Pro-ana
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0e59d2bc8443c0998c5b4595037bc2c6Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 9:44 am    Předmět: Citovat

zetonek napsal:
Anorektičky a bulimičky vážně nechápu. Já jsem vysoká a hubená, je mi pořád zima, jsem unavená, nemůžu sehnat hadry, kde mi nejsou krátké rukávy a když koupím větší číslo tak to na mě plandá...nevím, proč to někdo dobrovolně podstupuje.


Jen mezi řečí, je to závažná psychická nemoc, postrach psychiatrů, kolikrát i smrtelná... Není to jen o tom, že si ta holka řekne, že nebude jíst a tak nejí, nevím přesně, s čím se to pojí - jestli s nedostatkem nějakých hormonů nebo látek apod., ale je to regulérní nemoc. Někdo k tomu ty sklony má a stačí pitomá poznámka třeba tělicvikáře, který prohlásí něco v tom smyslu "hejbni tím svým zadkem" a už se to veze... (reálný příběh z pedagogickopsychologické poradny, ten učitel si to strašně vyčítal, ale prý by ta slečna s anorexií dopadla stejně, měla k tomu sklony a nějaký jiný spouštěč by se našel..)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:45 am    Předmět: Citovat

lalaith: já nejsem odborník, ale potkala jsem spousty holek, co měly diagnózu anorexie a mohly si za to vyloženě sami. Je to kult, bohužel. Myslím, že opravdu nemocných je tak 50%, ostatní by potřebovali pěkně přes ústa....
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:47 am    Předmět: Citovat

Jasně, no... (já měla opačnou zkušenost). Já mluvila vysloveně o nemoci menatální anorexie. Tenhle konkrétní kult pro-ana je fakt napřesdržku... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:53 am    Předmět: Citovat

lalaith. jasně. Já jen, že se stím občas taky peru (s nechutenstvím) a znám i pár holek co se s tím musí prát ještě víc. Ale, že by si některá z nás zakládala blok a chlubila se, jak nežere Rolling Eyes No nevím, mě to spíš přivozuje deprese. Ale zas je fakt, že já a ty holčiny si uvědomujeme, že jsme nemocné a není to v pořádku. Podle mne není nic těžkého na tom, si to uvědomit. Ale ono je to bude jako ze vším...malokterej alkoholik si svůj alkoholismus přizná, že Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 10:58 am    Předmět: Citovat

Mně se právě zdá, že u anorexie se hážou do jednoho pytle tři typy lidí, protože výsledek je stejný - hubená holka, co nejí. Jedním typem jsou lidi, co trpí nechutenstvím, druhým jsou lidi, co u nich to jídlo blokuje nějaká jiná psychická příčina, než touha po štíhlosti (třeba stres ve škole, nebo - zkušenost z blízkého okolí - divoký rozvod rodičů, a podobně), no a třetí jsou holky, co chtějí být štíhlé, a vyberou si tenhle nejblbější způsob, jak toho dosáhnout.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:04 am    Předmět: Citovat

Meeesha: nechutenství ze stresu (tím trpím já) je taky forma anorexie. Aspoň tak jsem to pochopila já. Ale ty holky, co drží dobrovolně diety a vlastně žádnou duševní poruchu (kromě toho, že jsou hlupé) nemají...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:09 am    Předmět: Citovat

Mě nejvíc naštvalo, když jsem šla za obvoďačkou, že bych chtěla přibrat, ať mě nasměruje k nějakému odborníkovi nebo doporučí nějaké doplňky a ona mě hned poslala a psychologovi, kterej si myslel, že mám anorexii. Teď to mám ve zdravotní kartě, že jsem byla u psychologa. Prostě úžasný. Přitom od základky až dotěž min 10 let vážím + - na 2kg stejně. Kosti mi výrazněji snad nikde nelezou. Rozhodně na anorektičku nevypadám. Takže jak říkáte, když je holka hubená, hned je anorektička. Evil or Very Mad Evil or Very Mad Přitom jsem jí jasně říkala, že celá moje rodina je hubená.

Od té doby nemám odvahu někam jít. U nějaké endokrinoložky jsem byla a ta mi doporučila hranolky, plnotučné mléko, každý den jíst zákusky. No prostě rady za všechny prachy. Akorát zkažený žaludek od chipsů a smažených věcí.

Takže se nedivím, pokud někdo nemůže přibrat, vyhledá pomoc odborníka a bude mít zkušenosti jako já tak to vzdá. Ono opravdu nepomůže když vás naženou k psychologovi a doporučí smažené jídlo jíst každý den.

Vždycky když si na to vzpomenu, tak se akorát naštvu a je mi smutno z toho, že vám v dnešní dobře nepomůžou ani studovaní "lékaři".

EDIT: místo endokrinoložky jsem chtěla napsat dietoložky Very Happy
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA


Naposledy upravil zetonek dne ne únor 19, 2012 11:15 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:12 am    Předmět: Citovat

Endokronolžky ses ptala na jídlo? Odborníka na ŠTÍTNOU ŽLÁZU???! Žetobku, musíš k dietoložce, nebo k jinému odborníkovi na výživu. Tohle to je jako když by ses plicního ptala na hemoroidy... Laughing
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:14 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Endokronolžky ses ptala na jídlo? Odborníka na ŠTÍTNOU ŽLÁZU???! Žetobku, musíš k dietoložce, nebo k jinému odborníkovi na výživu. Tohle to je jako když by ses plicního ptala na hemoroidy... Laughing


Teda, z toho rozčílení jsem se přepsala, myslela jsem dietoložky, na endokrinologii mi řekli, že štítnou mám dobrou. Moc se omlouvám Embarassed Embarassed Very Happy
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: ne únor 19, 2012 11:17 am    Předmět: Citovat

zetonku, aha, mě se to zdálo divné Laughing

JInak co mohu poradit já, je jist často. A vyhýbat se vyloženě dietbím věcím. To znamená, že si nemusíš ničit žaludek smaženým jídlem, ale ani by si neměla jíst ligt věci, odtučněné mléčné výrobky, nebrat margarín-radši kvalitní máslo. A pokud možno kvalitní věci. (tedy ty, co nejsou nastavovány škrobem a sójou)
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.