Finsko a finština
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=57d0b1edc6fb5d1b24165c20af324009Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 10:38 am    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Výborné téma, nějaký čas jsem ve Finsku žila a bylo tam nádherně. Jezera, hluboké lesy plné zvířat a zajímavá řeč i lidé, moc se mi tam líbilo. Každá skandinávská země má něco do sebe. Norsko má krásné hory a fjordy, Island gejzíry a atypickou přírodu, Švédsko s Dánsko zase historické památky. Ty mi třeba ve Finsku chyběly docela hodně. Všechny tyhle země jsou ale nesmírně zajímavé a mám je ráda.

Tak to je můj sen se podívat popřípadě žít ve Finsku. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 12:02 pm    Předmět: Citovat

Kikachu napsal:
Tak to je můj sen se podívat popřípadě žít ve Finsku. Smile


Budu držet palečky, aby se ti splnil Smile Jinak co mě na Finsku překvapilo bylo, že tam není taková zima, jak jsem si představovala. Nebo se člověk rychle adaptuje, to nevím. Ale když jsem přijela, byl srpen a venku nějakých 15 stupňů a ještě v září se dalo lítat po venku celkem nalehko. Bydlela jsem v Kuopiu zhruba uprostřed Finska, takže tipuju, že na jihu bylo ještě tepleji. Jediné co není dobrý nápad je, jezdit v listopadu na polární kruh Laughing Bylo tam -35, ale to prý jen že byl vyjíměčně teplý rok Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mielikki
161-320
161-320


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 1:33 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Taky se přidávám mezi milovníky Finska, moc ráda bych se tam podívala, a to co nejdřív Very Happy O finštinu jsem se pokoušela, ale jelikož jsem líná kůže a byla jsem líná se učit slovíčka, tak jsem se zasekla v páté lekci-. Rolling Eyes


Na piatej lekcii som sa zasekla i ja ako samouk Smile Našťastie som nútená učiť sa a už sme asi na dvanástej (alebo trinástej? ideme hrozne rýchlo Shocked )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gira
81-160
81-160


Založen: 31.8.2007
Příspěvky: 108
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:27 pm    Předmět: Citovat

Přidávám se k fanouškům Finska Smile Kdysi jsem se trochu zkoušela samoučit, ale naučila jsem se jen pozdravit, poděkovat a samozřejmě nadávat Laughing , pak mě to omrzelo... holt jsem moc líná Embarassed Ale dost mě překvapilo kolik lidí (tedy jde hlavně o teenagery) zajímá Finsko, že by vliv metalu?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mielikki
161-320
161-320


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:29 pm    Předmět: Citovat

Gira napsal:
Přidávám se k fanouškům Finska Smile Kdysi jsem se trochu zkoušela samoučit, ale naučila jsem se jen pozdravit, poděkovat a samozřejmě nadávat Laughing , pak mě to omrzelo... holt jsem moc líná Embarassed Ale dost mě překvapilo kolik lidí (tedy jde hlavně o teenagery) zajímá Finsko, že by vliv metalu?

u mňa to bola najprv krajina, až potom, postupne metal Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Budu držet palečky, aby se ti splnil Smile Jinak co mě na Finsku překvapilo bylo, že tam není taková zima, jak jsem si představovala. Nebo se člověk rychle adaptuje, to nevím. Ale když jsem přijela, byl srpen a venku nějakých 15 stupňů a ještě v září se dalo lítat po venku celkem nalehko. Bydlela jsem v Kuopiu zhruba uprostřed Finska, takže tipuju, že na jihu bylo ještě tepleji. Jediné co není dobrý nápad je, jezdit v listopadu na polární kruh Laughing Bylo tam -35, ale to prý jen že byl vyjíměčně teplý rok Smile


Děkuji, ale zatím jsou to všechno sny. Vždyť si musím počkat než budu plnoletá, mít školu a tak dále a tak dále. Něco podobného jsem někde četla, že zas tak brutální chlad tam neni. Smile Ačkoliv tuto zimu bylo kosa asi všude. A ty jsi jela do Finska jako sudent, či pracovně?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
81-160
81-160


Založen: 21.10.2008
Příspěvky: 128

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Gira napsal:
Ale dost mě překvapilo kolik lidí (tedy jde hlavně o teenagery) zajímá Finsko, že by vliv metalu?


Taky jsem si toho všimla. Asi nejspíš metal. Jen škoda že se zajímají jen o ty nejprofláklejší skupiny typu Nightwish apod.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mielikki
161-320
161-320


Založen: 4.9.2009
Příspěvky: 200

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 9:03 pm    Předmět: Citovat

Kikachu napsal:
Gira napsal:
Ale dost mě překvapilo kolik lidí (tedy jde hlavně o teenagery) zajímá Finsko, že by vliv metalu?


Taky jsem si toho všimla. Asi nejspíš metal. Jen škoda že se zajímají jen o ty nejprofláklejší skupiny typu Nightwish apod.

S NW som zaťínala, lebo boli fíni a mali pesničku po fínsky Smile Momentálne sa snažím zameriavať na neznámejšie fínske kapely ako Cadacross či Ajattara (ktorú mám rada preto, lebo spievajú po fínsky a niekedy si pozerám texty vytešujem sa, ak náhodou rozumiem nejakému veršu, či aspoň identifikujem kmene slov Very Happy)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: so duben 17, 2010 9:34 pm    Předmět: Citovat

Jela jsem tam studovat a naivně jsem si myslela, že si přivydělám nějakou brigádou. Což o to, pracovní povolení vyřídit bylo snadné, ale všichni chtěli finštinu i na místo uklízečky, takže z práce nebylo nic. Naučila jsem se sice rozumnět o čem se finové baví, ale povídat si s nima už jsem tak nějak nezvládla:(
Jinak tam ale byli všichni hrozně milí a hodní, i když bohužel dost uzavření. Seznámila jsem se tam jen s jednou finkou, ale zato bylo na univerzitě plno zahraničních studentů z celého světa, takže mám teď známé snad v každé zemi, na kterou si vzpomenu a určitě na všech kontinentech Smile
I jejich vzdělávací systém je skvělý, určitě lepší, než tu, ale to by bylo na dlouhé povídání. Kdo má zájem tam jet studovat, může mi napsat do pošty, ráda odpovím na případné otázky Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: ne duben 18, 2010 2:57 am    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Seznámila jsem se tam jen s jednou finkou, ale zato bylo na univerzitě plno zahraničních studentů z celého světa, takže mám teď známé snad v každé zemi, na kterou si vzpomenu a určitě na všech kontinentech Smile


Almost the same as me, but in your country, not Finland Smile I met so many foreign people when I lived in Czechia, and I almost know at least one person on every continent.........almost Smile Smile Smile

Nice discussion about Finland, as I can see Smile If I have the opportunity, I'd love to visit Norway, Sweden and Finland Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.