(M)učíme se cizí jazyky...
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=84e70bf456c9582418cc4b17e48c9161Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 8:57 pm    Předmět: Citovat

Morganna napsal:
Takova francouzština je sice fajn, ale je zas strašně těžká, takže to až někdy nebudu mít fakt co dělat Wink

Není, pokud se ji člověk neučí krkolomnou rychlostí. Teda, né, že bych uměla za ty dva roky nějak dobře, ale nestalo se mi, že by mi něco přišlo nepochopitelné. Je složitá, ne těžká Wink To už se mi zdáála těžší ta ruština, kterou doteď míchám se slovenštinou, češtinou a nevímčím ještě.


Jinak se musím "pochlubit", neboť jsem se zbláznila a rozhodla jsem se, že se naučím italsky, ale trochu originálnějším způsobem, biflování mě nebaví. Takže tu sedím, před sebou vytisklé libreto Lazebníka sevillského a překládám se seznamáckým slovníkem. Už jsem v půlce druhé stránky Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 9:04 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Morganna napsal:
Takova francouzština je sice fajn, ale je zas strašně těžká, takže to až někdy nebudu mít fakt co dělat Wink

Není, pokud se ji člověk neučí krkolomnou rychlostí. Teda, né, že bych uměla za ty dva roky nějak dobře, ale nestalo se mi, že by mi něco přišlo nepochopitelné. Je složitá, ne těžká Wink To už se mi zdáála těžší ta ruština, kterou doteď míchám se slovenštinou, češtinou a nevímčím ještě.


Jinak se musím "pochlubit", neboť jsem se zbláznila a rozhodla jsem se, že se naučím italsky, ale trochu originálnějším způsobem, biflování mě nebaví. Takže tu sedím, před sebou vytisklé libreto Lazebníka sevillského a překládám se seznamáckým slovníkem. Už jsem v půlce druhé stránky Laughing


Jednou nám učitelka říkala, že když už překládáme, tak nikdy né z internetu Very Happy tak bacha abys nečetla nějaký jiný děj, než tam je Laughing Smile
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 9:10 pm    Předmět: Citovat

Tak to zas ne, tak 70% toho dávám bez slovníku, navíc Lazebníka moc dobře znám, v divadle jsem na něm byla tuším osmkrát a mám spoustu nahrávek (proto jsem si ho vybrala, je to to nejlehčí, co může být). Ale přitom italsky neumím ani osobní zájmena...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 9:21 pm    Předmět: Citovat

Angličtina se mi s ničím neplete, ufff... Ale španělština s francouzštinou se mi pletou dost - používám francouzská slovíčka se španělskou výslovností Embarassed Ovšem francouzsky umím o doooost víc než španělsky... No, ale nevím moc, co s tím - časem se to tak nějak trošku porovnalo - a když dělám jeden z jazyků dlouho v kuse, ten druhý se mi d toho už nemotá...
Pak latina - hrůza, děs a běs, ale dá se u ní žít z francouzštiny, aspoň v nějakých věcech - překlady latinských děl mi dával učitel ve francouzštině, dá se z toho asi 1000x líp pochopit struktura latinské věty, protože v češtině nějaké věci prostě nemáme...
A další děs běs - ruština Rolling Eyes na první hodině španělštiny jsme rozuměla líp než na ruštině, ne, ta mi fakt nešla a už jí nikdy nebudu dělat...
a ještě se chci učit německy, když už to máme za bukem...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 9:24 pm    Předmět: Citovat

Pronouncing words correctly in another language is probably the most important thing in my opinion. Grammar rules don't matter when you try and speak with someone. I know that when I speak Czech I make mistakes with grammar, and sometimes use the wrong word, but I can be understood by most people, I think. Correct pronounciation and having a big vocabulary help a lot Smile

I'm still struggling with Czech,Slovak and especially Polish Confused and foolishly I am trying to learn Hungarian and Romanian Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 9:29 pm    Předmět: Citovat

A jo, latina (povinný předmět na polonistice Laughing ) - s tou jsem bojovala a bojovati budu. Snad se v dalším semestru podaří, že to nebude učit ten..... .... .... .... docent co doteď. Pak možná i odstátnicuju. Latinu toleruju pouze zpívanou. Jinak je mi na nic Twisted Evil
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 10:01 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Tak to zas ne, tak 70% toho dávám bez slovníku, navíc Lazebníka moc dobře znám, v divadle jsem na něm byla tuším osmkrát a mám spoustu nahrávek (proto jsem si ho vybrala, je to to nejlehčí, co může být). Ale přitom italsky neumím ani osobní zájmena...


Tak to smekám Very Happy Smile
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 10:02 pm    Předmět: Citovat

Souhlas s MrE...

Češi a Slováci mají teda obecně dost otřesnou výslovnost angličtiny, že jeden neví jestli se smát nebo spíš brečet... Exclamation Jo, domluví se, ale všem kolem to trhá uši.. Jsem poměrně vášnivý anglofil a všechny prohřešky proti angličtině mě strašně bolí na srdci Smile

Co mě poměrně taky vytáčí je, když v amerických filmech a seriálech scéna jakože v ČR (nejčastěji v Praze) a jakože místní obyvatelé mluví s ruským přízvukem... já vím, že pro ně je to prostě všechno východ, ale když už aspoň našli ČR na mapě a dají ji do filmu, mohli by si aspoň zjistit, že sice Češi taky mají otřesný přízvuk, ale jiný než Rusáci!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 10:19 pm    Předmět: Citovat

Mě třeba hodně vadí systém výuky jazyků. Na jazykovkách je to určitě jiný, tam vede nejspíš konverzace. Ale třeba na ostatních středních školách a zřejmě i na základních školách prostě žáci vyplňují jen nějaký blbý cvičení, který podle mého názoru fakt k ničemu není. Jasný, že je hodně důležitá gramatika, ale když pak člověk kvákne, tak je to špatný... Člověk ze školy prostě vůbec neumí mluvit.. To že se na něj za jednu hodinu AJ dostane dvakrát jen aby přečetl dvě věty mi přijde strašně nedomyšlený... Confused
Navíc si myslím, že jazyk se nejlépe učí pomocí konverzace...
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st srpen 04, 2010 10:39 pm    Předmět: Citovat

Přítel učí angličtinu a učení prý probíhá nejlépe konvezrací, poslechem, čtením a hlavně psaním s vydatnou pomocí slovníku. Já jsem si taky hodně spojení, frází a vazeb zafixovala díky sledování filmů v originále. Na druhou stranu, nějaké to nudné seznámení s gramatikou asi musí být. Co se týče angličtiny, je to fajn, je toho ke čtení, k poslechu a ke konverzaci docela dost, problém mám s norštinou, kterou v podstatě studuju jenom šrocením, cvičeními, poslechem a čtením, bohužel nemám s kým konverzovat, kurzy jsou jen Praha, Brno, takže mám docela velký deficit, zvlášť u norštiny je výslovnost děsná a důležitá Sad Ale zase si myslím, že v případě, že člověk rozumí, má slovní zásobu, tak není už pak tak těžké pochytit a doučit se zvuk a výslovnost jazyka přímo v té zemi, i když začátky s českou výslovností asi nejsou jednoduché. A většina domorodců ráda pomůže, potěšena zájmem o svůj jazyk, toť má zkušenost.

K systému výuky na ZŠ a SŠ není co dodat, chtělo by to překopat systém a nechat jazyky učit lidi, které to baví.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 30, 31, 32  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.