2012- FAKT alebo FIKCIA?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d338543d711bb442254f45359f0bea34Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 7:27 am    Předmět: Citovat

no někomu může rupnout v bedně a může si pro srandu králíkům vyrábět atomovky, že jo..

to je dost hnusná představa..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 9:12 am    Předmět: Citovat

Jo, to je, třeba extrémním vyznavačům islámu nebo jiného šíleného náboženství, kteří dostanou příkaz shůry, aby zničili všechny bezvěrce Sad
Radši nad tím ani nepřemýšlet, co by mohli udělat s mou milovanou krásnou Evropou a vlastně s celou Zemí...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 9:21 am    Předmět: Citovat

V najlepsom stave by bola zem keby ostala v povodnom stave.. ale to ze clovek dostal dovienka rozum zacal mysliet, vymyslel veci a nimi poskodzuje prirodu alebo ju vyciciava aby tie vymyslance fungovali.. auta napr. Ale newem si predstavit ze by sme zrazu mali oberat boblule zo stromu abo nahanat mamuty.. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 12:06 pm    Předmět: Citovat

já myslím,že jak to nakonec bude se v pravý čas dozvíme..:)asi tak 21.12.2012,ale že by to bylo pozitivní tomu moc nevěřím,na to lidi napáchali příliš mnoho zla,aby to pár nadšenců s dobrými úmysly zachránilo..mimochodem mamka chodí na homeopatickou akademii,a tam jim o tom přednášel nějaký amík,který sice prý věří ve šťastný konec,ale už teď si dělá zásoby rýže a jiných zákl.potravin,kdyby náhodou..Smile
bohužel spíš to dopadne asi tak,jak to je v jiné loňském filmu a to číslo 9Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 12:23 pm    Předmět: Citovat

Že lidi páchají zlo, to je jen náš subjetivní dojem. Lidi se z přírodního hlediska chovají naprosto normálně, byl nám vrozen základní pud, abychom přežili a to je sobeckost. To, že se nám takhle rozvinula inteligence, to situaci značně zkomplikovalo a člověk byl nucen začít používat svědomí (rozuměj přemýšlet nad dobrem a zlem), aby vůbec přežil, protože naše inteligence společně s čistě zvířecí sobeckostí by nás velmi rychle jako druh zničila.
Na válkách, vraždění a ničení přírody není z přírodního hlediska nic zlého a nenormálního, dělal by to jakýkoliv živočišný druh, který by do vínku místo (např.) skvělého zraku dostal skvělou inteligenci.
To jen my lidi to tak vyhodnocujeme a je to dobře, samořejmě.
Jsem optimista a věřím, že každá krize vede k dalšímu posunu, jen si vemte, kam naše civilizace dospěla, dodržujeme zákony, přijímáme cizince, jsme tolerantní k různým názorům a náboženstvím, můžeme si jezdit a chodit kam chceme, máme smlouvy a neválčíme spolu, postavení žen snad ani nemusím zmiňovat. Ještě před sebou máme spoustu práce, ale já to vidím oproti minulosti jako veliké zlepšení.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 12:42 pm    Předmět: Citovat

no jde asi o subjektivní názor,protože pro mě je určitě přirozenější stav který trval několik mlionů let,tedy život s souladu s přírodou i s tím válčením a podobně,to bylo přirozené,ale teď se lidi považují ua jakýsi naddruh,který může všechno a to není v pořádku..proto nám znovu a znovu příroda ukazuje svou sílu,aby si člověk uvědomil,že je pouze její součástí a má k ní mít respekt,nebo se jednou "na..."a celou superdokonalou lidskou civilizaci jednoduše smete a začne zas od začátku:)a já jsem pro,jen ať příroda obsadí naše dokonalé betonové pláně..
a jestli budem nahoře,nebo dole,stejně už nám to bude jedno..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 1:01 pm    Předmět: Citovat

Já budu teda raději žít v tomto světě a předpokládat, že lidská civilizace zapracuje na svém přístupu k Zemi (už se na tom pracuje, jen si vezmi rozdíl dnes a před 20 lety) a ono se na tom bude muset zapracovat, protože nic jiného nám nezbyde - dojdou přírodní zdroje, ropa, apod.
Jestli si chceš udělat představu, jak by to asi vypadalo po případné apokalypse, pusť si film "Cesta" s Viggo Mortensenem - v takovém světě bych opravdu žít nechtěla, jsem vděčná za ten současný. Dokonalý svět, kde budeme mít zvyky současné civilizace a zároveň budeme žít přírodně, je utopie. A v tom přírodním člověk, tvor zvídavý a inteligentní rozhodně nezamrzne. Jestli nás Příroda smete a člověk začne od začátku, pak projde podobným vývojem a skončí zase v podobném světě, jako je ten současný.
Taky si myslím, že spousta lidí by si ten přírodní život rozmyslela ve chvíli, kdy by potřebovali zdravotnickou pomoc, chtěli by si číst, chtěli by se vykoupat, byla by jim zima a neměli se zrovna jak zahřát, byli by týden o hladu, šel by jim po krku někdo, komu by se zrovna zalíbily jejich boty, apod.
Neuvědomujeme a nevážíme si spousty věcí, které máme a nejsou tak samozřejmé, jak si myslíme.

Souhlasím s tím, že by člověk měl být vůči okolnímu světu pokornější, ale ono to vyplývá z té přírodní podstaty člověka - preferujeme sebe jako druh, to je přece normální, i když ne správné z morálního hlediska.

Příroda podle mě svou sílu ukazuje úplně stejně jako v minulosti, jen my to vnímáme díky médiím intenzivněji, dřív by se nás nějaké záplavy, výbuchy sopek, zemětřesení vůbec netýkaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 1:22 pm    Předmět: Citovat

já s tebou v podstatě souhlasím,i když docela pochybuju,že náprava lidstva je možná,navíc my tu možná třídíme každý papírek,ale co čína a spol.?na nás už tak moc osud planety nezávisí..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út květen 25, 2010 1:39 pm    Předmět: Citovat

Já myslím, že Číně a spol. to bude holt trvat dýl, nám to taky trvalo, než jsme se začali zajímat o to, že pomalu z naší přírody mizí živočichové, že jehličnaté lesy nejsou pro náš podnebný pás přirozené, že v některých městech už se pomalu nedá dýchat, že když nezačneme třídit a recyklovat, budeme brzo zavaleni odpadky... Bylo byl by to logický vývoj, kdyby Čína za nějaký čas také dospěla k poznání, že se musí o svou zemi začít trochu starat. Jenže... těžko říct, jestli jsou toho se svou východní a navíc komunistickou mentalitou schopni Sad
Pak tady je taky problém s Afričany, Středním Východem a Jižní Amerikou, já vím...
Asi to bude ještě na hodně dlouho a do té doby se nejspíš odděláme sami kvůli nějaké blbosti, ale fakt nevěřím tomu, že nás odepíše Příroda nebo nějaké mystické datum.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st květen 26, 2010 4:43 am    Předmět: Citovat

Podobné legrácky a prognózy se dělaly i před rokem 2000... lidé také blbli... znám kluka, který si specielně pro toto období asi 2 roky shromažďoval potraviny, koupil si spacák, stan, krosnu a vybavení pro přežití v přírodě a celé vánoce a Norý rok 1999 přežil na jedné hodně vysoké skále, aby prý přežil konec světa spojený s potopou... no po 14 dnech se vrátil domů málem zmrzlý, se zápalem plic, hladovej a když se ze šech na chytaných nemocí dostal, tak vše prodal za tak směšnou cenu, že vše , co on nakoupil, je nyní u mě na půdě a nedal jsem za to ani 500,-kč.... Wink Laughing
Takže bych doporučoval klídek, ono to nějak dopadne... máse-li něco takového stát, tak se to STANE, ať bude dělat člověk cokoli... pokud se to stát nemá, tak se to NESTANE!!!!!!!!!!! Wink Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.