Přírodní divočina vs. moderní civilizace
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=484613c902deebba4953c6f74bb0016aZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:03 pm    Předmět: Citovat

Wolfi: to je hrozné, chuďátko malé Crying or Very sad
Četla jsem ale, že je v Austrálii legální a doporučené střílení klokanů, protože jsou tam přemnožení.Oč je tohle méně kruté? Jenom proto, že klokani mají tu smůli, že je jich moc, se můžou beztrestně vraždit? Evil or Very Mad
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:19 pm    Předmět: Citovat

Káťo, u nás se přece každý rok na podzim děje to samé - pořádají se myslivecké hony na srnčí, na jeleny, králíky, lišky - jeden z hlavních důvodů je to, že jsou ta zvířata přemnožená a způsobila by škody nejen na stromech, lesích, úrodě, ale hlavně by začala dost brzo umírat hlady - to už mi přijde je lepší zastřelit, než je nechat umírat hlady a na nemoci, které s hladem a vyčerpáním souvisí.
Druhou věcí je to, že za to samožejmě může člověk, protože v středoevropské přírodě je silný nedostatek predátorů - někdo ty zvířata zabít musí, aby nebyla v přírodě škodlivá nerovnováha - je samořejmě lepší, když to je z pricipu přirozený predátor, ale pro to lovené zvíře je to v podstatě jedno.
To samé se děje asi v Austrálii s klokany - příroda by si to normálně vyřešila sama, tím, že by klokani začali umírat hlady nebo na nemoci, ale to by zatím požrali nejspíš všechnu úrodu buď člověku, nebo potravu jiným zvířatům a pak by stejně začali umírat.

V současném stavu věcí mi přijde jako nejmenší zlo ty přemnožené klokany vystřílet, samozřejmě by to měli dělat lidi, kteří k tomu mají pověření a rozumí tomu, ne kdejaký sadistický farmář s puškou u kterého není jistota, že to zvíře umí zastřelit tak, aby netrpělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 1:53 pm    Předmět: Citovat

[quote="Kataska"]Káťo, u nás se přece každý rok na podzim děje to samé - pořádají se myslivecké hony na srnčí, na jeleny, králíky, lišky - jeden z hlavních důvodů je to, že jsou ta zvířata přemnožená a způsobila by škody nejen na stromech, lesích, úrodě, ale hlavně by začala dost brzo umírat hlady - to už mi přijde je lepší zastřelit, než je nechat umírat hlady a na nemoci, které s hladem a vyčerpáním souvisí.

Ne,že bych chtěla myslivce nějak obhajovat,ale doma jednoho máme,tak vím,co a jak. Myslím,že první věc je,rozlišovat myslivce a lovce. Myslivcem se člověk stane až po ročním přípravném období a zkouškách o přírodě. Lovci jsou takoví ti páni,co to dělají pro zábavu a aby se měli čím chlubit, a taky si to platí. Pro ně je to jenom další byznys. Myslivec jako takový stráví v lese spoustu času staráním se o zvěř,krmením v zimě,vakcinací, v létě sušením sena apod. Jsou to lidi,co mají k přírodě vztah. A opravdu se můžou střílet jenom slabé kusy,které by stejně umřely. Maso,pokud je použitelné se rozděluje mezi členy,neprodává se- to se dělá v placených honitbách. A bohužel zásahy člověka do přírody se porušila rovnováha, takže co si člověk pokazil,musí i napravit. Nebo znáte nějakého predátora,co skolí divoké prasata? Letos je jich tolik,že zničily celé lány kukuřice a lidi se bojí chodit do lesa. A pokud jste někdy viděli hon,tak ten rituál a poděkování je tam taky.
A na provoz a nákup krmení si vydělávají na brigádách v lese.
Pro zajímavost, tady ten pán má u krmelce foťák,který fotí každý pohyb. http://jaromirm.rajce.idnes.cz/
(Mimochodem, zvěřinu nejím, i když ji doma máme a je to v podstatě bio maso.)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:03 pm    Předmět: Citovat

Jitty, však já nepsala nic proti myslivcům, naopak Smile
A pokud jsem to četla kdesi kdysi dobře, tak i lov "pro zábavu" je dost přísně omezen a hlídán, myslím ten legální, samozřejmě a je povoleno pouze přemnožené množství zvěře.


Naposledy upravil Kataska dne út listopad 23, 2010 2:09 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:12 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Jitty, však já nepsala nic proti myslivcům, naopak Smile
A pokud jsem to četla kdesi kdysi dobře, tak i lov "pro zábavu" je dost přísně omezen a hlídán, myslím ten legální, samozřejmě.


jj,já reagovala spíš na ty ostatní příspěvky,ale chtěla sem spíš podpořit tvůj názor Wink
jako hlídán určitě,omezen taky,ale stejně mi to přijde hnusné,když si přijede nějaký pán,že si chce zastřílet a chová se jak největší pán,pak si střelí,když se povede i něco zastřelí,vezme si max.hlavu a jinak ho to nezajímá. Nemá s tím žádnou práci,žádné starosti,prostě takový zábavní podnik. Pak vím,že jsou soukromé honitby,kde si platí členství bohatí pánové a tam zase maso prodávají.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:19 pm    Předmět: Citovat

Tak lov čistě pro zábavu mi přijde taky hnusný, ale u těch soukromých honiteb pro maso je zase fajn, když zvěřinu může ochutnat i běžný smrtelník, třeba já, zvlášť, když to opravdu je přemnožená zvěř Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:20 pm    Předmět: Citovat

hmm zajímavé a já jsem zase slyela, že letos je některých druhů zvěře naopak dost málo a myslivecká sdružení si kupují třeba zajíce, které pak vypustí do honitby, aby si aspoň zastříleli... Nějak mi to nejde dohromady s těmi informacemi o starostlivých hospodářích, kteří mohou střílet jenom slabé, nemocné a přemnožené kusy...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:26 pm    Předmět: Citovat

A od koho si ty zajíce kupují?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Mám dojem, že od těch, kde je jich víc... to ale netvrdím na 100%, bylo to ve zprávách na Radiožurnálu před nějakým časem a už si to přesně nepamatuju, navíc těm zdrojům tam mylsím ani větší pozornost nevěnovali Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:36 pm    Předmět: Citovat

Klarusa napsal:
Mám dojem, že od těch, kde je jich víc... to ale netvrdím na 100%, bylo to ve zprávách na Radiožurnálu před nějakým časem a už si to přesně nepamatuju, navíc těm zdrojům tam mylsím ani větší pozornost nevěnovali Wink


záleží jak co,jak kde. třeba bažantům se dělají obory nebo divoké kačeny se chovají. tady na valašsku je dost prasat i srnců,jeleni tu nejsou a muflonů je dost málo. zajíci tu bývali,ale už nejsou,takže se střílí ještě tak lišky.

záleží opravdu jak které to sdružení funguje,nejde to paušalizovat. a navíc kousek dál u uh. hradiště je ta skladba zvěře naprosto jiná,tam jsou zajíci i bažanti přirozeně dost rozšíření.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.