Fotografování a my.....
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=dddc79e6a78770c20fd25c0cad9bb58fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  

môj vzťah k foteniu
Rád fotím všetko čo ma zaujme, ale nerád sa fotím
50%
 50%  [ 14 ]
Nerád fotím, ale rád sa nechám odfotografovať
3%
 3%  [ 1 ]
Nerád fotím a nerád sa fotografujem...
7%
 7%  [ 2 ]
Rád fotím aj sa rád nechám odfotografovať..
39%
 39%  [ 11 ]
Celkem hlasů : 28

Autor Zpráva
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 7:42 pm    Předmět: Citovat

Kafin napsal:
Renča napsal:
z toho důvodu jsem též rychle přešla z klasiky na digitál. Investuješ pouze jednou....a už jen fotíš a fotíš ( a mažeš Very Happy )
A taháš sebou asi patery baterky Very Happy .


Ne, jenom troje Wink Wink Wink My jsme si pořídili trochu lepší s nabíječkou, tak to není tak hrozné. Akorát je třeba nezapomenout je nabít Confused Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:09 pm    Předmět: Citovat

Tož to já fotil vždycky s analogem, a až posledních pár let s digi a jsem moc spokojenej.

Kvalita nemusí být nutně nižší, pokud nechceš fotit de-luxe reklamní fotky nebo bleskové momentky (i když ty s nejnovějšími digi zrcadlovkami se dají pořídit stejně tak dobře). V každém případě kvalitní ČB fotka jde jenom na film, to je marná sláva. Dobře převést digi fotku do ČB je velké umění a stejně to není nikdy takové, jako ... třeba fotky Ansela Adamse.. mmmm

S digi odpadá proces temné komory (a ze své zkušenosti vím, že temnou komorou je dobré si projít, člověk si pak získá takový jakoby hlubší vztah k těm obrázkům, které dělá). Zároveň ale platí, že většinu digifotek je dobré aspoň elementárně prohnat virtuální temnou komorou, tedy fotoeditačním softem.

Jo fota v mé galérce jsou vyrobeny starým SLR digitálem Sony, nicméně s dobrou optikou Zeiss.. ta je myslím veledůležitá a často opomíjená, pro standardní focení je důležitější sklo, než počet pixelů na chipu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:13 pm    Předmět: Citovat

Krásné fotky dělá pan Věroslav Škrabánek, kdybyste někdy narazili na jeho výstavu, tak tam jděte. Mimo jiné fotí staré baráky, a to naprosto úžasným způsobem Smile Myslím, že stále ještě fotí klasickým foťákem (přeci jen je to už starší pán).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: so únor 10, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Krásné fotky dělá pan Věroslav Škrabánek, kdybyste někdy narazili na jeho výstavu, tak tam jděte. Mimo jiné fotí staré baráky, a to naprosto úžasným způsobem Smile Myslím, že stále ještě fotí klasickým foťákem (přeci jen je to už starší pán).


No, je fakt, že se těm starším fotografům obecně do digitálů na "stará kolena" nechce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:41 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Já jsem kdysi fotila ještě černobílé fotky, táta mě učil to vyvolávat a zvětšovat doma v koupelně. Tak jsem si nějakou dobu dělala fotky, ale byly čím dál hnusnější, tak jsem toho nechala. Taky mě vyháněla maminka, abych jí tam neleptala novou vanu Wink
Když to srovnám s tím, co je teď, tak to pociťuji jako úplně pravěký zážitek Smile


Takhle jsem taky začínal Smile Bylo to príma, míchat vývojku a ustalovač a pak ještě žhavit leštičku. Jé, těch vyházených fotopapírů, než vyšla expozice Smile Táta měl Flexaretu. Já měl úchvatný bakeliťáček Corina a fotil jsem hlavně na školních výletech. Teď je to už celkem sranda. Nastavit foťák a mačkat a mačkat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:51 am    Předmět: Citovat

Daniela napsal:
Ono to má svoje kouzlo, zalezlý ve skříni motat film potmě do vyvolávacího tanku a pak v koupelně chystat ty misky a zvětšovák na prkno přes vanu, pak to exponovat a dát do vývojky, když z toho bílého papíru začne ve svitu červené žárovky vylézat ta fotka - to je prostě vzrůšo! Smile
Dneska už je to opravdu o něčem jiném.
Taky mi vadí, jaké mají digitály zpoždění. Ale obrázky jsou z toho samozřejmě krásné, taky bych už neměnila Smile


nojóó, na tank jsem málem zapomněl, to bylo něco, zvlášť, když se filmu nechtělo do drážky Laughing

digitály mají zpoždění jak které, může záležet i na světelných podmínkách, v šeru je to horší
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:52 am    Předmět: Citovat

Renča napsal:
No, je fakt, že se těm starším fotografům obecně do digitálů na "stará kolena" nechce


a do PC a Photoshopu....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 12:54 am    Předmět: Citovat

Karob napsal:
Daniela napsal:
Já jsem kdysi fotila ještě černobílé fotky, táta mě učil to vyvolávat a zvětšovat doma v koupelně. Tak jsem si nějakou dobu dělala fotky, ale byly čím dál hnusnější, tak jsem toho nechala. Taky mě vyháněla maminka, abych jí tam neleptala novou vanu Wink
Když to srovnám s tím, co je teď, tak to pociťuji jako úplně pravěký zážitek Smile


Takhle jsem taky začínal Smile Bylo to príma, míchat vývojku a ustalovač a pak ještě žhavit leštičku. Jé, těch vyházených fotopapírů, než vyšla expozice Smile Táta měl Flexaretu. Já měl úchvatný bakeliťáček Corina a fotil jsem hlavně na školních výletech. Teď je to už celkem sranda. Nastavit foťák a mačkat a mačkat.


No jo, je tady problém. Černobílou fotku si případně vyrobíš doma od A po Z. Ale co s barevnou? I když fotíš na klasiku, tak stejně jen mačkáš spoušť Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karob
321-600
321-600


Založen: 3.9.2006
Příspěvky: 343

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 1:23 am    Předmět: Citovat

Renča napsal:
No jo, je tady problém. Černobílou fotku si případně vyrobíš doma od A po Z. Ale co s barevnou? I když fotíš na klasiku, tak stejně jen mačkáš spoušť Confused


Máš pravdu, ale já chtěl porovnat takové to domááácíí focenííí. Tehdy se na barvu ještě moc nefotilo, ale i to čb se asi většinou nosilo do Fotografie na zhotovení fotek. Mačkání mačkání jsem myslel až ty dnešní digitály.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: ne únor 11, 2007 11:02 am    Předmět: Citovat

Tož i momentka z digi se může někdy celkem chytit.. dal jsem jednu takovou teď do své galérky Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 19, 20, 21  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.