Terry Pratchett
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e56cc07a0b542fa4e83e9bf57672f4efZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Máte rádi knížky T.P.?
Ano, moc se mi líbí!
72%
 72%  [ 44 ]
Ano, ale mám pár výhrad (styl psaní, děj, anglický humor apod.).
3%
 3%  [ 2 ]
Líbí se mi jen něco, není to tak úplně můj šálek čaje.
13%
 13%  [ 8 ]
Ne, T.P. nečtu, ale fantasy mám celkem rád/a.
6%
 6%  [ 4 ]
Ne, nemusím fantasy, ani knížky T.P.
3%
 3%  [ 2 ]
Nezajímá mě to.
1%
 1%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 61

Autor Zpráva
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 1:56 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Margueritte napsal:

V Srpnu si plánuji na zeď do pokojíku pořídit mapu Zeměplochy. Už se strašně těším. Smile

Jéé, to je nápad. Musíš to pak vyfotit! Wink


Určitě. Mám už na zdi třeba mapu Prahy z 19. stol. a všude mi visí spoustu sušených růží a kytiček, navíc, mapa Zeměplochy se mi tam bude hodit, protože je moc krásně zpracovaná a nakreslená. Jen co budou penízky... Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 3:33 pm    Předmět: Citovat

Terryho Pratchetta miluju, ten jeho humor mi naprosto sedí. I když teda musím říct, že dávám přednost originálům (i když Muži ve zbrani se v překladu skoro blíží). Ne že bych neměla ráda Honzu Kantůrka, ale v některjech případech mi přijde, že se třeba mohl podívat do slovníku, jestli to slovo nemá třeba ještě nějakej jinej význam. Dost fórků tak zlikviduje. Ale taky je to knížku od knížky, někde je holt vidět, že si tu práci dal, někde až tak ne. Nicméně kompenzace a jména má občas geniální, už jenom proto je mu mnohé odpuštěno Wink , protože to by zase nezvládli mnozí přesnější a angličtiny znalejší překladatelé.
Jinak já mám asi nejradši čarodějky (a jako zarytý Shakespearovec asi nejvíc oceňuju Soudné sestry se všema těma zjevnejma i skrytejma citacema a narážkama na klasika) a potom Hlídku. Nicméně bez Smrtě by nebyl Pratchett Pratchettem. A taky se mi hrozně líbí ta knížka, co napsal s Neilem Gaimanem (v češtině to, tuším, vyšlo jako Dobrá znamení).
Jinak taky jsem jednou podstrčila Pratchetta tátovi (byli to Guards Guards a potom nějaký čarodějky - dost si pochvaloval, co se tam naučil novejch anglickejch obratů - na učení anglickejch idiomů je Pratchett fakt jednička - ale zase že by se hrnul do toho, aby si přečetl i zbytek Mistrova díla, to ne ). Wink
Jo a Poštu mám slíbenou od kamaráda, tak se moc těším, prej je to skvělý. Barva kouzel a Otec prasátek se mi líbily, stejně tak Soudné sestry i Maškaráda na divadle.
A připadá mi hrozně nespravedlivý, že člověk, kterej rozdal tolik radosti, skončí s takovouhle hnusnou chorobou.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 4:48 pm    Předmět: Citovat

Od Pratchetta mám ráda jak co, moc jsem toho ani nečetla...některé věci jsou skvělé, u jiných jen povytáhnu obočí a nechápu, čemu se na tom mám smát. Z knih se mi líbil npř. Sekáč, naopak se mi velmi nelíbil Mort, to jsem snad dokonce odložila.
Též mne příliš neoslovily knihy s čarodějkami - ne že by byly úplně špatné, ale není to můj šálek nudlové polévky, postavy čarodějek samotných mě neoslovují už vůbec.
Oblíbené postavy - Smrť, Vetinari, Silver, Časnačaj a Trémon.
A nevím už sice proč (četla jsem Pratchettovy knihy hrozně dávno), ale pamatuji si, že se mi zamlouvala Zuzanka.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: ne srpen 01, 2010 5:56 pm    Předmět: Citovat

Titania napsal:
Terryho Pratchetta miluju, ten jeho humor mi naprosto sedí. I když teda musím říct, že dávám přednost originálům (i když Muži ve zbrani se v překladu skoro blíží). Ne že bych neměla ráda Honzu Kantůrka, ale v některjech případech mi přijde, že se třeba mohl podívat do slovníku, jestli to slovo nemá třeba ještě nějakej jinej význam. Dost fórků tak zlikviduje. Ale taky je to knížku od knížky, někde je holt vidět, že si tu práci dal, někde až tak ne. Nicméně kompenzace a jména má občas geniální, už jenom proto je mu mnohé odpuštěno Wink , protože to by zase nezvládli mnozí přesnější a angličtiny znalejší překladatelé.
Jinak já mám asi nejradši čarodějky (a jako zarytý Shakespearovec asi nejvíc oceňuju Soudné sestry se všema těma zjevnejma i skrytejma citacema a narážkama na klasika) a potom Hlídku. Nicméně bez Smrtě by nebyl Pratchett Pratchettem. A taky se mi hrozně líbí ta knížka, co napsal s Neilem Gaimanem (v češtině to, tuším, vyšlo jako Dobrá znamení).
Jinak taky jsem jednou podstrčila Pratchetta tátovi (byli to Guards Guards a potom nějaký čarodějky - dost si pochvaloval, co se tam naučil novejch anglickejch obratů - na učení anglickejch idiomů je Pratchett fakt jednička - ale zase že by se hrnul do toho, aby si přečetl i zbytek Mistrova díla, to ne ). Wink
Jo a Poštu mám slíbenou od kamaráda, tak se moc těším, prej je to skvělý. Barva kouzel a Otec prasátek se mi líbily, stejně tak Soudné sestry i Maškaráda na divadle.
A připadá mi hrozně nespravedlivý, že člověk, kterej rozdal tolik radosti, skončí s takovouhle hnusnou chorobou.


Jo, byla to Dobrá znamení, Good Omens, a ta mají v naší knihovničce ještě čestnější místo. Protože Pes.
_________________
A co hadi, krtek a vypelichany sokol?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 1:57 pm    Předmět: Citovat

Jojo, Pes. A taky ten firemní paintball za přispění trochy té pekelné magie... A reklamní volači, kteří soutěží, kolik lidí vytáhli z vany a kolik koitů interuptů (latináři prominou, nějak mě to skloňování zaskočilo) za tejden zvládli... Škoda, že toho ti dva spolu nenapsali víc, podle mě se krásně doplňujou. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kalakai
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 1.2.2008
Příspěvky: 965

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 3:13 pm    Předmět: Citovat

četl jste někdo Národ? to je taky dobrá knížka Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 3:23 pm    Předmět: Citovat

Nečetla, jen co si ho budu moct zarezervovat, vrhnu se na něj Wink

JInak, co se darling Pratchetta týče, tak nejvíc mi jedou knížky o čarodějkách (Bábi Zlopočasná je prostě Někdo Very Happy), Toničce Bolavé, Nac Mac Fíglech a Smrťovi Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gina
321-600
321-600


Založen: 9.11.2006
Příspěvky: 441

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:25 pm    Předmět: Citovat

Fíglovšita je geniální jazyk Very Happy Je to stavěné na některém místním nářečí?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SilkyJane
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 1.1.2010
Příspěvky: 1680

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:28 pm    Předmět: Citovat

Gina napsal:
Fíglovšita je geniální jazyk Very Happy Je to stavěné na některém místním nářečí?


jéééé Nac Mac Fígl Laughing Laughing Laughing jak já je miluju, jsou to zlatíčka.. bé hovado Laughing Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:35 pm    Předmět: Citovat

No, tipovala bych to na Slovácko a urcite ma popujcovane slovicka z kdektereho jineho Very Happy Jako Kdepak je mý búhovado? nemá chybu Laughing Laughing
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.