2012- FAKT alebo FIKCIA?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=186a6ca43e5223b1c46c077edde0c279Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 2:28 pm    Předmět: Re: 2012- FAKT alebo FIKCIA? Citovat

ceresnicqa_3 napsal:
Veď posúďte, koľko sa toho stalo.. Zemetrasenie na Haiti, zemetrasenie v Tibete.. Záplavy, najnovšie tá sopka na Islande, pred cca mesiacom alebo dvoma sa odtrhli miliony ton ľadovca..

Je to tým, že sa to už všetko začína?

No tak tohle je opravdu jen zdání - uvědomme si, že žijeme v globalizovaném světě, kde máme každou minutu přehled o tom, co se děje kdekoliv na světě - šílené, ne? Před 100 lety bychom se o výbuchu islandské sopky nedozvěděli, ani by to krom obyvatel v nejbližším okolí nikoho neomezovalo. To samé s tsunami, zemětřeseními, záplavami. Takže bychom měli pocit, že se vlastně nic neděje, protože v naší bezpečné střední Evropě se opravdu skoro nic neděje. Obyvatelé oblastí bohatých na erupce, zemětřesení, záplavy jsou zvyklí, nebo tedy alespoň byli dřív, dokud si nepostavili křehká města, v kterých je při zemětřesení mnohem větší počet obětí, než když žili ve vesnicích, ve svých příbytcích jednoduché konstrukce. Zemětřesení, záplavy, tajfuny, atd. zabily pár lidí, zbořily vesnici, lidé oplakali a pohřbili mrtvé, postavili vesnici znovu a žili dál. Dnes je díky závislosti na elektřině, vodě a složitému systému obrovských lidských sídlišť situace mnohem složitější - a taky se o ní kdekoliv na světě hned dozvíme. Nemyslím si, že by tyhle přirozené (a mnohdy ozdravné) pochody na planetě Zemi nějak moc souvisely s činností člověka na Zemi. Dokonce ani moc nevěřím na globální oteplování způsobené člověkem.
Přišlo by mi naopak podezřelé, kdyby se přírodní katastrofy přestaly objevovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Margarette
81-160
81-160


Založen: 12.1.2010
Příspěvky: 154

PříspěvekZaslal: po duben 19, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Ano, globalizace znamená, že se z lokálních problémů dělá celosvětové drama. Osobně si myslím, že s koncem světa by si vážně nikdo hlavu lámat neměl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Tak třeba moje kamarádka razí teorii, že se jim ten kalendář prostě počítat dá už nechtěl Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:05 pm    Předmět: Citovat

Adluska napsal:
Tak třeba moje kamarádka razí teorii, že se jim ten kalendář prostě počítat dá už nechtěl Twisted Evil


No, to je taky možnost. Našli si jinou zábavu Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út duben 20, 2010 8:17 pm    Předmět: Citovat

a já předpovídám, že předpověděli vrchol hospodářské krize Laughing , to bude pro některé taky konec světa.. Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
karas.Martinka
161-320
161-320


Založen: 3.10.2009
Příspěvky: 260

PříspěvekZaslal: čt duben 29, 2010 4:13 pm    Předmět: Citovat

já ani nedívám na zprávy, protože se na to nedá dívat, samé negativní zprávy nám hrnou do hlavy, jak se pak člověka si má cítit? ... no blbě Confused

já si myslím, že se nejedná o konec světa jako takový, že naše planeta přestane existovat, ale o tom, že se lidstvo posune dál v duchovních směrech (na jedné přednášce o roku 2012 byla řečena teorie, že vyspělé duše odejdou do jiného světa - do jiné dimenze, že jim bude umožněn přestup jinam), když si pročtete nějaké duchovní knížky, většinou tam nenajdete konec světa, ale změnu k lepšímu na kterou se všichni těší! Razz

to že se dějí samé katastrofy - podle mě se musí země očistit od negativních vybrací a příroda musí člověku ukázat, že ikdyž je chytrý apod, tak na přírodu nemá

to je můj /duchovní/ názor Idea
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kikinecka
321-600
321-600


Založen: 14.3.2010
Příspěvky: 571

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 6:10 pm    Předmět: Citovat

Konec světa byl předpovězený už tolikrát, měl být například v roce 2000 v Americe nějací "fanatici" vytvořili sektu, do které se přidali lidé, kteří věřili, že konec světa bude. Všechen svůj majetek museli darovat sektě. Když přišel rok 2000 měli dobrovolně spáchat sebevraždu, ti kteří odmítli, byli zabiti. Všechen majetek dostal vůdce sekty, ale dlouho si ho neužil. Teď je za mřížemi...
To byl jen takový příklad, jak toho někdo může využít.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 7:07 pm    Předmět: Citovat

karas.Martinka napsal:
...a příroda musí člověku ukázat, že ikdyž je chytrý apod, tak na přírodu nemá

Hm, obávám se, že při současném stavu vědy a techniky člověk už na přírodu má Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 7:17 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
karas.Martinka napsal:
...a příroda musí člověku ukázat, že ikdyž je chytrý apod, tak na přírodu nemá

Hm, obávám se, že při současném stavu vědy a techniky člověk už na přírodu má Sad


Ale pak přijde jedna Eyjafjalasopka a všechna technika je kde? Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po květen 24, 2010 8:59 pm    Předmět: Citovat

Když tak o tom přemýšlím, tak kdyby člověk chtěl, tak může smést podstatnou část života ze Země, ale asi stejně nezničí všechno (to by musel chtít jako hodně hodně) a když už tu nebude, tak si příroda poradí a začne to tady zase "opravovat" a rozvíjet. A nebo by mohl vyrobit černou díru... ovšem to už jsou jen moje paranoidní dohady Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.