Léčba zubního kazu ozonem/laserem
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=b37036584903ca211e37a21fc92f1029Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
kokorunka
21-40
21-40


Založen: 3.2.2010
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 5:12 pm    Předmět: Léčba zubního kazu ozonem/laserem Citovat

Ahoj, mám hrůzu ze zubaře a tak bych chtěla zkusit odstranění zubního kazu ozonem nebo laserem. Máte někdo zkušenosti? Kolik vás to stálo?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Narcis
81-160
81-160


Založen: 13.5.2010
Příspěvky: 119

PříspěvekZaslal: st květen 19, 2010 5:17 pm    Předmět: Citovat

Zalezi natom jak velky kaz mas....ja dala radove do tisicovky.Ale ty penize zato stoji pac je to bezbolestne a pro podelanky ze zubare jako sem ja je to idealni Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rain
161-320
161-320


Založen: 6.2.2010
Příspěvky: 195

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 8:54 am    Předmět: Citovat

Škoda že tu takové možnosti nebyly i dřív, i když já bych se za to stejně nedoplatila... Ať si od mala čistím zuby jak chci a čím chci, stejně se kazí, zaplombované už mám všechny, osmičky dávno venku (je mi 22), bohužel, jakmile se mi zub navrtá víc jak dvakrát, začne praskat a rozpadat se.

Mě přijde celková stomatologická péče v ČR dost otřesná - to jako když se někomu druhé zuby kazí sotva se vyklubou, tak se prostě zaplombují, za pár let vytrhnout a ve 30ti dostane klapací nebo co? Třeba kamrádka měla první korunku ve svých 12ti letech.. To se budou pořád jenom řešit až následky a příčina nikoho nezajímá? Neříkejte mi že v dnešní době to jinak nejde.. Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 8:59 am    Předmět: Citovat

asi to není to co chceš slyšet, ale ani v jedenadvacátém století nemáme léky na všechno...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rain
161-320
161-320


Založen: 6.2.2010
Příspěvky: 195

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 9:22 am    Předmět: Citovat

Chci/nechci....je mi to v podstatě fuk, mě už to stejně nepomůže. Ale znám lidi v mém věku, kteří mají se zuby teda mnohem větší problémy než já (a to jsem si toho už vytrpěla docela hodně) a pořád je jediný "lék" plomba nebo kleště? Smutné....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 9:30 am    Předmět: Citovat

To je asi jako, že na zlomeninu je už takovou donu jediným lékem sádra.. a co s ní?
Podívej, já měla poslední kaz ve 14ti, mám plak jak nevím co...od ledna sem těhotná, dneska jdu na vrtání čtvrtého zubu. A co? Moje chyba, měla sem tam jít hned a ne sedět a čumě a čekat, že ono to samo přestane bolet..ted mam pastu, ustní vodu, zubní nit, mezizubní kartáčky a musím čistit a čistit, jinak mám nateklou dáseň a od toho ty kazy..za mě ale ty zuby nikdo nevyčistí.
No a sestra žádnej plak nemá a všechny přední zuby má zpravovaný, jeden se jí i rozpad.
Nedostatky ve stravě, či genetické "předpoklady" pro kazivost nejde opravit během hodiny v ordinaci u zubaře....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rain
161-320
161-320


Založen: 6.2.2010
Příspěvky: 195

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 9:45 am    Předmět: Citovat

No právě o tom mluvím. Že by možná nebylo na škodu řešit trochu víc prevenci a ne až následky... Že mi na předních zubech odchází sklovina, všechny stoličky mám zkažené, přeplombování = rozpadnutí zubu. To asi nebude úplně v pohodě, když si zuby čistím, používám ústní vodu, u zubaře jsem každého půl roku, atd. Nikdy mi zubař ani nikdo jiný neřekl že dělám něco špatně, chybí mi nějaký vitamín/minerál, cokoliv... A jak říkám, znám lidi co jsou na tom ve stejném věku mnohem, mnohem hůř. Nevím jestli je zrovna zlomenina - jako následek úrazu úplně nejlepší přirovnání, jinak řídnutí kostí se přece řeší.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: čt květen 20, 2010 9:52 am    Předmět: Citovat

Rain, tohle vážně netuším, sestře se i jeden zub ulomil..co nám chybí? nevím. cela rodina to má tak, že máme kazy, ulomené a rozpadlé zuby..ale udělat si zlomeninu to je u nás opravdu veeelké umění Laughing Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 5:55 pm    Předmět: Citovat

Ono ne ze by se s tim nic nedelalo .. ono se dela, ale nestaci to, bohuzel jine moznosti moc nejsou. Shodou okolnosti jsem se dostala na zubni coby pracovnik a vidim, co se s tim dela/da delat/resi ... vetsina lidi bohuzel ale prichazi az uz je uplne pozde ... existuji pripravky typu "tekuta sklovina" a dalsi, ale musi se s nimi zachazet opatrne a nejsou pro kazdeho.

Jak bylo zmineno, velkou roli hraje i geneticka vybava, a jakmile to jednou "blbe" naroste, tak uz se s tim tezko neco dela .. s fluoridy se taky musi zachazet opatrne, kdyz jich telo dostane prilis, objevi se na zubech fluoroza, kridove bile az sedohnede skvrny. Podavani antibiotik v ranem veku zubum taky dvakrat na kondici nepridava a dokud se rodice (tzn moje generace a ta nasledujici) sami nenauci, jak o sve zuby pecovat, nepochopi dulezitost teto cinnosti, pak je veskera lecba k nicemu ...

Asi jako kdyz zasadrujes nohu, pacientovi reknes at na to neslape a chodi o berlich a on si vezme jen jednu a to jeste jen obcas a na nohu si klidne dupe jako by se nechumelilo. Casto se setkavam s udivenymi pohledy, kdyz vysvetluji, co vsechno hygienistka dela na dentalni hygiene. Kazda druha reakce je typu "A to mne chcete ucit, jak si mam cistit zuby?" ...

Jakmile se to nauci budouci rodice a rodice malych deti, situace se zlepsi ... ale bohuzel to chce cas ... hodne casu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: pá květen 21, 2010 6:22 pm    Předmět: Citovat

strach ze zubaře (tedy ani přijití s křížkem po funuse) nevyléčí žádná super zubařská léčba.. a už vůbec ne genetické předpoklady...

já k zubaři chodím docela ráda, vždycky pokecáme.. plomby mám 4.. jinak jsem proti laseru.. laser vyřeší jen malé kazy, velké se stejně musí vrtat.. a teda pro mě je gynda stokrát horší..

maminka pracovala na stomce coby sestra.. nahazování mandibuly je mnohem horší než vrtání jednoho blbého kazu..Smile

ale asi to mám ovlivněno i tím, že to chci studovat..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.