Citlivá vlasová pokožka, alergie, svědění
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=70927dce39c59d52224756238ad610c7Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
verushka1992
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 23.4.2012
Příspěvky: 1117

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2014 4:56 pm    Předmět: Citovat

No, nechtělo se mi to vypisovat celé a stejně jsem to pokazila Laughing Je to sodium laureth sulfate nebo tak nějak, prostě to, co je ve většině šamponů Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:10 pm    Předmět: Citovat

Elysion, ono se do šamponů používá to i to. A mně třeba kupodivu vždycky dráždilo víc SLES než SLS, ačkoli by mělo bejt šetrnější.
Ale jinak obecně dost často pomůže, když si člověk s citlivější pokožkou hlavy alespoň občas umyje hlavu něčím úplně bez tenzidů (pěnidel) a nechá ji trochu odpočinout. Já pěnivý šampony používám tak ob mytí nebo ještě míň často, jinak pokožka hlavy začne protestovat (a to mám fakt hodně šetrný šampony).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:22 pm    Předmět: Citovat

Titania: Jaké používáš šampony? Já už právě nevím, co mám vyzkoušet... Confused
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 12:50 pm    Předmět: Citovat

Mno, momentálně vlastně skoro žádný, jak přišla zima, myju v podstatě kondišem a vlasům to zatím šmakuje. Ale co mám z pěnivých šamponů doma a nebojím se to použít, je z prodejny ruských pochutin šampon od bylinkářky Agaty (No 4 s propolisem), to je momentálně můj favorit, další hvězda je Neobio na objem s ginkem a kofeinem, a pak tam mám ještě zbytek šamponu Aussie s chmelem (ten jsem dovezla ze Skandinávie, ale tuhle jsem ho viděla i v nějaký drogérce tady . jako složení teda není nijaký superpřírodní, ale krásně to voní po žvejkačce a pokožku hlavy to nedráždí). Taky mám zálusk na kofeinovej alverde, ten jsem zkoušela u mámy a přišel mi taky fajn, ale jak mám minimální spotřebu, tak se k tomu asi hned tak nedostanu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2014 1:14 pm    Předmět: Citovat

Titania: Díky. Já už právě moc nevím, co bych vyzkoušela, zároveň nejsem v situaci, kdy bych mohla zkoušet kdovíco dražšího. Takže to je Alverde, Alterra, Balea MED apod., dětské šampony - a poslední dobou mi nic z toho nezabírá a hlava mě svědí pořád. Sad Napadá mě, že to může být i vodou, přestěhovala jsem se. Trochu pomůže olej před mytím, jinak nic, i po sodě svědí...

Možná bych zkusila ten kondiš, ale bojím se, že budu mít vlasy rychle mastné, mám spíš jemné vlasy a není jich kdovíkolik. Musel by být nějaký hodně lehký.
_________________
http://lalaithaparfemy.blogspot.cz/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 10:18 am    Předmět: Citovat

Lalaith - taky jsem se toho kondiše zezačátku bála, sice mám vlasy suchý, ale hodně jemný a u hlavy se sklonem k plihnutí. Ale kupodivu není problém. Sice teď mám jiný kondiše, ale takovej ten alverďáckej v oranžový lahvičce fungoval v pohodě). Akorát ho u tý hlavy nenechávám působit, jenom nanesu (a klidně i docela hodně), prodrbu, spláchnu a pak dám případně ještě jednu dávku jenom do dýlek. TAky jsem to zkoušela baleou pro stárnoucí vlasy (nebo jak se to jmenuje), a taky pohoda.
Anebo můžeš zkusit domácí vejcomedovej, po tom vlasy neplihnout a (teda alespoň mně) pokožka hlavy nesvědí. Případně se dá použít lávovka nebo bylinka shikakai, prostě něco, kde nejsou tenzidy (ale to už je holt další investice a taky to ne každýmu sedne. Někdo si pochvaluje sodu, ale mně třeba taky trochu dráždí, takže si ji dávám jenom málokdy). Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Čierna Vlčica
321-600
321-600


Založen: 27.6.2011
Příspěvky: 419

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 1:53 pm    Předmět: Citovat

Mávala som veľké problémy s tym že ma svrbela pokožka hlavy ale ako som prestala používať silikonove šampony a kondicionery takto prešlo, dosť mi pomohol tuhý šampon žihľavový , žihľava robí veľké divy Smile som maximalne spokojná Smile
_________________
Fantazia je nevycerpatelnym stvoritelom novych svetov...

http://www.facebook.com/ManthenielPhotography
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Juanitta
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.12.2010
Příspěvky: 1780

PříspěvekZaslal: st leden 22, 2014 4:47 pm    Předmět: Citovat

posledný mesiac som mala zúfalý problém so svrbením hlavy, skúšala som kadečo, ale teraz asi týždeň používam nizoral šampón a fakt sa mi uľavilo. svrbela ma dokonca aj tvár a obočie, tak som trochu napenila šampón aj na tvári. mne to pomohlo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: út duben 01, 2014 9:54 am    Předmět: Citovat

Od podzimu jsem se tak nějak potýkala se svěděním pokožky na hlavě, většinou naštěstí bez lupů. Postupně jsem vlasy myla čím dál častějc, až jsem myla třeba obden, sem tam i hned druhý den... dost mě to štvalo, protože se začly díky tomu víc mastit, ale aspoň mě tolik nesvědila hlava. Teď jsem zkoušela mýt šamponem co nejmíň (jednou týdně až 2 týdny) a v mezičase klidně obden pouze vodou. Pomohlo to na maštění, ale ne na to svědění... až mě napadlo... co zkusit ocet? Když je kůže poraněná/podrážděná třeba na ruce, ocet zabral na zklidnění... no tak jsem nejdřív zkusila po umytí vodou vlasy přelít jablečným octem 1:1 s vodou. Svědění polevilo na 3 dny, ale vlasy byly pěkně hnusný, nerozčesatelný cosi.... tak jsem musela olejovat délky a konce. Dnes mě začla zase kousat, tak jelikož odpoledne budu vlasy mýt, tak jsem tamponkem dala přímo čistej jablečkej ocet na pokožku... a světe div se, nesvědí, juchů Twisted Evil Ale mezi lidi bych s tím octosmrádkem asi nešla no...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Hortenzie
161-320
161-320


Založen: 24.9.2012
Příspěvky: 270

PříspěvekZaslal: so červenec 05, 2014 3:13 pm    Předmět: Citovat

Tedka mě taky poslední dobou šíleně svědí a loupe hlava, možná zkusím nějaký olejový zábal, kdoví. Ale Yves Rocher už nechci ani vidět.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 41, 42, 43, 44, 45  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.