Zahalovani muslimek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Historie
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1c535dcffe2a206077ad76b723622ae6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út leden 23, 2007 7:25 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Fairy napsal:
Vše je relativní. Jsi velmi mladý proti mé 86leté babičce, hezký také docela jsi (ne že nám zpychneš), o IQ nepochybuji...no a kde je problém? He? Wink Very Happy


Takže se na Tebe může podívat (čučet), každý, kdo jde po ulici... Wink ,
což se normálně děje, když jde krásná a na první pohled, zajímavá baba.... Twisted Evil Wink
Dobrá, ukecala jsi mě Embarassed , jdu se podívat do Tvé galerie.... Wink


Když ono tam nic nového není Sad . ČAsem snad něco přidělám.
Návrat nahoru
Medea
161-320
161-320


Založen: 23.11.2006
Příspěvky: 199

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 11:16 am    Předmět: Citovat

Muslimky se zahalují predevsím kvuli své víre. Ale muj séf ríká - je Turek - ze u nich je zahalování na verejnosti zakázané. No a tady ve Vídni, kde jsou muslimské stvrtiny, vidím skoro kazdou muslimku zahalene. Na pracovisti a doma sátky nenosí, pouze na verejnosti.
Pred lety sem na intru bydlela s jednou holkou z Libanonu. Kazdý den se 4x oblékla do bílého modlitebného habitu, nic jiného sem nevidela jen její tvár. Ale do skoly a ven nenosila zádný sátek. Podle mne jde taky o to, jak ta nová generace vyrustá, jestli se drzí svích zvyku. Vetsinou vidím pod tema sátkama velké drdoly, a tak se ptám, jaké vlasy ten sátek tak skrívá...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: pá leden 26, 2007 10:46 pm    Předmět: Citovat

Medea napsal:
Muslimky se zahalují predevsím kvuli své víre. Ale muj séf ríká - je Turek - ze u nich je zahalování na verejnosti zakázané. No a tady ve Vídni, kde jsou muslimské stvrtiny, vidím skoro kazdou muslimku zahalene. Na pracovisti a doma sátky nenosí, pouze na verejnosti.
Pred lety sem na intru bydlela s jednou holkou z Libanonu. Kazdý den se 4x oblékla do bílého modlitebného habitu, nic jiného sem nevidela jen její tvár. Ale do skoly a ven nenosila zádný sátek. Podle mne jde taky o to, jak ta nová generace vyrustá, jestli se drzí svích zvyku. Vetsinou vidím pod tema sátkama velké drdoly, a tak se ptám, jaké vlasy ten sátek tak skrívá...


Mam kamaradku muslimku, Kurdku z Turecka... jede studovat do Nemecka vicemene i kvuli tomu, ze ji v Turecku do skoli nedovoli satek. No neni to prasteny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Honza7775
81-160
81-160


Založen: 17.1.2007
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: so leden 27, 2007 2:36 pm    Předmět: Citovat

Ještě k tomu, co napsala NIKA 20.1.2007.
Ve Starém zákoně jsem se nikde nedočetl, že by si izraelské ženy holily vlasy Surprised
Narazil jsem akorát na zmínku a to v případě očistného procesu nemocného během zbavování se malomocenství.
V Novém zákoně, co psal ap.Pavel Korinťanům, jak je citováno výše, soudím, že měl ap.Pavel na mysli zahalování se žen především v případě, kdy se modlí k Bohu nebo má žena od Boha zjevené slovo - tedy prorokuje. Tento zvyk je mezi mnohými křesťany dodnes. A muži - křesťani, samozřejmě, už při vstupu do chrámu (kostela) smekají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 8:26 am    Předmět: Citovat

Pekny den Honzo:-) vitame te u nas:-)

citace:
Ve Starém zákoně jsem se nikde nedočetl, že by si izraelské ženy holily vlasy Surprised

asi budes vetsi odbornik nez ja:-) to priznam se byla jen moje nepodlozena hypoteza, mozna ta praxe ma jine koreny.... Casem se to mozna pokusim nejak zjistit:-)

citace:
V Novém zákoně, co psal ap.Pavel Korinťanům, jak je citováno výše, soudím, že měl ap.Pavel na mysli zahalování se žen především v případě, kdy se modlí k Bohu nebo má žena od Boha zjevené slovo - tedy prorokuje. Tento zvyk je mezi mnohými křesťany dodnes. A muži - křesťani, samozřejmě, už při vstupu do chrámu (kostela) smekají.


Ano, me k tomu jen napada, ze mozna je nekdy slozite urcit, kde konci a zacina motlitba Smile
Celkove se priznavam, ze Bibli dobre neznam, moje znalosti jsou kuse a chabe a jsem clovek omylny a vubec Smile Takze dekuji za upresneni:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Honza7775
81-160
81-160


Založen: 17.1.2007
Příspěvky: 127

PříspěvekZaslal: ne leden 28, 2007 10:08 pm    Předmět: Citovat

Zjednodušeně řečeno Very Happy :
Aby nedocházelo k nedorozuměním, řeší se toto jednoduše. Před začátkem křesťanské bohoslužby se ženy zahalí a muži naopak odloží svou případnou pokrývku (např.čepici, šiltovku, ... ). Během osobních modliteb se žena i muž zařídí dle nutnosti a upřímnosti svého vztahu vůči Bohu. Samozřejmě to nelze brát jako dogma Wink Často hrají svou roli i místní kulturní zvyklosti. Praktiky v židovské, ani v muslimské komunitě neznám Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Blondorezka
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.9.2007
Příspěvky: 794

PříspěvekZaslal: st leden 23, 2008 11:12 am    Předmět: Citovat

Já se předvádím docela ráda, např. při vystoupení a někdy i jen tak, ale podle nálady. Hlavně před svým drahým, těší mě, když vidí, že se líbím nejen jemu a pak trošku žárlí.
Ale nic se nesmí přehánět, když jdu jen tak na nákup nebo do školy, to se moc předvádět nechci, tzn.upravím se, abych neděsila, ale pohledy či nepohledy okolí mi jsou šumák. Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čírina
161-320
161-320


Založen: 6.6.2007
Příspěvky: 191

PříspěvekZaslal: čt leden 31, 2008 3:27 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Pro muslimy je prý i daleko erotičtější to, co si musí umět představit, než to, co vidí. Jedna muslimka to přirovnávala ke krásné perle ukryté v šeredné ústřici. A je fakt, že když mužský vidí všechno hned, tak už ho nic nepřekvapí Very Happy


Ostatně, nic jiného než domýšlet se jim nezbývá. Tak jsem si představila takovýho chudáka muslima, jak vidí nějakou zahalenou postavu, a domýšlí se, a říká si: to musí být kočka!
A kdyby byli v Evropě, možná by zjistil, že je to ježibaba a nemusel by se obtěžovat. Razz
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Diamanta
81-160
81-160


Založen: 30.7.2007
Příspěvky: 141

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 6:04 pm    Předmět: Citovat

ono i v Evropě si ještě tak před sto lety ženy, hlavně vdané, zahalovaly vlasy šátkami. Posutpně se od toho upustilo a najednou se to u muslimů nějak moc řeší.
I když rozdíl byl asi v tom, že v Evropě to nikdy nebylo až tak striktní nařízení, kdežto v některých arabských zemích ano. Ale přesto občas zatoužím skrýt se pod závoj či šátek, když nemám na nikoho náladu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po únor 04, 2008 6:11 pm    Předmět: Citovat

Co před sto lety, ještě za první republiky - dáma přece nevychází na veřejnost s hlavou nepokrytou - ať už šátkem, nebo kloboukem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.