Prááce a my
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5609a2b89e29c053252ea6bc51f521efZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: so leden 20, 2007 6:38 pm    Předmět: Citovat

citace:
Jaj, tohle je takové moje celoživotní téma. Zjistil jsem si dvě věci:

- jsou období, kdy člověk a tedy i já musí dělat i to, co ho hodně nebaví
- v těchto obdobích řvu jak kocour v kleci jatý a mám chuť být radši homeless

Takže výsledek je, že celým svým směřováním se snažím dělat to, co mě baví, což se mi ale daří jen mimo zaměstnanecký poměr. Teď je to mimořádně dobré, vysloveně se často těším na pondělí Smile)) Ale už to beru s pokorou, chápu, že se to může zase příště otočit.......

A K3, na té Kamčatce jsi dělal co? Takový job bych bral Smile




tak mě moje práce vlastně baví, ale to učení na h...., protože většinou tě učí něco, co v životě potřebovat nebudeš, ale nějakej vovas vymyslí lejstro, ke kterýmu je třeba školení(za prachy samozřejmě), pak jsou firmy nucený vyškolit lidi, a aby bylo co učit, tak udělaj "osnovy". No a potom lidi jako já Rolling Eyes , trpěj. Ale dost stěžování, on by živit bez problémů vlastně nebyl život Laughing


A co jsem dělal na Kamčatce?
Stavěli jsme tam plynovod. Měl mít délku asi kolem 400 km a mi jsme z toho měli dělat kolem 220 km. Mělo to být hotový za dva roky. Dva roky jsme tam byli, ale hotový to nejni, paňáč rusům nějak došly prachy Very Happy . Ale to je v Rusku normální, protože něž dotace spadnou tam kam mají tak...
Ale je tam hezky, v létě 20°C někdy a v zimě i -50°C(taky někdy). A těch zvířátek, takový ZOO zadara. Hlavně bacha na medvědy na jaře. Jsou naštvaný, že se nemůžou po zimním spánku vykakat Shocked a jsou naštvaný. Jinak to jde.
A pak jsem byl dva roky v Uzbekistánu, tam jsem dělal(nejen já) supervizi na plynovodu( na čem jiným, žejo) a tam byl zade hic Embarassed , někdy i +50°C To mě teda baví, jíný země, jiný mravy, lidi zajímavý, kultura atd.
Takže Asie mě láká furt. Jéé já toho napsal Shocked takže... to be continued
citace:
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 11:39 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Co nechci dělat a musím je komunikace s kolegyní, se kterou sedím v místnosti - je to takový ten negativistický typ, všechno je špatně, daří se jim špatně, nemají peníze, jsou těsně před smrtí, dostává nejhorší práci, v místnosti je buď moc zima nebo moc vedro...
Taky už to mezi námi několikrát bouchlo. Teď tam naštěstí pár let nebudu Wink


Tak to je utrpení největší, spolupracovat s někým takovým. Zažila jsem to jednou, naštěstí to trvalo jen půl roku a nerada na tohle období vzpomínám. brr, fuuj.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 11:49 am    Předmět: Citovat

3K, jen se rozepisuj, je to fakt moc moc zajimave:)
spolupracovali jste i s mistnima lidma?
nesel jsi si tam nejake kamarady? dostal ses do rodin?
a vubec, co rikas na mistni lidi?
co se ti v tech zemich libilo a co ne?
maji tam treba nejake zvyky, ktere Te zarazily?
A nemas treba nekde na netu nejake fotky?
(spousta otazek, co? uz toho radis necham:-) ale fakt budu rada, kdyz o tom jeste neco napises:))

a budu na tebe myslet pri tech zkouskach a drzet palecky:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 12:25 pm    Předmět: Citovat

Díky všem za podporu u zkoušek, jste milý

No nejse žádnej slohař, ale na pár otázek bych mohl odpoveď napsat..

Kamčatka: tak s lidma jsme museli spolupracovat, dokonce někteří pro nás pracovali, jsou to zvláštní lidi, vlastně skromní, protože se tam peněz moc nevydělá a přece žijou, jinak ceny jsou tam srovnatelný s náma, taky bylo někdy zarážející, že vůbec vyjdou. A když třeba nevyjdou, tak pytlačí.
Jéje, tam je v sezoně lososů (ňam,ňam), no, loví je a jikry pak prodávaj za dolary. Rybu samozřjmě nechaj tam co jí ulovily( prej je to moc těžký a nic moc za to nemají). Pak ty peníze propijou a zase živořej. Nekoukaj co bude zítra. Shocked
No a to jsou vlastně ty zvyky co mě fakt zarážej.
A co je tam krásný? Příroda to chce fakt vidět, zvlášť když je mezi váma dost přírodomilů. fakt by jste si užily. Ideální je tam ject tak srpen/září, to léto přechází v podzim.
Fotky mám, ale ne na netu.

Uzbekistán: No tam je na koukání....? No příroda ne-e. Samej písek, ale historický města jsou tam. kolem 2500 let starý. To jsme mi tady v Evropě snad bydleli ještě v jeskyních Smile .
Ale zato dnes? Zlatý rusko. V uzbeku je diktatura, s lidma si vytíraj pr...., ale jsou velmi skromní, a myslí si, že to tak má bejt. Ale na to , že vlastně nemaj nic(z našeho pohledu) jsou pohostinní a vděčný, někteří by se rozdali. Ale bacha, jakmile zjistěj, že máš prachy(průměrný plat tam kolem 50 USD) tak se tě snažej ožulit jak to jde. Ale to už našinec prokoukne, že a nenechá se nachytat. Proto je dobrý tam mít kamarády, co ty šizuňky prokoukne a usměrní. Po čase jsem to už zvládnul sám. ( Akorát nechápu, jak ve mě mohli poznat cizince.. Very Happy )
Tady jsem se do rodiny dostal, ale o tom bych tu raději nepsal, ale bylo to krásný Embarassed

Snad stačí néé? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní






PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 1:57 pm    Předmět: Komentar Citovat

Jak uz jsem to mozna nekolikrat uvadel, nebo to nekomu napsal soukrome, po maturite jsem byl na pracaku a rok jsem take pracoval jako urednik. Nemelo to perspektivu, nebavilo me to a nechtel jsem se zahrabat na nejakem urade v malem, drive okresnim, meste. Take mi doslo, ze lepsi vzdelani mi v budoucnu muze prinest lepsi praci. Mel jsem a mam stesti, ze me rodice podporuji, a proto jsem mohl zacit studovat na VS spanelstinu, kterou jsem predtim studoval soukrome. Po ctyrlete prestavce jsem zase zacal chodit do skoly - pomalu na stara kolena - a dostal se mezi spoustu mladych lidi, kteri vetsinou byli mladsi nez ja... Zmenil se mi zivot, ktery smeroval do ztracena, a nyni zazivam spanelske dobrodruzstvi. Mohl jsem poznat spoustu novych lidi a veci, coz by se mi u nas doma nikdy nepodarilo... Jsem skoro ucebnicovy priklad toho, jak se vse muze zmenit... Treba se muj zivot docka i filmoveho zpracovani... Namet na film bych uz mel... Very Happy
Návrat nahoru
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 1:59 pm    Předmět: Komentar Citovat

Jak uz jsem to tu mozna nekolikrat uvadel, nebo to nekomu napsal soukrome, po maturite jsem byl na pracaku a rok jsem take pracoval jako urednik. Nemelo to perspektivu, nebavilo me to a nechtel jsem se zahrabat na nejakem urade v malem, drive okresnim, meste. Take mi doslo, ze lepsi vzdelani mi v budoucnu muze prinest lepsi praci. Mel jsem a mam stesti, ze me rodice podporuji, a proto jsem mohl zacit studovat na VS spanelstinu, kterou jsem predtim studoval soukrome. Po ctyrlete prestavce jsem zase zacal chodit do skoly - pomalu na stara kolena - a dostal se mezi spoustu mladych lidi, kteri vetsinou byli mladsi nez ja... Zmenil se mi zivot, ktery smeroval do ztracena, a nyni zazivam spanelske dobrodruzstvi. Mohl jsem poznat spoustu novych lidi a veci, coz by se mi u nas doma nikdy nepodarilo... Jsem skoro ucebnicovy priklad toho, jak se vse muze zmenit... Treba se muj zivot docka i filmoveho zpracovani... Namet na film bych uz mel...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 6:17 pm    Předmět: Citovat

kkk, Aha: to je zajímavé! Hned jsem dostala chuť někam jet Smile
Fairy. Hlavu vzhůru a do nich!
Já byla akorát dvakrát přes prázdniny ve Skotsku trhat jahody a maliny. A teď furt sedím ve škole, bo mám dva jednoobory a tudíž 2X tolik zkoušek a když nesedím nad učením, tak dělám korektury pro jedno brakové nakladatelství, takže zase sedím a má záda upí Smile A od března jedu na Erasmus do Německa, příliš daleké kraje to sice nejsou, ale aspoň něco pro začátek:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 6:22 pm    Předmět: Citovat

day napsal:
kkk, Aha: to je zajímavé! Hned jsem dostala chuť někam jet Smile
Fairy. Hlavu vzhůru a do nich!
Já byla akorát dvakrát přes prázdniny ve Skotsku trhat jahody a maliny. A teď furt sedím ve škole, bo mám dva jednoobory a tudíž 2X tolik zkoušek a když nesedím nad učením, tak dělám korektury pro jedno brakové nakladatelství, takže zase sedím a má záda upí Smile A od března jedu na Erasmus do Německa, příliš daleké kraje to sice nejsou, ale aspoň něco pro začátek:-)


...mě to povídej, jel bych hned. Ono to je vlastně jako droga, já jsem závislej, ale teď mám absťák Rolling Eyes Laughing Crying or Very sad Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: ne leden 21, 2007 6:26 pm    Předmět: Citovat

kkk napsal:
day napsal:
kkk, Aha: to je zajímavé! Hned jsem dostala chuť někam jet Smile
Fairy. Hlavu vzhůru a do nich!
Já byla akorát dvakrát přes prázdniny ve Skotsku trhat jahody a maliny. A teď furt sedím ve škole, bo mám dva jednoobory a tudíž 2X tolik zkoušek a když nesedím nad učením, tak dělám korektury pro jedno brakové nakladatelství, takže zase sedím a má záda upí Smile A od března jedu na Erasmus do Německa, příliš daleké kraje to sice nejsou, ale aspoň něco pro začátek:-)


...mě to povídej, jel bych hned. Ono to je vlastně jako droga, já jsem závislej, ale teď mám absťák Rolling Eyes Laughing Crying or Very sad Very Happy


To znám, mám bratránka, který cestoval asi 3 roky po celém světě, vždycky chvíli někde se svou přítelkyní pracovali a pak zas někam odletěli...byl na Novém Zélandu, v Thajsku, v Jižní Americe...a teď dojel sem, že se usadí v Brně, vydržel to asi dva měsíce, už se cuká, že pojede pracovat do Španělska:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: po leden 22, 2007 11:54 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já dělám to, co mě baví, a co jsem i vystudovala, takže to je téměř ideální situace. Stejně mě ale baví muzika, a tu dělám taky hodně, pokud to jde. Vlastně jsem kdysi nešla na konzervatoř hlavně proto, že jsem s muzikou začala pozdě, ale ještě že to tak dopadlo, protože bych byla příliš úzce zaměřená, kdežto v architektuře je od všeho trochu - je tam i historie, urbanismus, sociologie, technické obory - člověk musí přemýšlet zároveň ve více rovinách, aby to, co udělá, mělo trochu smysl.

Co nechci dělat a musím je komunikace s kolegyní, se kterou sedím v místnosti - je to takový ten negativistický typ, všechno je špatně, daří se jim špatně, nemají peníze, jsou těsně před smrtí, dostává nejhorší práci, v místnosti je buď moc zima nebo moc vedro...
Taky už to mezi námi několikrát bouchlo. Teď tam naštěstí pár let nebudu Wink


Ach jó, to znám, dělat s někým, s kým si prostě nerozumím. O to horší mu je pak šéfovat... no jo, no. Ještě, že už je to za mnou.... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.