Dovolte, abych vám představila trichotillomanii
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Dlouhé vlasy a tak dál...
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=8287d9d32e8c6844ce374bcb803e198bZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Setkali jste se někdy s touto poruchou?
Ano
40%
 40%  [ 32 ]
Ne
59%
 59%  [ 47 ]
Celkem hlasů : 79

Autor Zpráva
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:16 pm    Předmět: Citovat

záleží, za jakým účelem škube.. Laughing

ale patří sem trhání všeho.. i třeba řas nebo ochlupení..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

Margarette napsal:
Já znám chlapa, co si trhá vousy. Patří to tam taky? Mr. Green


Gandalf,Saruman or Gimli? Laughing Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:20 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
záleží, za jakým účelem škube.. Laughing

ale patří sem trhání všeho.. i třeba řas nebo ochlupení..


No údajně je škube proto, že se nerad holí...???

No tak tedy řasy a obočí si trhám běžně (takové ty uvolněné), poněvač jinak mi neustále padají do očí Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:23 pm    Předmět: Citovat

MrE napsal:
Margarette napsal:
Já znám chlapa, co si trhá vousy. Patří to tam taky? Mr. Green


Gandalf,Saruman or Gimli? Laughing Very Happy


Tyhle týpky neznám Embarassed
Ale radši nebudu jmenovat Laughing

Mimochodem, moc hezké přísloví...to pod čarou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:23 pm    Předmět: Citovat

Margarette napsal:
Hanča napsal:
záleží, za jakým účelem škube.. Laughing

ale patří sem trhání všeho.. i třeba řas nebo ochlupení..


No údajně je škube proto, že se nerad holí...???

No tak tedy řasy a obočí si trhám běžně (takové ty uvolněné), poněvač jinak mi neustále padají do očí Sad


tak to by mělo být v pohodě.. Wink když jsem se vždycky nudila, tak jsem si trhala pinzetou chlupy dole... Razz a jela jsem tak třeba několik hodin... pak teda muž se nasr... že se mu to takto holé teda rozhodně nelíbí a byl konec.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:27 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:

tak to by mělo být v pohodě.. Wink když jsem se vždycky nudila, tak jsem si trhala pinzetou chlupy dole... Razz a jela jsem tak třeba několik hodin... pak teda muž se nasr... že se mu to takto holé teda rozhodně nelíbí a byl konec.. Laughing


Hihihi...se to tady začíná nějak zvrhávat Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 8:30 pm    Předmět: Citovat

Margarette napsal:
Hanča napsal:

tak to by mělo být v pohodě.. Wink když jsem se vždycky nudila, tak jsem si trhala pinzetou chlupy dole... Razz a jela jsem tak třeba několik hodin... pak teda muž se nasr... že se mu to takto holé teda rozhodně nelíbí a byl konec.. Laughing


Hihihi...se to tady začíná nějak zvrhávat Twisted Evil


proč? Wink to k této chorobě taky patří... akorát to není samozřejmě tak vidět jako na té hlavě.. že jo..

jinak pak jsem místo toho začala žmoulat inteligentní plastelínu a při dlouhých cestách v autě se k ní zase vracím...Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: ne duben 11, 2010 10:44 pm    Předmět: Citovat

Přijde mi to smutné...já jsem zjistila, že bych si nedokázala takhle ani jinak ubližovat...

Mám svoje vlásky ráda. A když není nikdo po ruce (momentálně podezřele dlouho), tak se s nima můžu aspoň muckat. Nebo se do nich schovat Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 7:47 am    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Přijde mi to smutné...já jsem zjistila, že bych si nedokázala takhle ani jinak ubližovat...


Přesně to samé jsem si říkala také, když jsem slyšela o různých formách sebepoškozování, nechápala jsem to a nevěřila, že stres může něco takového vyprovokovat. Pak jsem na střední škole začala trpět nadměrným stresem, a to hlavně při učení (když na to zpětně vzpomínám, tak naprosto neopodstatněným Rolling Eyes). Začala jsem se škrábat, naštěstí ne v obličeji, ale ramena tenhle, tehdy dle mého názoru obyčejný zlozvyk, odnesla docela nepěknými jizvami. Naštěstí jsem nikdy netrpěla na akné, jen lehce, nevím, jak by to v opačném případě dopadlo. Rolling Eyes
Zpočátku jsem si myslela, že s tím dokážu přestat sama, později jsem si to přestávala uvědomovat, ani jsem nevěděla, že něco takového dělám, při učení jsem byla úplně mimo. Nedokázala!!! jsem přestat několik let! Teprve od nové doktorky (všem předchozím to bylo úplně jedno) jsem se dozvěděla, že je to naprosto regulérní a nejčastějí forma sebepoškozování a trpí tím strašná spousta lidí. Taky jsem byla v šoku, odmítala jsem pomoc, že přeci nejsem žádný sebepoškozující se psychouš, pořád jsem říkala, že s tím přeci musím umět přestat sama. Trvalo to dalších několik měsíců, kdy jsem se bez škrábání už nedokázala vůbec učit, pak jsem se teprve odvážila jít k psycholožce. Psycholožka opravdu pomohla, nevěřila jsem, že obyčejné popovídání si může pomoct, naprosto jsem se uklidnila, vymyslely jsme pár technik, jak se při učení odreagovat, pomáhá to.

Proto když uvidíte někoho s něčím podobným, třeba s rozškrábanými pupínky, nebuďte zhnusení, ten člověk to nedělá s oblibou, možná má dost velký problém s tím přestat.

Není to sice k trichotillomanii, ale je to hodně podobné. Znám ten pocit, když si ze stresu ubližujete, ale bez toho jste ještě ve větším stresu, je to začarovaný kruh. Jsem ráda, že je to pryč, pořád ale pro jistotu při učení nepouštím relaxační míček z ruky. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: po duben 12, 2010 8:09 am    Předmět: Citovat

jj, souhlas... při učení nebo jiném soustředění je to nejhorší..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.