Platon, Descartes, Hegel a spol. aneb Filosofické vlákno
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5a4f668ddaab462ca3caf4c65933eb13Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 3:19 pm    Předmět: Citovat

Tak pozor, z Liberce nejsem, jsem z Jablonce! Very Happy Very Happy Ty jsi přímo z Liberce? Té školy je škoda, hloupé dva body... A odklad jsme měla taky, ale stihla jsem to hned, no... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Tak pozor, z Liberce nejsem, jsem z Jablonce! Very Happy Very Happy Ty jsi přímo z Liberce? Té školy je škoda, hloupé dva body... A odklad jsme měla taky, ale stihla jsem to hned, no... Wink


Promiň Very Happy ted už koukám - ano jsem, tak jsem si myslela, že Ty taky Smile Ale povinná četba zůstává, což jsem ráda a snad mi to příště výjde Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 3:25 pm    Předmět: Citovat

Kdyžtak si můžeš dát jako záchranu přihlášku sem do Liberce na tu filozofii, přijde mi to jako celkem dobrý obor Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 3:29 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Kdyžtak si můžeš dát jako záchranu přihlášku sem do Liberce na tu filozofii, přijde mi to jako celkem dobrý obor Wink


Láká mě holt UK ještě se dá na humanitní fakultu - tam je filosofie taky, ale samotná až mgr. a mgr. bych ráda, což tady v Lbc není :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 3:47 pm    Předmět: Citovat

Není, ale bude - letos nám to říkali, že v průběhu léta by měl být akreditován příslušný navazující obor (ale o tom oboru nám zatím nic neřekli, uvidíme později...) Wink ale jasně, pro někoho je UK prostě UK Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: čt srpen 05, 2010 4:39 pm    Předmět: Citovat

Lalaith napsal:
Není, ale bude - letos nám to říkali, že v průběhu léta by měl být akreditován příslušný navazující obor (ale o tom oboru nám zatím nic neřekli, uvidíme později...) Wink ale jasně, pro někoho je UK prostě UK Wink


Možná kvalitnější i když neposoudím a - ale což Smile

Před přijímačkama jsem nemohla narazit na nikoho, kdo by filosofii studoval a teď jsem narazila na víc lidí Smile Sice pozdě, ale už o Vás vím Laughing

A co se mi taky příčilo, že do Lbc přijímají podle Scií Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 5:41 pm    Předmět: Citovat

Ehm, abych to tady trochu oživila, (neboť studuji též filosofii, na TU v Liberci Wink a filosofické povědomí mých dlouhovlasých bližních mi není lhostejné), docela bych hodila do pléna otázku, k čemu si myslíte, že je dnes filosofie dobrá? Zaznělo tu, že vede k zamyšlení, s čímž naprosto souhlasím, ale nakolik myslíte, že je praktická?
...Jistě, že se dá dobře žít podle konkrétního ideálu, ale myslíte, že filosofie může ve svojí teoretičnosti někdy uchopit reálnost života a bytí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 6:36 pm    Předmět: Citovat

K čemu je dobrá?
Minimálně k uvědomění si faktu, že nic není tak jednoduché, jak to vypadá Very Happy

K té praktičnosti - nevím jak to chápat. Pro každého to znamená něco jiného. Mnoho "prakticky" uvažujících lidí by řeklo, že filosofie je pavěda naprosto o ničem a k ničemu, žádný "hmotný" užitek z ní nevychází atd.

Jinak myslím, že filosofie je dobrá a důležitá. Cvičí mozek, člověk nezakrní, zjistí, že je toho spousta co neví, nejen že neví jak odpovědět, ale ani jak se správně zeptat atd.
Hlavně je to disciplína, která je stále otevřená, a to je fantastické.
ALE samospasitelná podle mě není a pravdivou odpověď na mnoho otázek dát nedokáže
protože rozum není vše...jednu dobu mě velmi zajímala otázka předtuchy a na to filosofie špatně hledá odpověď
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 6:51 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
K čemu je dobrá?
Minimálně k uvědomění si faktu, že nic není tak jednoduché, jak to vypadá Very Happy

K té praktičnosti - nevím jak to chápat. Pro každého to znamená něco jiného. Mnoho "prakticky" uvažujících lidí by řeklo, že filosofie je pavěda naprosto o ničem a k ničemu, žádný "hmotný" užitek z ní nevychází atd.

Jinak myslím, že filosofie je dobrá a důležitá. Cvičí mozek, člověk nezakrní, zjistí, že je toho spousta co neví, nejen že neví jak odpovědět, ale ani jak se správně zeptat atd.
Hlavně je to disciplína, která je stále otevřená, a to je fantastické.
ALE samospasitelná podle mě není a pravdivou odpověď na mnoho otázek dát nedokáže
protože rozum není vše...jednu dobu mě velmi zajímala otázka předtuchy a na to filosofie špatně hledá odpověď



Ano, ted opět bojuji se Sartrem - spíš mám problémy se soustředěním, což je problém :/ a nejhorší jsou filosofové- matematici či racionalisté, zvykat si na jejich myšlenkové pochody. Ale lepší jsou ti, kteří mají blíže k literatuře Wink

Rozhodně je dobrá k sebevyvíjení a lepší argumentaci Wink Ale jako matka věd má široké spektrum zaměření a disciplín. Třeba mě aktuálně napadá praktická filosofie Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: pá říjen 29, 2010 7:17 pm    Předmět: Citovat

Déscantes napsal:
K čemu je dobrá?
Minimálně k uvědomění si faktu, že nic není tak jednoduché, jak to vypadá Very Happy

K té praktičnosti - nevím jak to chápat. Pro každého to znamená něco jiného. Mnoho "prakticky" uvažujících lidí by řeklo, že filosofie je pavěda naprosto o ničem a k ničemu, žádný "hmotný" užitek z ní nevychází atd.

Jinak myslím, že filosofie je dobrá a důležitá. Cvičí mozek, člověk nezakrní, zjistí, že je toho spousta co neví, nejen že neví jak odpovědět, ale ani jak se správně zeptat atd.
Hlavně je to disciplína, která je stále otevřená, a to je fantastické.
ALE samospasitelná podle mě není a pravdivou odpověď na mnoho otázek dát nedokáže
protože rozum není vše...jednu dobu mě velmi zajímala otázka předtuchy a na to filosofie špatně hledá odpověď


Rozhodně nejsem v opozici k filosofii, jsem jen zvědavá, koho k tématu co napadne. Smile ...Líbilo se mi mj., jak píšeš, že mnohdy člověk zjistí, že se ani neumí pořádně zeptat. (Možná jsem se právě toho dopustila v předchozím příspěvku Smile )

Po praktičnosti jsem se ptala jednoduše v souvislosti s poskytnutím nějakých vodítek v životě - jestli filosofie, tím že třeba řeší otázky po smyslu existence ap., zároveň plodí i dostatečně pádné argumenty pro danou věc, nebo zda jen teoreticky konstatuje...

Za léta studia pozoruji zálibu filosofů spíš v hledání složitostí, kupení významů a úžasné rozumové virtuozitě, která je ale často účelem sama sobě a de facto bezobsažná. Při hledání orientace v životě se podle mě více hodí uplatňovat prostý rozum (nebo třeba právě zmiňované předtuchy či instinkt), než vytříbenou logistiku..., co myslíte?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.