Tea Tree olej
Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Šampóny a kosmetické řady
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=fbd3e888351db43af903a28bb9a30157Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 12:06 pm    Předmět: Tea Tree olej Citovat

Zakládám nové téma o tea tree oleji, neboli oleji z čajovníku australského.
Hledala jsem ho tady a myslím, že tu ještě není.

Tea tree se ke mně dostal asi před pěti lety a používala jsem ho nejdřív na špatnou pleť - působí protizánětlivě a nedráždí vůbec pokožku.
Pak mi kamarádka dala knížku o této podivuhodné látce, a tam se píše, že prý pomáhá i na :
suchou kůži, vyrážky, bodnutí hmyzem, řezné ranky a oděrky, bolesti svalů, opary, svědivost, zarostlé nehty a plísně na nehtech, na lupy, svědění vlasové pokožky, vši, afty, akné, bolesti zubů, na pach z úst, rozpraskané rty a na.... vlasy!
Smile Cool Cool

O účincích na vlasy se tam píše toto: "Šampon s 2% obsahem tea tree oil(10 kapek na 250ml lahvičku) pomůže odblokovat ucpané vlasové kořínky, zvlhčí vlasy a působí proti bakteriím a plísním na vlasové pokožce. Už v roce 1939 se používal proti lupům. Rovněž se zjistilo, že vmasírováním oleje do vlas. pokožky se podpořil růst nových vlasů."

Máte s Tea Tree oil někdo zkušenosti? Napište:-)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Majdal_e_e_nka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 1421
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 1:13 pm    Předmět: Citovat

To je mi ale pěkná informace, kolik vůbec stojí? Smile
Že by to byl jeden z konkurentů kokosáku? Very Happy Smile
_________________
Touzime po tom, co nemuzeme mit a diky tomu nevidime to, co mame...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Hmmm, zajímavá informace. Myslím, že by nebylo od věci to vyzkoušet. Dají se koupit i šampony s tea tree olejem? Nebo člověk musí míchat doma?
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:37 pm    Předmět: Citovat

To s temi ucinky je urcite pravda, ne nadarmo se mu rika "domaci lekarna"Smile U nas doma sme ho pouzivali uz od meho detstvi, jen namatkou - na afty, do koupele, pri chripce kapnout na polstar, misto jodisolu jako desinfekci drobnych ranek, treba i na klistata atd atd, je toho spoustu.
Co se tyce vlasu, vim ze se kape do henny - pry pak lepe pousti barvu, ale s tim nemam zkusenost, ale pristi tyden to urcite vyzkousim Wink Masaz do pokozky by se dala klidne zkusit, ale musim rict ze teatreecko je docela draha zalezitost, takze spis par kapek napriklad do masky, urcene na korinky bych rekla bude lepsi:)
Pokud vim, tak samopony a kosmetika s obsahem TT se dela dost casto, my jsme tenkrat nakupovali od firmy Just, pokud nekdo znate, ale dlouho sem se s nima nesetkala, navic netusim jak moc jsou "prirodni". JInak se v kosmeticeobjevuje i u jinych znacek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 3:49 pm    Předmět: Citovat

hlásím, že jsem TTO čistila zuby..Smile měla jsem kokosák smíchaný s pár kapkami.. chutnalo to jako slabé mentolové bonbony..Very Happy

jinam muž to má na afty a já dávám vždycky do henny.. poprvé jsem to přepískla a voněla jsem jako hašlerky.. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:07 pm    Předmět: Citovat

Majdal_e_e_nka napsal:
To je mi ale pěkná informace, kolik vůbec stojí? Smile
Že by to byl jeden z konkurentů kokosáku? Very Happy Smile


Smile On tea tree není ten typ oleje, který by se mohl patlat ve větším množství - u něj platí "méně je více". Je i poměrně drahý,ale vydrží velmi dlouho, pokud se používá tak, jak se používat má - tzn. pár kapek do masky na vlasy, pár kapek na kousek vaty a tím potřít např. zanícené místa, 10 kapek do 250ml šamponu....
Myslím, že jedna malá lahvička stojí 140kč.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jenny1984
81-160
81-160


Založen: 2.2.2010
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:09 pm    Předmět: Citovat

A hele, to je dobrý...příště kápnu do šamponu Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: út říjen 26, 2010 7:29 pm    Předmět: Citovat

my tea tree používáme na všechno. na afty, na kloktání při bolestech v krku, jako dezinfekci, používám ho i místo pasty když nemám-kápnu na kartáček a čistím. prostě super. Tea tree šampon má Faith in nature- ten je přírodní a již výše zmiňovaný Just- ten bohužel přírodní není, al ena některé jejich výrobky přesto nedám dopustit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: čt listopad 04, 2010 1:17 pm    Předmět: Citovat

Damy, ted sem naka zmatena ... objednala sems i TTcko z prodejbylin.cz a prisel mi .... Salus? Asi je to spravne, ale ja sem buhviproc tuhle znacku necekala, asi jsem si myslela ze maj nejakej svuj vlastni? No nevim, vcelku o nic nejde, jenom me trosku zmatlo, ze je na nem napsano ze je to etericky olejicek, co si pamatuju, tak na tom co sme meli doma predtim nic takovyho nebylo ... tak ted mi neni jasny jesli sem to ja tele nejak nepomotala, muzu "eterickej" olejicek patlat treba na ty afty atd? Hmmm...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
bloodQUEEN
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.4.2009
Příspěvky: 1031

PříspěvekZaslal: pá listopad 05, 2010 9:19 am    Předmět: Citovat

TTO je éterický olej. Je to to isté. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3 ... 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.