Barvení podle Hennaforhair
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=912cd74c4d41168a5b4e60513a6aeaf0Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 2:54 pm    Předmět: Barvení podle Hennaforhair Citovat

Ahoj, zkoušel jste někdo koupit kvalitní hennu na tělo a barvit dle doporučení hennaforhair?

Byla jsem nemocná, tak jsem měla dost času to tam pročíst a docela mě zaujalo, kolik věcí dělám špatně. Barvím se na tmavě hnědou, ve které je určitě indigo. Dozvěděla jsem se, že aby se indigo nezničilo a nechytlo to zrz, musí se henna nanášet hned (žádné den staré z radiátoru), nepoužívat nic kyselého...

Také olej prý kazí výslednou intenzitu barvy Sad Stejně jako kondicionery apod. Kafe a víno prý způsobuje jen smrad, neovlivňuje výsledný odstín...atd Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 3:02 pm    Předmět: Citovat

To s tím olejem bude možná pravda, taky jsem to někde četla,že zabraňuje lepšímu pronikání barviva k vlasu, ale nechápu, proč nepoužívat nic kyselého? Citron, pomeranč...? Já jsem žila v domnění, že čím víc kyseliny, tím líp se barva uvolní a chytí.
Jinak jsem nikdy nenechávala hennu odstát, to mi nikdy nesedělo, hned horké na hlavu, tak s tím bych i souhlasila, ale nějak průkazně podložit to nemůžu, protože je tu hodně lidí, kteří henu odstávat nechají a chytá jim krásně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 3:23 pm    Předmět: Citovat

Des: To platí jen pro to indigo (nebo hennu s přídavkem indiga, tj černé a tmavohnědé - možná obecně vlastně hnědé odstíny)

Henna aby uvolnila dost červeného barviva, musí se nechat odstát v něčem kyselém. Indigo by to ale zničilo.

Na těch stránkách jsou hrozně zajímavé fotky..barvení vlasů hennou (bez indiga) bez citronu a s citronem (s citronem je to mnohem mnohem sytější červená)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 3:49 pm    Předmět: Citovat

Aimirin napsal:
Des: To platí jen pro to indigo (nebo hennu s přídavkem indiga, tj černé a tmavohnědé - možná obecně vlastně hnědé odstíny)

Aha Very Happy
Tak možná jsem barvila špatně, když jsem zkoušela černou hennu, asi do ní ten citron nepatřil. To by mě vůbec nenapadlo.
Jinak sehnat kvalitní hennu na tělo jsem chtěla hodně, ještě v dobách, kdy jsem hennovala, ale nikdy se mi to nepovedlo, tak jsem nakonec skončila u hennecolor. Mě se tmavé barvy líbí, ale dosáhnout jich přírodně pro mě byl vždycky velký problém. Nechytalo, a když chytlo (tmavohnědá), nedrželo to.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 8:14 pm    Předmět: Citovat

To mi mluvíš z duše. Já jsem navíc začínala s melíry a ta henna ne a ne chytnout Smile No vrazila jsem na to barvu bez peroxidu a už je to pěkně tmavé, tak už to snad bude chytat....
Nejvíc mě tedy ztmavila Logona, Henneclor jsem měla úplně na začátku a vůbec mi nechytla

Jak jsi to nakonec vyřešila ty? Barvíš se chemií?

Myslím že ta henna (body art) by se mohla koupit přes Mehandi online
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá listopad 20, 2009 8:48 pm    Předmět: Citovat

Hennaforhair je sice autorita, ale ne všechno, co se tam dočteš, je pravda nebo platí pro všechny. Káva a víno někomu ovlivňuje barvu a olej přidává skoro každý, u suchých vlasů nemáš moc na výběr, já používám i kondicionér.
Myslím, že poštovné z Mehandi je celkem drahé. Naposledy, když jsem srovnávala různé dodavatele, vyšel nejlevněji www.hennaboy.co.uk, ale záleží na tom, kterou hennu hledáš. Na Hennaboy si někteří zákazníci stěžovali, že jim dlouho trvá odeslání objednávek, ale ne všichni, záleží, jestli jsi ochotná čekat. Další důvěryhodné eshopy s kvalitní a čerstvou hennou a velkým výběrem jsou www.hennasooq.com a www.renaissancehenna.com; na www.henname.net mají Jamilu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aimirin
161-320
161-320


Založen: 30.10.2009
Příspěvky: 216

PříspěvekZaslal: so listopad 21, 2009 12:40 pm    Předmět: Citovat

Marion: Děkuji za tipy na stránky...možná se opravdu odvážím barvit takto Smile

Co se týče kafe..nevím no, jak to je. Já si třeba nedovedu chemicky představit ten proces, jakým by kafe barvilo vlas. Na druhou stranu, pokud má někdo srovnání s/bez kafe a s kafem je to lepší, tak není co řešit.
Mně kafe neudělalo bohužel s odstínem nic.Evil or Very Mad

Olej...taky mám hrozně suché vlasy....zkusím Logonu bez oleje, měla by mít v sobě už trochu nějakých pečujících látek. Můj tip, pokud má někdo vysušenou a poničenou jen některou oblast, je dát olej před henněním jen tam Smile Osvědčilo se mi to pro regeneraci víc než přidávat olej do henny. a akorát chytala světlounce. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 2:35 pm    Předmět: Citovat

Na www.hennasooq.com mají slevu 20% na všechno. Nejlepší je, že poštovné asi stanovují podle ceny, ne váhy, protože když jsem zadala kód (sale2009), snížilo se s cenou i poštovné a ne o 20% - ze 16 na 9 dolarů, tak jsem nemohla odolat. Poštovné je hlavní důvod, proč jsem chtěla objednávat raději z Británie. Fungovalo to jen u 300 g balení, takže mám na cestě 300 g letošní Jamily za 23 dolarů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt prosinec 03, 2009 2:59 pm    Předmět: Citovat

Hennaforhair jsou dobrý stránky... Barvila jsem podle nich, když jsem měla jen čistou lawsonii z prodejbylin.cz. Se vším všudy, s odstátím, citronem a tak, jenom teda o tom oleji jsme nevěděla, asi jsem někde přehlídla... A chytalo mi to celkem pěkně, jen bych to chtěla vyzkoušet přímo s tou jejich hennou, to mě láká už dlouho, ale ještě nikdy jsem ze zahraničí neobjednávala Embarassed Tak se třeba rozhoupu. zajmalo by mě, jestli je v té jejich henně a ostatních tak velký rozdíl a v čem konkrétně?!? Question
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Marion
321-600
321-600


Založen: 13.11.2007
Příspěvky: 417

PříspěvekZaslal: pá prosinec 04, 2009 4:04 pm    Předmět: Citovat

Tak mně přišel e-mail, že mám doplatit 8 dolarů poštovného. Evil or Very Mad Ale už jsem se na tu hennu těšila, tak jsem objednávku nerušila. Příště ale budu objednávat z Británie.

Lalaith, henna na tetování je mnohem jemnější, lépe se nanáší i vymývá. Je lepší pro ty, kdo mají problém hennu na vlasy vymýt. Také je rozdíl ve výsledné barvě. Jamila třeba barví nejvíc studenou červenou, jemenská nejvýrazněji, egyptská je víc oranžová. Vždy dostaneš čerstvou hennu, v obchodě nebo u henny na vlasy nikdy nevíš, jak je stará.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.