Změna kvality vlasů po henně
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6086b5cc7607999b58f621d6be29f09fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Medulka
41-80
41-80


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2014 8:41 pm    Předmět: Citovat

Elysion napsal:
Medulka napsal:
Ahoj, máte někdo zkušenost, že se vám po henně více mastila pokožka hlavy??


A co jsi do ní všechno dala? On to může někomu způsobit třeba tea tree oil nebo skořice, ale teda do bezbarvé jsi asi zrovna je nedávala, co?


Dala jsem do ní jen lžíci prášku Shikakai od Khadi a lžíci medu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po březen 31, 2014 9:44 pm    Předmět: Citovat

Hmm, tak on třeba med může trochu vysušovat vlasy (ale fakt je, že se mi v zábalech ještě nestalo, že by mi vysušil pokožku natolik, že by se začala bránit větším maštěním - spíš fakt vysušil jenom ty dýlky). Ale možná bych příště zkusila vynechat to shikakai - ono se používá spíš jako přírodní šampon (na kondicionerování se dává spíš jeho kámoška amla), a když se s ním myju, tak dokonce jako by nepatrně pěnilo - a ačkoli olejovej zábal bych s ním asi nesmývala, tak trochu odmastit může - takže bych ho ani nenechávala dýl působit. Ale ono je taky možný, že se vlasy jenom zbláznily s příchodem jara s hennování je v tom nevinně. Nebo že jim neudělal dobře samotnej zábal (jako že byly dlouho zazábalovaný a pokožka hlavy měla pocit, že nemůže dýchat). Těch možností je fakt spousta. Každopádně držím palce, ať se maštění zase vrátí k normálou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Medulka
41-80
41-80


Založen: 1.4.2012
Příspěvky: 71

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 6:53 am    Předmět: Citovat

Děkuji za rady, jsou to zajímavé postřehy. Ten Skikakai jsem dala dle rady u henny, že by měl přidáním do hennového zábalu zabránit vysušení vlasů (ale doporučován byl Sihkakai Med - ten jsem neměla a už se snad prý nevyrábí - jen tak na okraj). Ze stejného důvodu jsem přidala i med. Na hlavě jsem to měla dvě hodiny, to je možné, že to mohlo být pro pokožku taky moc.
Příště tedy vynechám shikakai a nechám na hlavě kratší dobu - a uvidím.
Díky Smile

Titania napsal:
Hmm, tak on třeba med může trochu vysušovat vlasy (ale fakt je, že se mi v zábalech ještě nestalo, že by mi vysušil pokožku natolik, že by se začala bránit větším maštěním - spíš fakt vysušil jenom ty dýlky). Ale možná bych příště zkusila vynechat to shikakai - ono se používá spíš jako přírodní šampon (na kondicionerování se dává spíš jeho kámoška amla), a když se s ním myju, tak dokonce jako by nepatrně pěnilo - a ačkoli olejovej zábal bych s ním asi nesmývala, tak trochu odmastit může - takže bych ho ani nenechávala dýl působit. Ale ono je taky možný, že se vlasy jenom zbláznily s příchodem jara s hennování je v tom nevinně. Nebo že jim neudělal dobře samotnej zábal (jako že byly dlouho zazábalovaný a pokožka hlavy měla pocit, že nemůže dýchat). Těch možností je fakt spousta. Každopádně držím palce, ať se maštění zase vrátí k normálou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 11:35 am    Předmět: Citovat

Zkus a uvidíš - a držím palce. Ono fakt u henny a míchání položek je to fakt legrace, co vyhovuje devíti lidem, desátýmu vyhovovat nemusí a tak. O to je s exeperimentováním, než si člověk najde svoji vlastní "nej" směsku, větší zábava... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
handballinqa
21-40
21-40


Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 12:56 pm    Předmět: Citovat

http://www.cas.sk/clanok/277407/pozor-na-nebezpecne-farby-na-vlasy-tieto-nepouzivajte.html baby kuknite si....neaka henna ze obsahuje zle mikroby :/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 1:02 pm    Předmět: Citovat

handballinqa napsal:
http://www.cas.sk/clanok/277407/pozor-na-nebezpecne-farby-na-vlasy-tieto-nepouzivajte.html baby kuknite si....neaka henna ze obsahuje zle mikroby :/


To je aprílový článek nebo je to myšlené vážně?
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
handballinqa
21-40
21-40


Založen: 29.12.2009
Příspěvky: 38

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 2:50 pm    Předmět: Citovat

pochybujem...pise sa o tom aj na ceskej stranke http://tn.nova.cz/zpravy/domaci/zeny-pozor-v-cesku-se-vyrabi-nebezpecna-barva-na-vlasy.html ...a takto si srandu zrobit nemozu ved by poskodili tym vyrobcu Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 4:13 pm    Předmět: Citovat

Co si tak vzpomínám, něco takovýho se stalo už jednou někdy před sedmi nebo osmi lety - mám dojem, že šlo o jednu kontaminovanou várku, pak se to nějak specifikovalo, a další várky už byly v pořádku. Holt henna je bez konzervantů, tak tam občas nějaký přemnožení bakterií asi může nastat, když už tam nějaký proniknou. Na druhou stranu si pořád myslím, že i přemnožený bakterie v henně jsou menší svinstvo než některý dryjáky, který se dávají do některých chemických barev (nebo i šamponů atd.) - ale to je samozřejmě jenom můj soukromej názor. Na jednu stranu je dobrý, že se to hlídá, na druhou stranu mi to takhle bez upřesnění toho, co přesně tam mikrobiologicky nevyhovuje, přijde jako informace dost na houby. (A kdybych měla ráda konspirační teorie, nejspíš bych si řekla, jestli si vzhledem ke stoupající oblibě henny nezaplatili tenhle výzkum výrobci chemických barev - ale to už je fakt apríl, teda alespoň doufám). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lusik111
161-320
161-320


Založen: 4.8.2013
Příspěvky: 168

PříspěvekZaslal: st duben 02, 2014 10:15 am    Předmět: Citovat

Holky prosím,vlasy po zimě vysušené,konečky roztřepené,bílé tečky všude Sad,jdu na střihnutí konečků,ale přemýšlím jak zase trošku je vyživit a dát je do kupy.Hennovat nemůžu,jelikož chci časem melír,tak se chci zeptat,můžu používat bezbarvou??Jen na výživu a po ní normálně se může chemicky barvit,nebo se čeká jako u barevné henny? Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Darwi
0-7
0-7


Založen: 25.5.2014
Příspěvky: 5

PříspěvekZaslal: ne květen 25, 2014 5:27 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, mám takový problém Very Happy a potřebovala bych poradit...
Mé přírodní vlasy jsou v barvě "pochcaná sláma", tedy světle hnědé, barvím si je chemicky na tmavě hnědou, ale po posledních pár barveních mi začaly vlasy velmi vypadávat, tedy bych chtěla zkusit přírodu, hennu.
Jelikož se všude píše, že by se mělo mezi chemickým barvením a barvením hennou vynechat aspoň 4 týdny, vyvstává pro mě dotaz, který odstín zakoupit, protože po 4 týdnech budou odrosty na hlavě velmi vidět - barva na barvených vlasech a barva na odrostech, chytne každá jinak. Čímž odpadá přírodní henna, ale mám vzít spíše tmavě hnědou hennu nebo hen hnědou (oříškovou)? Vlasy mám i jemné a spíše poškozené, tedy aby ta tmavě hnědá nechytla až do černa Shocked
A dotaz na závěr - vážně to musí být 4 týdny?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 30, 31, 32, 33, 34  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.