Horolezectví, umělé stěny, výstroj, tipy, rady
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bee79567b968df47c7329668ac482e47Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 2:45 pm    Předmět: Citovat

aha, anebo někde na hřišti, akorát tahej sebou tu židli třeba Laughing Jinak tyče mezi dveře stojej pár stovek max Smile
když bys takhle obětovala deset minut každej den na aspoň 10 shybů s nohou a 10 spouštění, tak do dvou tejdnů, nejdýl do měsíce bys ten shyb měla dát Wink
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
blackwolf
21-40
21-40


Založen: 27.6.2007
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: čt srpen 09, 2012 3:28 pm    Předmět: spolupachatelka Citovat

Holky nenašla by se tu nějaká milá duše z Prahy, která by se mnou do září občas zašla na výukovou hodinu na stěnu? Zezačátku boulder, časem až naberu sílu a trochu jistoty tak i lano Smile Mám vyhlídlé místo na praze 1, po rekonstrukci otvírají v září.. před lety jsem trošinku lezla, ale byla to bída a tak budu prakticky začínat od začátku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: čt září 06, 2012 5:57 pm    Předmět: Citovat

http://www.petzl.com/en/outdoor/news/in-field/2012/09/05/video-chris-sharma-daila-ojeda-are-back-in-ceuse?utm_source=facebook.com&utm_medium=petzl-page&utm_campaign=chris-sharma&utm_content=en

Super video Smile Nejenže tam má Daila zase dlouhý vlasy, ale v Ceuse sme byli a daly se tam najít i lehčí cesty tak za 6a, 6a+, 6b a vejš v pohodě, jen ten hodinovej nástup za to taky stojí Very Happy

Zastesklo se mi po pěkným lezení na mým maximu, kterýho jsem ještě zpátky nedosáhla...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 10:10 am    Předmět: Citovat

Blbý dotaz - je někdo taky takový tragéd jako já, že si po první hodince lezení (kdy jsem odjistila jednoho kluka, který vylezl 2x nahoru a dolů) udělal puchýř mezi palcem a ukazováčkem a zvládl si ho i strhnout?!? Embarassed Sad Nějaký tip na rychlejší hojení? Mám to od středy, změna veškerá žádná, ve středu jdu zase... Co tam potom s tím? Jeidný nápad bylo přes to lípnout náplast a přes to normálně kobercovku, abych byla schopná něco dělat...

Edit: a ještě něco - existuje nějaký trik na to, aby člověk zvládl odjistit těžšího člověka? Právě ten kluk byl větší a asi výrazně těžší než já a museli mi pomáhat, abych nelítala ve vzduchu... A já nevím, jestli to je jen tím, že to jako pořádně neumím nebo jestli to prost nejde... Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 10:46 am    Předmět: Citovat

No záleží o jak moc je těžší. Já parťáka o necelých 20 kilo těžšího a bylo to v pohodě, do 25 kilo rozdílu je to prý bezpečné. Jinak nebát se pořádně sednout a zapřít se nohama (stát trochu víc od stěny a nohama se jakoby odtlačovat dozadu a zadkem tlačit dolů), případně se zapřít jednou nohou o stěnu, sednout a tou opřenou nohou se tlačit šikmo dolů. Hodně důležitá je komunikace, normálně stojím a jen se opírám do sedáku, a na Drž! si teprve naplno sedám a zapírám nohama (pro případ, kdy ten nahoře chce být naplno jištěn, klouže mu ruka, slabý sval nebo náročný krok)
Když jsme hopkali dolů, tak poprví jsem takovou sílu teda nečekala a vyletěla 2 metry do vzduchu a hezky se omlátila o stěnu, ale podruhý už jsem zůstala zapřená hezky na zemi. Určitě je užitečný si vyzkoušet jak vlastně takový jištění opravdu vypadá.

Puchejř přelepit a neřešit. Taky si to může olepovat i preventivně. Já si tu kůži mezi palcem a ukazovákem skřípla do jistítka, taky moc pěkný Evil or Very Mad Je důležitý držet lano co nejdál, když ti do lana někdo spadne, ještě kousek popojede než se v tom jistítku zastaví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 11:07 am    Předmět: Citovat

Díky, s tím zapřením nohama a sednutím si do toho jsem se snažila, ale moc nikam to nevedlo, no... Jenom jsem právě přemýšlela, kdybychom šli na stěnu třeba někdy s přítelem, se švagrem nebo tak, tak jestli bych jim tam byla něco platná... Toho kluka jsem se neptala, kolik váží, ale byl o dost vyšší než já a prostě normální, ani hubený ani silný... S přítelem tam máme ten rozdíl přes 25kg... :-/

OK, nějak to přelepím a nechám být, asi budu raději lepit preventivně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
verisek
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.2.2010
Příspěvky: 769

PříspěvekZaslal: ne říjen 07, 2012 2:34 pm    Předmět: Citovat

Musíš trošku poladit ten směr, kterým se zapíráš.
Taky vím o lidech, který se jistí váha neváha, ale je otázka na kolik je to k něčemu - u pádu s malou mírou nebezpečnosti je to OK, ale v případě horšího pádu na menší výšce se pak jakéhokoli jištění může minout účinkem.
A taky záleží, jaké máš jistítko. Podle mého názoru je na větší váhový rozdíl, pokud máš sílu v rukách nejlepší osma nebo půlloďák, protože tření brzdí postupně a je menší pravděpodobnost, že tě to zvedne nahoru. Ale není to úplně pro začátečníky, musíš se koncentrovat, nepouštět lano a v kritickou chvíli opravdu držet. Grigri a ostatní samojistící pomůcky, tě spíš vystřelí nahoru, ale zase dost eliminují lidský faktor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: po říjen 08, 2012 12:05 am    Předmět: Citovat

Já teda nevím, rozdíl s přítelem máme skoro 20 kilo a jistím grigrinou, takže bez prokluzu a běžně lítám 1-2 metry na stěně, na skalách i 3 metry vysoko... Wink není to nic hroznýho Smile on se ten prokluz udělá sám tím že vyletím Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: so duben 27, 2013 5:17 pm    Předmět: Citovat

Dneska jsem byla letos poprvý na skalách a na to, že jsem celou zimu lezla tak 3x na stěně, jsem lezla i 5+ Very Happy Cool Sice na druhým, ale za to bez odsedu, jupí, nejsem na tom tak špatně Smile Ale teda teď odpoledne jsem pěkně grogy...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so duben 27, 2013 6:17 pm    Předmět: Citovat

Jééé, to je dobře, že to tu vyskočilo, mám čerstvé zážitky zelenáče. My byli dneska s dětma v areálu na Gutovce a kamarád vzal děti i na lezení na stěnu, lezli myslím 3ku, jen ti maličcí měli povoleno lézt po čemkoli (říkal tomu "lentilky", to se mi líbilo - tenhle termín... Smile ). A pak že můžou zkusit i dospělí, tak jsem se taky osmělila... a nás nahnal na 5-. Jsem si myslela, že žertuje, ale nežertoval. Jako pravda, dvakrát jsem použila chyt jiné cesty, páč jsem zelenáč a malý pívo a fakt jsem tam nedošáhla, dvakrát jsem odpočívala, ale dolezla jsem až asi 1m pod konec. Pak už jsem se tak klepala, že jsem požádala o slanění. Ale aj tak, nikdy dřív jsem to nedělala a už nějakou dobu chtěla zkusit... a je to SUPER!!! Very Happy
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.