Prváci aneb univerzitní špunti :D
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hyde park aneb Pokec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=bc636c341d42810110c03506b130f77dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 10:01 am    Předmět: Citovat

Já jsem staronový prvák Very Happy Už mě jednou stihli vyrazit (hned po prvním semestru) Embarassed
To hledání budov a učeben se zdá šílené, ale stačí si vyhlédnout nějakého člověka, co chodí s vámi a "nenápadně" se ho držet Very Happy Blbý je, když se ztratí i on Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Berušák
321-600
321-600


Založen: 3.12.2009
Příspěvky: 376

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 12:20 pm    Předmět: Citovat

Asi se nepočítá prvák, resp. první semestr, ale na magistrovi, že Laughing Tak nic no Laughing Jen jsem chtěla poznamenat, že nechápu, jak někomu může vadit ještě týden prázdnin k dobru, co bych za něj dala!! (za necelý tři hoďky jdu na první cviko Evil or Very Mad)

A ještě dodám, abyste se nebáli, všechno bude v pohodě Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kaisha
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.2.2009
Příspěvky: 846

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 12:36 pm    Předmět: Citovat

Já jen doufám, že jsem si všechny nezdary vybrala už při zápisu...Nejdřív zjistili, že nemaj mojí smlouvu (jsem na soukromé, dodělávám si bakaláře po VOŠ). Pak ji našli, protože zjistili, že mě zařadili na tříleté studium...FUJ! Když mi konečně sdělili heslo na můj intranet, tak jsem zjistila, že mi špatně zapsali profil, místo "navazující bakalářské po VOŠ", mě šoupli rovnou na "magisterské". Tak sem psala reklamaci na studijní oddělení. Profil se sice změnil, ale jaké bylo mé překvapení, když mi přišel rozvrh s předměty, které já vůbec nemám! Laughing Takže opětovná reklamace.

Teď už je všechno v pořádku, ale taky se děsim začátku vysokoškolského života. Na VOŠce nás bylo v ročníku 15 lidí. A naše vztahy s profesory byli skoro "rodinné" a na zkoušky byli dost individuální termíny...takže teď to pro mě bude asi masakr. Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 1:25 pm    Předmět: Citovat

tak mám první den za sebou Smile už jsem klidnější, ale teda musím začít šrotit, do týdne se pořádně naučit hebrejskou abecedu a psát a číst. ale mám co jsem chtěla Very Happy akorát se teda zatím nebyl čas s nikým seznámit, tak snad zítra..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 2:15 pm    Předmět: Citovat

Lidičky, nebojte se, já se teda vloni taky bála, ale prvák jsem přežila... Ale jen tak pro začátek - nebojte se ze sebe uděůat úplného blbce a hloupého prváka, co neumí do pěti počítat (trošku přeháním Wink )

Když něčemu nerozumíte, zeptejte se, když něco nemůžete najít, zeptejte se, když něco zvořete (v indexu, zapomenete se někam přihlásit atd.), tak se na studijním oddělení tvařte strašně zkroušeně a zmateně a zdůrazněte, že jste v prváku - funguje to Very Happy...

Pokuste se co nejdřív seznámit s někým ze stejného oboru, ale z vyššího ročníku - dostanete od nich kupu užitečných informací ohledně profsorů, předmětů, učebnic, zkoušek... Ale ještě jednou - ptejte se, na cokoli kohokoli Very Happy A pak už to půjde Wink (taky si zjistěte, kam vám budou psát změny místností - na začátku semestru aspoň u nás hodně měnily místnosti...)
Jo a ideál by byl projít si různé budovy, kde se máte vyskytovat - abyste zjistili, jak dlouho vám trvá cesta (a nedopadli jako já, když jsem jako idiot běžela přes půl města na tělocvik...) a taky kde příslušná budova je...
Smile Ale jinak je to legrace Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
plavunik
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.7.2010
Příspěvky: 893
Bydliště: ZA

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 4:26 pm    Předmět: Citovat

Ale to zvládnete baby! Wink

Nezabúdajte,že v každej triede sa nájde horlivý aktivista,ktorý musí všetko zistiť a ostatní sa len vezú Laughing
Niektoré školy vydávajú aj knihu tzv. Prievodcu prváka,ale u nás sa to ako na mnohých iných školách nevedie,čo je škoda.Možno práve na vašej to majú,tak sa treba porozhliadať.
A pravdaže aj získať kontakty od starších,ako povedala Lalaith.Je to na nezaplatenie,hlavne čo sa týka skúšiek kto čo vyžaduje a pod.

Pokiaľ neviete nadviazať rozhovor alebo vám to je trápne, tak sa na každej škole organizujú katedrovice vášho oboru,kde sa ľahko zoznámite,ale to už iste viete Wink Ale ja osobne som sa na nich moc nedozvedela,lebo sa tam poväčšine pod parou preberalo,ktorý profesor ma najsei zadok Laughing
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 4:36 pm    Předmět: Citovat

Vážne sa nebojte spýtať, ja už som dnes dvoch prvákov posielala kam bolo treba, lebo značenie u nas je maximalne chaoticke Smile myslim že každy bol raz prvakom, tak poradi v pohode Very Happy
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 4:47 pm    Předmět: Citovat

Taky jsem už jako mazák směrovala studenty, akorát ne do učebny, ale do hospody Laughing Fakt se nebojte ptát na cokoli Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Babu
321-600
321-600


Založen: 8.7.2008
Příspěvky: 380

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 5:07 pm    Předmět: Citovat

ja jsem prvak podruhe, haha ... doufam, ze i naposled Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ceresnicqa_3
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.2.2010
Příspěvky: 1182

PříspěvekZaslal: po září 20, 2010 5:12 pm    Předmět: Citovat

Som prvacka.. Prvykrat na vyske:D A citim sa jak totalny idiot, ked neviem co kde je.. Neviem kto je kto. Neviem nic.

Jak totalna neschopa!! Sad

Uz nech som navyknutáááá Very Happy
_________________
Nikdy nebolo tak, aby nemohlo byt este horsie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.