Povinná literatura?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Umění, film, divadlo, architektura, literatura
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=42ddf1017de42f57af6f05895d66067cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:14 am    Předmět: Citovat

Ilonko, ale toto je přece systém, který považuji za vyhovující! 10 knížek za rok od kohokoli - výborně! Tak to má být. Žádné nucení do konkrétních titulů, žádné zahlcení knihami, které MUSÍ přečíst. Vím, že děti dnes spíš paří než čtou. O to lepší potřebujeme učitele, aby je dokázalai pro četbu nadchnout. Což není vůbec snadné. Některé= děti jsou vůči četbě téměř imunní.
Návrat nahoru
Clondyk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 21.4.2006
Příspěvky: 1922

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:32 am    Předmět: Citovat

Ona ta povinná četba trochu zaspala svou dobu, protože vznikla v době, kdy se o počítačích a internetu možná zmiňovalo v knížkách typu sci-fi... Evil or Very Mad
Za nás asi tato četba smysl měla, protože člověk byl nucen něco přečíst a vím, že ve třídě jsme měli experty, kteří opravdu přečetli akorát to, co jim bylo nařízeno... Confused jen proto, že učitel chtěl znát obsah s dějem a ještě si dovolil chtít i hlavní postavy... Laughing
Dnes, v době počítačů a internetu, asi povinná četba postrádá svůj smysl, protože kdo si chce ony knihy přečíst, tak si je přečte, no a pokud ne, tak obětuje pár chvil hledání na netu , kde se dá stáhnout skoro vše a je vymalováno... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Daniela
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.11.2006
Příspěvky: 2201

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 10:52 am    Předmět: Citovat

Já si nemyslím, že povinná literutura zaspala svou dobu. Počítač a internet je jedna věc a to, že existuje obrovská spousta knih, které stojí za to si přečíst, věc druhá - prostě proto, že ty knihy jsou krásné, chytré a podobně.
Sice je jistě možné si takové věci přečíst i na internetu, ale vy byste četli knihu na internetu? Mně dělá potíž přečíst na obrazovce dvoustránkový dokument, prostě to není tak příjemné, jako mít to v papírové podobě. A s počítačem si člověk nemůže zalézt někde do křesílka nebo ven na deku nebo na strom (no dobře, s notebookem může, ale kam bychom došli? Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 1:26 pm    Předmět: Citovat

No ono jde spíš o to, že v dnešní době se to na internetu jen hemží již vypracovanými zápisy ze čtenářských deníků. Takže, kdo knihu číst nechce, zkopíruje zápis někoho jiného a stejně nic číst nebude. Dříve takové kopírování přece jen nebylo tak snadné.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 1:51 pm    Předmět: Citovat

Clondyk napsal:
Ona ta povinná četba trochu zaspala svou dobu, protože vznikla v době, kdy se o počítačích a internetu možná zmiňovalo v knížkách typu sci-fi... Evil or Very Mad
Za nás asi tato četba smysl měla, protože člověk byl nucen něco přečíst a vím, že ve třídě jsme měli experty, kteří opravdu přečetli akorát to, co jim bylo nařízeno... Confused jen proto, že učitel chtěl znát obsah s dějem a ještě si dovolil chtít i hlavní postavy... Laughing
Dnes, v době počítačů a internetu, asi povinná četba postrádá svůj smysl, protože kdo si chce ony knihy přečíst, tak si je přečte, no a pokud ne, tak obětuje pár chvil hledání na netu , kde se dá stáhnout skoro vše a je vymalováno... Rolling Eyes


Tak daleko jeste nejsme. Knihy na netu, mladsi nez 70 let, volne ani piratsky ke stazeni nejsou. Cteni z monitoru jeste neni zcela dobre vyuzivane lidmi ani autory textu. A vzdy existuji informace, ktere na netu nenajdete.

Net nam spise umoznuje ziskat jakoukoli knizku v nekterem z nasich nebo svetovych knihkupectvi, zaroven umoznuje knizky publikovat, pokud autor nema zajem o kamenne nakladatelstvi - a lidi si to pak vstkutku mohou cist z monitoru, nebo vytisknout na tiskarne...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Chaluzska
321-600
321-600


Založen: 12.10.2006
Příspěvky: 489

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 4:55 pm    Předmět: Citovat

Na střední jsme vlastnili tzv. Kulturní deník, zapisovaly se tam nejen knihy, ale i různý kulturní události, návštěva divadla atd. A knihy jsme měli určený spíš tak nějak rámcově a měl jich být určitý počet.
Hm...Honzíkova cesta....to jsem taky museli povině přečíst (a to jsem nastoupila do školy až po revoluci)....nikdy jsem o těch družstevních vejcích nepřemýšlela (..asi mi to přišlo normální... Shocked Very Happy )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:07 pm    Předmět: Citovat

Chaluzska napsal:
Na střední jsme vlastnili tzv. Kulturní deník, zapisovaly se tam nejen knihy, ale i různý kulturní události, návštěva divadla atd. A knihy jsme měli určený spíš tak nějak rámcově a měl jich být určitý počet.
Hm...Honzíkova cesta....to jsem taky museli povině přečíst (a to jsem nastoupila do školy až po revoluci)....nikdy jsem o těch družstevních vejcích nepřemýšlela (..asi mi to přišlo normální... Shocked Very Happy )


Kulturní deník - to se mi líbí !!!!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:45 pm    Předmět: Citovat

Je to jen o jménu, my měli čtenářský, ale divadlo apod. se tam psalo také. Smile
Jinak souhlasím s Adminem, že tak daleko ještě nejsme, a doufám že ani nebudeme. Také nečtu na netu nic dlouhého, knížka se prostě nedá s počítačem srovnat! Jenže proč by měly být knížky povinně zadané? Chce to podle mne reformovat tento systém. Nutit k přečtení té a oné konkrétní knihy není řešení problému, jak naučit děti číst a knížky oceňovat.
Návrat nahoru
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:49 pm    Předmět: Citovat

Chaluzska napsal:
Hm...Honzíkova cesta....to jsem taky museli povině přečíst (a to jsem nastoupila do školy až po revoluci)....nikdy jsem o těch družstevních vejcích nepřemýšlela (..asi mi to přišlo normální... Shocked Very Happy )
To seš dobrá.Já už si ani nepamatuju,že tam nějaký byly Very Happy .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kafin
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2006
Příspěvky: 1044

PříspěvekZaslal: st únor 14, 2007 5:51 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Tak daleko jeste nejsme. Knihy na netu, mladsi nez 70 let, volne ani piratsky ke stazeni nejsou. Cteni z monitoru jeste neni zcela dobre vyuzivane lidmi ani autory textu. A vzdy existuji informace, ktere na netu nenajdete.
S tím bych si dovolil nesouhlasit.Seženeš toho hodně.Tím pádem čtu spoustu knížek na komplu.

Naposledy upravil Kafin dne ne duben 20, 2008 6:02 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.