Zahalovani muslimek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=c091c817bd41472b3852040766a2eba8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
hankabar
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 9.3.2008
Příspěvky: 1361

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 1:32 pm    Předmět: Citovat

Jo, Evropa je tolerantní přespříliš.. Takhle budeme ustupovat po kousíčkách pořád a pořád, a najednou zjistíme, že už tu pro nás není místo.
Je to hodně pozvolné, takže některým se může zdát, že se vlastně nic neděje, ale za 100, 150 let to tu bude s tímhle přístupem vypadat úplně jinak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: po červenec 19, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Navíc my to soudíme z klidu střední Evropy, kde se potýkáme pouze s jednou problémovou skupinou obyvatel (kdy ty problémy nejsou vůbec tak nebezpečné, jako v západní Evropě). Nevím, jestli někdo z nás viděl aspoň z dálky francouzská ghetta, kde kriminalita jen bují, situaci nezvládá už ani policie a v podstatě se okolo toho chodí jako kolem časované bomby.
Kdybych byla Francouzka, šlo o moji zemi, o moje děti a jejich děti, o historii, kdy nejen Francie, ale celá Evropa tvrdě dřela na tom, abychom tu měli demokracii a blahobyt a jiné veledůležité věci, asi bych byla mnohem naštvanější a radikálnější.
Jak píše Hankabar, jde to po krůčkách (a burka je takovým nenápadným krůčkem) a faktem je, že evropské obyvatelstvo vymírá, kdežto na průměrnou muslimskou ženu v Evropě připadá 8 dětí. Pokud se Evropa nezačne tvrdě ohrazovat (extrémní muslimy tak "vychovávat") a trvat na tom, co tady udržuje demokracii, relativní mír, klid a bohatství, tak buď dojde k válce a genocidě nebo půjde časem západní civilizace do kytek - a to ne úplně příjemným způsobem.
A už raději končím, protože mě přehnaná evropská tolerance a následná drzost některých skupin obyvatel (s prominutím) s..e.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Succuba
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 15.9.2008
Příspěvky: 675

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 7:46 am    Předmět: Citovat

Já jsem se nezmiňovala o tom, jaká je či není míra tolerance v Evropě. Jen jsem podotýkala to, že Evropa se ohání tvrzeními, která ve skutečnosti nejsou pravdivá. Takže dle mého názoru buď má konkrétní země umožňovat svobodu vyznání včetně užívání náboženských symbolů a nošení tradičního oděvu, nebo netvrdit, že to dělá.

Ano, nebudu se divit tomu, že nesmím v muslimské zemi chodit na veřejnosti v plavkách. Ale muslimská země o sobě nikde netvrdí, že je multikulturní, otevřená, tolerantní a podporuje svobodu projevu a náboženství.
_________________
Amor tollit timorem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 7:55 am    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Ale muslimská země o sobě nikde netvrdí, že je multikulturní, otevřená, tolerantní a podporuje svobodu projevu a náboženství.

Prostě mi to nedá... Evropa přece není multikulturní, to o sobě ani netvrdí, to může tvrdit USA, ale ne Evropa. Tolerantní je až přespříliš, svobodu projevu podporuje (až na výjimky, ale co je dokonalé, že) a náboženství nechává dostatečnou svobodu. Ale burka není věc náboženství, nýbrž problém, který znemožňuje svým nositelkám být občankami v evropském smyslu slova, čímž vlastně porušuje jakýsi morální zákon.
Žena v burce je nezaměstnatelná a není možné, aby šla k volbám - to je v demokratické zemi normální???
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út červenec 20, 2010 11:20 pm    Předmět: Citovat

Succuba napsal:
Já jsem se nezmiňovala o tom, jaká je či není míra tolerance v Evropě. Jen jsem podotýkala to, že Evropa se ohání tvrzeními, která ve skutečnosti nejsou pravdivá. Takže dle mého názoru buď má konkrétní země umožňovat svobodu vyznání včetně užívání náboženských symbolů a nošení tradičního oděvu, nebo netvrdit, že to dělá.
Ano, nebudu se divit tomu, že nesmím v muslimské zemi chodit na veřejnosti v plavkách. Ale muslimská země o sobě nikde netvrdí, že je multikulturní, otevřená, tolerantní a podporuje svobodu projevu a náboženství.


Jenže každá tolerance má své hranice!

" Evropa si už začíná sahat na dno své multikulturní připravenosti. Důvodů je celá řada . Například rostoucí agresivita islámských politiků jako je libyjský vůdce Muammar Kaddáfí, jenž nedávno hrozil Švýcarsku dokonce svatou islámskou válkou, džihádem, protože se odvážilo neudělit víza lidem, jako je jeho syn, kteří hrubým způsobem porušili švýcarské zákony. Nebo turecký ministerský předseda Erdogan, jenž vyzval Německo, aby povolilo zřizování tureckých gymnázií, kde by mohli studovat turečtí žáci jen v turečtině. A aby bylo ve školství zaměstnáno mnohem víc tureckých učitelů a učitelek. Kdyby šlo o dvojjazyčná gymnázia, kde by se vedle hlavního jazyka, němčiny, učil také turecký jazyk, bylo by to na místě. Ale vyčleňovat turecké školáky ještě více ze společnosti postrádá smysl. Dalším důvodem je rostoucí agresivita některých islámských komunit vůči Evropě, její kultuře, mravům a zvykům a v neposlední řadě vůči křesťanství.
Stále více se objevují požadavky, aby bylo u některých evropských soudů souzeno podle islámského práva šaríji, aby islámští přistěhovalci nemuseli ve všem všudy respektovat evropské zákony atd. "


Proč tenhle problém nemají třeba občané vietnamské národnosti?Třeba v české republice je jich hodně , skoro všichni pracují ,jejich děti chodí do českých škol, dobře se učí . Bydlí v bytovkách a sousedé o nich snad ani neví .

Jenže některé národy nemají nikdy dost ... mám kamarádku v Německu a to, co mi psala o svých muslimských sousedech - to byla síla. Nakonec se z bytu odstěhovali, nedalo se to vydržet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

ilona napsal:
Succuba napsal:


Ano, jistě, každá země má právo stanovovat, co se na jejím území smí a nesmí nosit. Ovšem když si západní Evropa zakládá na své tolerantnosti a náboženské svobodě, tak by ji měla umožňovat i v praxi. A nebo netvrdit, že ji podporuje.


Evropa je bohužel tolerantní až příliš - a jednou na to dojede ... dovedeš si představit,že by Evropanka v muslimské zemi chodila s odhalýma nohama a výstřihem?
Proč se Evropan přizpůsobit musí a muslim ne? Pokud bych chtěla žít v jiné zemi , je mi jasné, že musím respektovat její zvyklosti a její zákony - a vůbec mi na tom nepřijde nic divného . Jenže některé národy se prostě nastěhují do země , kde vládnou odlišné poměry ( včetně náboženství) než tam, odkud pocházejí a za chvíli začnou vykřikovat, že trpí diskriminací a to, že je chyba jinde, si nechtějí připustit.



Tak pod tenhle názor se bez výhrad podepisuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st červenec 21, 2010 7:19 pm    Předmět: Citovat

Můj idol Rudyard Kipling napsal: "Ať se děje cokoliv, člověk má vždycky zůstat u své kasty, u svého národa a u svého stavu. Nechte bělochy u bělochů a černochy u černochů. Ať se pak udá cokoliv, vše bude mít svůj přirozený chod, nic nebude náhlého a překvapujícího a nic nebude neočekávané."
Neřekl, že to bude dobré, jen že to bude přirozené. Tímto se veřejně přiznávám k rasismu (tj. věřím, že lidé různých ras a národů jsou různí). Ale nadále trvám na tom, že rasové problémy jsou z více než 50 procent nedorozumění. A o náboženstvích to platí jakbysmet.
Samozřejmě, že se tu řeší názor "nikdo je sem nezval". Jenomže pravda je, že nám taky nikdo nedovolil tisíciletí vrtat do jejich kultury a expolatovat jejich surovinové zdroje. A nejsem si jistá, jestli nás omlouvá, že jsme toho v posledních sto letech vesměs nechali. Ustanovili jsme, že "naše" kultura volného trhu a kapitalismu bude kulturou globální a oni se chtě nechtě musejí zapojovat do našich hospodářských struktur a nemá smysl, jim vyčítat, že jdou do Evropy za lepším. Je to těžká a prakticky neřešitelná situace.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Housenka
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 1524

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 10:26 am    Předmět: Citovat

Občas potkávám zahalené muslimky, včera taky - takový horko bylo, vůbec si nedovedu představit, že bych musela (nebo chtěla) být oblečená jako ona - dlouhé rukávy, sukně až na zem, šátek přes vlasy, přes tváře i kolem krku, nic z toho nevypadalo na nějakou lehkou prodyšnou látku. Mě by zajímalo, jestli ony jsou tak zvyklé, že jim to nepřijde, a nebo jestli jim je šílený horko, ale prostě to vydrží ...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 2:18 pm    Předmět: Citovat

Já bych v tom chcípla. Vzhledem k tomu, jak se potím, tak by to byl můj konec.
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: pá srpen 19, 2011 3:37 pm    Předmět: Citovat

Housenka napsal:
Mě by zajímalo, jestli ony jsou tak zvyklé, že jim to nepřijde, a nebo jestli jim je šílený horko, ale prostě to vydrží ...


If this ninja Muslim was Arabian, she is used to wearing her ninja clothes in hot weather. If she was Czech, it must be difficult. Could you see her face, or only eyes?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.