboženství, respektive víra drží lidi, v době když je špatně (války, nemoce), dává naději a za tou se jde snadněji než do beznaděje. I věda je založena na víře, na víře, že to musí jít a že to dokážeme objevit. Koukni se do Ameriky, tam se víra a věda taky nevylučuje.
Ve tvém světě, kde by nebylo nic kromě vědy a postupu, by nebyl šťastný nikdo kromě tebe a i ty by si došel k tomu, že to není ono...Spousta civilizačních nemocí je zapříčiněna tím, že už se nevěnujeme sobě a duši (i čistě psychologicky) a to nejen psychické, ale i spousta fyzických nemocí je psychosomatický - a to uznávají i renomovaní vědci.


Dalarius (ve skutečnosti Irwain, ale to je jedno) to neignoruje vědomě. Ano, uznávám, že rozšíření písma a jazyka je obrovský počin.
S tou heliocentrickou soustavou…na to je hezký příklad z matematiky. Třeba taková komplexní čísla. Plno lidí je nemá rádo. Jo, ale vtipné je, že i když neexistují, dovolují nám detailně popsat elektrické děje. Taky to není nic reálného, ale díky tomu jsme tam, kde jsme. Průzkum vesmíru se bude zatraceně hodit, až v tom vesmíru budeme. Jo, za dlouho je mi to jasné, ale jednou to nastane.
Ano, o vlivu psychice na nemoci vím. Z vlastní zkušenosti. Z nervů před opravkama jsem si uhnal horečku. Měl jsem 42°C, asi 2 dny. Nic pěkného. A bylo to fakt jen z nervů.
Péče o psychiku ale nemusí být jen pomocí náboženství. Stačí, aby se lidi smířili sami se sebou, se svým tělem, a bylo by to fajn. Pak by zmizely stupidní reklamy na hubnutí, prtože i pani, co by byla trochu širší, by byla ve svém těle ráda. Jo, některým to může znít bláznivě. Osobně na sobě v tomhle směru pracuju, a pomáhá to. Třeba nemám nervy z většiny zkoušek, a to je k nezaplacení. Nic vědeckého na tom není. Jen myšlení. Ne náboženství.
Zase ale nepopírám, že někomu to náboženství může pomoct. Nikomu to neberu. Jen…já jsem prostě jinde. Věřím ve vědu, pokud někoho zajímá, v co. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:32 am    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Meadow napsal:
Dalarie, ty mě bavíš! Křesťanství páchá škody na vědě. Shocked Laughing Laughing Laughing Moc pěkná formulace.

Jinak si dovolím upozornit, že tu máme vlákno Co křesťanství dalo a vzalo .


No a ne? Upalovali vědce. Nejhorší počin, co mohou udělat, za to by si zasloužili hořet 10× pomaleji.
Díky bohu (Very Happy Hezká ironie), že na nich dneska věda nezáleží, fakt.
Dalarie, já se s Tebou nechci přít. Wink Pro mě je křesťanství o něčem jiném než o historii (i když ji samozřejmě nelze odpárat)... a opravdu je to diskuse spíš do zmíněného tématu. Mně pobavila ta formulace, což jsem i napsala. Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 10:59 am    Předmět: Citovat

Myslela jsem to tak, že víra pomáhá se v tom starání o duši a o vztahy. Nutí lidi přemýšlet nad sebou, svým chování, svědomím, nad lidmi a vztahy okolo sebe. Křesťanství všeobecně trochu brzdí přílišný individualismus, egoismus a sobectví, a tím k sobě lidi trochu přibližuje. Komunikace mezi lidmi je důležitá, jsme sociální společenství stejně jako včely nebo mravenci. Proto nemůžeš říct, že dělníci (lidi bez nadprůměrného iq) jsou v naší společnosti zbyteční - oni totiž vytvářejí současné hodnoty. Vědec vytváří hodnoty budoucí (pokud teda něco vůbec vytvoří), ale obyčejní lidé vytvářejí současné hodnoty, bez kterých by žádná budoucnost nebyla. Bez okopávačů brambor by všichni "vědci" vymřeli ještě dřív než by vymysleli kolo.
A to platí pořád, i přes určitou mechanizaci ve výrobě, stále spoustu věcí dělají lidi, možná by šlo mechanizovat vše - ale jsou místa, kde je člověk efektivnější. Každej z těch co se živí hlavou je závislej na těch, co vytvářejí hodnoty rukama a neměl by se nad ně povyšovat. I kdybys měl na všechno stroje, musíš mít někoho kdo ho dokáže opravit, ne teoreticky, ale prakticky - rukama. Umíš si představit úl plnej královen? Fungoval by kdyby si každá včela dělnice, řekla, že bude královna? Ne a pravá královna o tom ty včely přesvědčí pomocí nějakých feromonů, u člověka tuhle roli historicky plní víra.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:04 am    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Meadow napsal:
Dalarie, ty mě bavíš! Křesťanství páchá škody na vědě. Shocked Laughing Laughing Laughing Moc pěkná formulace.

Jinak si dovolím upozornit, že tu máme vlákno Co křesťanství dalo a vzalo .


No a ne? Upalovali vědce. Nejhorší počin, co mohou udělat, za to by si zasloužili hořet 10× pomaleji.
Díky bohu (Very Happy Hezká ironie), že na nich dneska věda nezáleží, fakt.

Ano, ale kdyby nebylo křesťanství, našli by si něco jiného. Oni ho jen zneužívali jako prostředek dosáhnout toho, co chtějí. Takové lidi já osobně nepovažuji za opravdové křesťany.
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gore
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 27.3.2011
Příspěvky: 1010

PříspěvekZaslal: pá květen 06, 2011 11:30 am    Předmět: Citovat

verisek> pekna metafora Smile suhlasim

ale ono nejde len o spolocnost, ale aj o mikrokosmos cloveka... drviva vacsina ludi sa bez viery nikam nedostane a kazdy veri v nejake usporiadanie veci vo svete, ci uz je to niekto ako ty, Dalarius, alebo hocikto iny... krestanstvo je prave preto dobre, ze dava jednak veciam rad a jednak dava ludom nadej, co je super...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 27, 28, 29, 30, 31  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.