Methionin
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Regenerace a podpora růstu
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3e5a47815cdaa27ab798d4d01ea06cb7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:03 pm    Předmět: Citovat

Dokonce! No já si kupuju (občas, ted doma mám, po dvou letech) 50 kapslí o obsahu 500mg a beru jednu denně, tak to mám na 50 dní. většinou to stačí.
V těhotenství a během kojení mne ani nenapadlo si ho vzít. teď už nekojím, tak zkouším něco udělat se svým poporodním vlasopádem Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:24 pm    Předmět: Citovat

No mám výborné skúsenosti s ajuverédskym čajom proti padaniu vlasov. je to prírodné, čo si telo nezobere vylúčiš prirodzeným spôsobom a naozaj účinkuje. Akurát chutí ako bahno, ale to si zvykneš Cool ak budeš mať záujem hodím ti sem link
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:29 pm    Předmět: Citovat

Arjuvedské čaje jsem zkoušela. Bohužel, můj žaludek je odmítá udržet v sobě. Po nějakých 6-ti letech užívání cytostatik si hold některé věci nemohu dovolit...
Koukám po čaji od Váni, až ho potkám, tak koupím Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Eiddwen
321-600
321-600


Založen: 21.10.2009
Příspěvky: 520

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:30 pm    Předmět: Citovat

no tak je u nás nezohnatelný, aj ked ma to mrzí , lebo sú naň samé pozitívne ohlasy :-Ourčite daj potom echo , ked tak ho budem zhánať až sa k vám zas vydám Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 5:52 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:

Koukám po čaji od Váni, až ho potkám, tak koupím Wink


Mrkni se v DMku. Tam jsem ho potkala já Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: po únor 07, 2011 7:08 pm    Předmět: Citovat

Eiddwen napsal:
No mám výborné skúsenosti s ajuverédskym čajom proti padaniu vlasov. je to prírodné, čo si telo nezobere vylúčiš prirodzeným spôsobom a naozaj účinkuje. Akurát chutí ako bahno, ale to si zvykneš Cool ak budeš mať záujem hodím ti sem link


Já mám velký zájem! Hodíš link prosím? Smile Ayurvéda mi je dost sympatická, i nějaké čaje zkouším atak, ale tenhle neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
saisa
21-40
21-40


Založen: 30.1.2011
Příspěvky: 27

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 7:07 am    Předmět: Citovat

Jsem molekulární bioložka a opakuji co tu už jedna bioložka napsala.
Jedná se pouze o způsob jak z lidí vytáhnout peníze.

Jde o to, že aby se v potravě přijatý metionin vůbec zužitkoval, je zapotřebí aby byl v určitém (optimálním) poměru s ostatními aminokyselinami.

Základní myšlenka proč metionin užívat je asi tato:
živočišné a rostlinné bílkoviny se kvalitativně liší a to zastoupením jednotlivých aminokyselin. Nejlépe stravitelné jsou ty, které mají stejné poměry aminokyselin jako lidské proteiny.
U rostlinných je to tak, že většinou obsahují málo Lysinu nebo málo Metioninu. To způsobuje horší trávení, protože když se ta bílkovina v těle rozštěpí na jednotlivé aminokyseliny, využije se jen takové množství, které poměrově odpovídá té nejméně zastoupené aminokyselině (bývá to Met, Lys) a zbylé aminokyseliny pak dělají v těle bordel (to je vpodstatě ono známé hnití ve střevech při trávení bílkovin, nadýmání, zátěž ledvin).

Z hlediska složení jsou živočišné bílkoviny pro tělo lepší než rostlinné. Jenže rostlinná strava je doporučována kvůli tukům a obsahu vlákniny. Z hlediska bílkovinného složení ale už tak optimální není.

Pokud budu brát metionin, vstřebá se ho pouze maximálně tolik kolik odpovídá rozdílu jeho nedostatku oproti ostatním aminokyselinám.
V reálu to většinou znamená, že se využije o pár molekul ostatních aminokyselin více než by se jinak využilo, ale to jen do té míry dokud nezačně být málo některé jiné aminokyseliny (většinou Lysin).
Přebytek metioninu pak působí pro tělo zatěžjícím způsobem (játra, ledviny), protože je tam k ničemu a tělo se ho musí zbavovat.

Aby to bylo vpořádku, bylo by třeba před každou dávkou metioninu provést biochemický test jak na tom tělo aktuálně je a podle toho upravit dávkování. Což si tělo dělá samo.



Z tohoto hlediska se mi jakékoliv užívání kterékoliv aminokyseliny samotné jeví jako holý nesmysl. Vyhozené peníze jak už zde bylo zmíněno.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 9:29 am    Předmět: Citovat

saisa, a já jsem zase pacient. Methionin je to jedinné, co mi pomůže na padání vlasů, způsobené léky (salazopiryn, sulfasalazin, methotrexát) Bez něj bych už byla plešetá. V pětadvecati trochu brzo, ne?

Já jsem nikdy neřekla, že to pomůže všem...

Nicméně, dokud nezkusíš všechno, jak můžeš vědět, že nic nepomůže? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 10:07 am    Předmět: Citovat

A.S. napsal:
Eiddwen napsal:
No mám výborné skúsenosti s ajuverédskym čajom proti padaniu vlasov. je to prírodné, čo si telo nezobere vylúčiš prirodzeným spôsobom a naozaj účinkuje. Akurát chutí ako bahno, ale to si zvykneš Cool ak budeš mať záujem hodím ti sem link


Já mám velký zájem! Hodíš link prosím? Smile Ayurvéda mi je dost sympatická, i nějaké čaje zkouším atak, ale tenhle neznám.


Eiddwen asi myslela tenhle: http://www.everest-ayurveda.cz/index.php?id=2&item_id=1&temp=7&products=1&prod_id=21&it=r1

Tady někde se o tom myslím mluvilo http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=1833&start=40&postdays=0&postorder=asc&highlight=

Mně tyhle čaje chutnají, ale jsou dost specifické a spíš se setkávám s tím, že málokomu "jedou". Bhringaraj mi chutná trošku jako pu-erh.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: út únor 08, 2011 10:27 am    Předmět: Citovat

rumjana: Díky moc Smile snad mi pojedou, chutě přetrpím ve zdraví, většinou ale netrpím vůbec. O otm vlákně jsem nevěděla Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.