Co studujete?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e93ee59f27c7a9f5a03824aecb4588c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

Který "směr" studujete?
humanitní (historie...)
43%
 43%  [ 59 ]
matematický/fyzikální/chemický
22%
 22%  [ 30 ]
pedagogický
14%
 14%  [ 20 ]
ekonomie
19%
 19%  [ 26 ]
zdravotní obor
0%
 0%  [ 1 ]
Celkem hlasů : 136

Autor Zpráva
ivanka.i
161-320
161-320


Založen: 11.9.2008
Příspěvky: 167

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 9:16 pm    Předmět: Citovat

Ja som vystudovala matematicku biologiu. Tiez nespada do ziadnej z moznosti..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pimpa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.4.2008
Příspěvky: 1019

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 9:23 pm    Předmět: Citovat

Před dvaceti lety zemědělství - agronomie - to byl omyl, ale protože jsem tehdy mamce na smrtelné posteli slíbila, že to dokončím, tak jsem dokončila.

Po dvaceti letech nyní dálkově Sociální a charitativní práce. Něco mě baví, něco ne, ale vzhledem k tomu, kam se můj život ubíral a ubírá, je to pro mě důležité. Takže doufám, že vytrvám a dokončím aspoň bakalářku.

Jinak obdivuji všechny, kdož zvládají studovat dvě školy najednou! To mi přijde nemyslitelné, když si vzpomenu, jak jsem byla tenkrát při denním studiu vytížená já.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 9:36 pm    Předmět: Citovat

Já teď jdu (už v poměrně pokročilejším věku 24 let) studovat hispanistiku. Sice pořád dokola slýchám, že mi to bude k ničemu, nechápu proč, ale je to má vášen a přijde mi lepší studovat něco, co mě baví a v čem můžu být alespoň trošku k užitku. Říkám, že je lepší být 100% hispanistou než polovičním ekonomem, právníkem apod. Jít studovat nějaký obor jen proto, že je lukrativnější? Děkuji, nechci! Studium jsem po dvou neúspěších u přijímaček už chtěla vzdát, pak jsem si udělala státnice a začala se mému oboru věnovat sama, teď se španělštinou prakticky živím. Pořád bych ale ráda učila, což bez filologického nebo pedagogického vzdělání už skoro není možné, už teď ho požaduje většina jazykových škol. Navíc bych ráda učila češtinu prostřednictvím španělštiny, takže když na FF UK letos otevřeli nový obor: Učitelství češtiny jako cizího jazyka coby navazující magisterský, brala jsem to jako znamení a rozhodla jsem se do toho jít. Uvidíme, jestli se k tomu vůbec dohrabu, bude mě to stát hodně úsilí a hlavně nervů. Laughing
Jen nezapomeňte, že každé započaté studium VŠ se vám započítává do celkové doby studia, takže možnost kdykoliv ukončit studium a jít studovat něco jiného je sice fajn, ale aby vás to nakonec nestálo poměrně dost peněz. Kdybych si nebyla jistá, klidně bych i rok počkala, šla bych na nějaké pomaturitní studium a při tom důkladně vybírala. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: po srpen 02, 2010 9:44 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Jen nezapomeňte, že každé započaté studium VŠ se vám započítává do celkové doby studia, takže možnost kdykoliv ukončit studium a jít studovat něco jiného je sice fajn, ale aby vás to nakonec nestálo poměrně dost peněz. Kdybych si nebyla jistá, klidně bych i rok počkala, šla bych na nějaké pomaturitní studium a při tom důkladně vybírala. Wink


Ou jéz, mamá Smile a proto budu platit jako mourovatá za měsíc. Mě se totiz podarilo nedostat se na skolu hned po mature (vyreseno pobytem v Anglii) a pak po dvou letech na UP rocni pracovni prestavka. Takze milacci mi nasolili skolne, ze si to studium fakt hodlam ten posledni rok uzit.

Jinak momentalne studuju polstinu na fildě, dikybohu bez pedagogickeho zamereni. HOdlam se alespon castecne zivit prekladem, coz se mi zatim dari. Jak polstina, tak anglictina.
Na anglistiku bych znova uz nesla - tak jak se studuje min. na 2 nasich vysokych skolach, je to ztrata casu. Polstina ma trochu jinou situaci tim, ze se pocita s faktem, ze se to za tri roky clovek na te skole nauci. Ale je tam stale co zlepsovat.
Jinak pro ty, kteri se rozhoduji jit studovat jazyky na VS - dobre si to rozmyslete. Ve velke vetsine je to ztrata casu a lip by poslouzil certifikat, nebo statnice z daneho jazyka nekde z jazykovky. Nebot na VS se neucite jazyk, ale jen omacku okolo, ktera je vam naprosto k nicemu, pokud se nechcete stat akademickym pracovnikem Wink
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laire
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 515

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:00 am    Předmět: Citovat

Co se týče jazyků, tak naprostý souhlas s Morgannou. Jazyky typu angličtina, němčina atd jsou na houby, pokud nechcete psát literární/historické/filologické cinty a chcete dělat něco praktickýho nebo učit. To už radši pajdák, byť filda je obvykle víc ceněná a zažila jsem, že na střední škole vylili učitele z pajdáku a nechali si učitelku z fildy, i když na tu z fildy byly stížnosti a neuměla ani učit, ani jazyk.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 8:31 am    Předmět: Citovat

Ja študujem psychologiu u nás na Slovensku,ale pôvodne som chcela ísť do Ciech do Olomouca.Musela som však robiť zrovnávacie testy,kde som totálne vybuchla a odradilo ma to od dalších pokusov Sad Viacmenej som spokojná aj tu,možno na magistra skúsim opäť do Ciech.

ceresnicqa_3: Hádam nebudeš sama dievča, u nás máme na psychologií až 11 chalanov a kolektív sme výborný.

Jazyky nemám rada a ani by som ich nešla študovať. Mnoho učiteľov ich deťom už od základnej školy znechucuje a tak to bolo žial aj u mňa. Záujem som mala jedine vtedy,ked som mohla aktívne komunikovať, to bolo super.Je pravda, že na vysokej sa už ohľadom jazyka človek nič nové nenaučí. Už ťa len trápia s hlúpymi detailami ako sú časy,ktoré sa v danej krajine už ani nepoužívajú,ale hlavne,že na Slovensku ich všetci do bodky ovládame Rolling Eyes
Neviem ako u vás, ale u nás je školstvo hrúza Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 9:12 am    Předmět: Citovat

plavunik napsal:
Neviem ako u vás, ale u nás je školstvo hrúza Exclamation


Súhlasím, na našej fakulte je to podobné. Žalostné je ža ja tie jazyky potrebovať budem Confused
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 9:24 am    Předmět: Citovat

Že bych byla za ekonomy první? Nikdo další? Sad Very Happy

Jinak k těm možnostem, právníci jsou taky jaksi pozapomenuti Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Pafka
21-40
21-40


Založen: 19.5.2010
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 12:06 pm    Předmět: Citovat

Já studuju práva a zaradila jsem se do kategorie humanitni... A souhlasím s tím, ze je lepsí studovat, co cloveka baví, i kdyz je pak nekdy uplatnení nejisté.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: út srpen 03, 2010 2:16 pm    Předmět: Citovat

Pafka napsal:
Já studuju práva a zaradila jsem se do kategorie humanitni... A souhlasím s tím, ze je lepsí studovat, co cloveka baví, i kdyz je pak nekdy uplatnení nejisté.


Ked človek študuje so záujmom, je to podľa mňa najistejšia cesta ako výšku prežiť Wink Teda ja osobne si neviem predstaviť študovať niečo k čomu nemám vzťah, i ked to tak mnoho ľudí robí len kvôli titulu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 40, 41, 42  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.