Přírodní divočina vs. moderní civilizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d33e0f8b7db7e759385306e39d299e85Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 2:39 pm    Předmět: Citovat

V tom případě si to kupování zajíců už dovedu představit lépe (za peníze udělají někteří lidé cokoliv). Říkala jsem si, jestli je třeba vozí z Rumunska, či co...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 7:11 pm    Předmět: Citovat

To s těma vypuštěnýma zajícema( králíkama) jsem viděla dokonce v TV, asi někde jsou přemnožení a někde jich je zase málo.....
Kataska: vždyť já vím. Já jen, že mi přijde zvláštní, když se půlka internetu dojímá a pláče nad zastřelenou koalou/maminkou( jakkoliv mi to přijde smutné) a přitom se mnohem větší masakry legálně dějí na klokanech. Právě že si ho může legálně zastřelit jakýkoliv farmář...
S tím přemnožením srnců atd. nevím, jestli není spíše pseudodůvod.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Sadako
321-600
321-600


Založen: 22.5.2010
Příspěvky: 500

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 7:32 pm    Předmět: Citovat

Klokani jsou tam přemnožení, stabilní problém od doby, co v Austrálii úspěšně vyhubili vakovlky a silně zdecimovali populaci psa dingo.
Hádám, že po fiasku s králíky, liškami a kočkami už nemají odvahu vyzkoušet jinou zvířecí regulaci.
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: út listopad 23, 2010 8:55 pm    Předmět: Citovat

Káťo, v tom případě to chápu, i když asi to musí být. Ale nepřijde mi správné, aby tuhle "regulaci" mohl provádět kdokoliv, to fakt ne...

Jinak tomu přemnožení srnčí a jiné zvěře docela věřím, vzhledem k tomu, že tahle zvířata několik set let nemají přirozeného nepřítele a nevím, jak jinak by se přirozeně regulovaly jejich počty. V naší přírodě v podstatě úplně chybí větší predátoři jako vlci, rysi, medvědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rain
161-320
161-320


Založen: 6.2.2010
Příspěvky: 195

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 7:30 am    Předmět: Citovat

Myslím, že takové kombajny (co udělá srna v poli, když se vyděsí..), auta, zatoulaní psi,... udělají taky svoji "práci".
Co si pamatuju z procházek do lesa z dětství, bývalo srn podstatně víc než teď, ale možná nejsem objektivní, nebo taky záleží na oblasti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 9:46 am    Předmět: Citovat

Rain: nevím odkud jsi, ale třeba okolo Mostu nejsou kolize aut se srnou nic ojedinělého, Tata takhle před časem zničil uplně nové auto. Jel z prace, viděl srnu stát na cestě, zpomalil a vběhl mu tam zajíc. Byl uprostřed polí, auto zdemolovaný a 3 hodiny čekal v zimě na odvoz. Králíka je mi samozřejmě líto, ale taky sem mohla přijít o tátu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 11:28 am    Předmět: Citovat

Táto otázka ochrany prírody, resp. druhov zvierat je strašne zložitá, pretože nič nie je čierne alebo biele. Niektore druhy môžu byť na určitom mieste ohrozené, na inej lokalite možu spôsobovať hospodárske škody, čo je v súčasnosti asi ten najdôležitejší aspekt. Takže zabrániť hosp. škodám je základ.
Reguláciu pokliaľ viem vykonávajú ľudia školení, teda pro forma, ako je to v skutočnosti,je diskutabilné, lebo kúpiť sa dá všetko..
Confused
sorry za OT
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 12:44 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Rain: nevím odkud jsi, ale třeba okolo Mostu nejsou kolize aut se srnou nic ojedinělého, Tata takhle před časem zničil uplně nové auto. Jel z prace, viděl srnu stát na cestě, zpomalil a vběhl mu tam zajíc. Byl uprostřed polí, auto zdemolovaný a 3 hodiny čekal v zimě na odvoz. Králíka je mi samozřejmě líto, ale taky sem mohla přijít o tátu...


V tom případě bych urgovala pověřený orgán( nevím, jestli TSK, nebo ministerstvo dopravy, či odbor na místním úřadě) aby nainstaloval okolo inkriminovaných úseků ochranné pletivo podél silnic. Na západě toto mají všude, tam je to běžné. Je to i bezpečnější pro řidiče v případě nárazu- auto se od toho odrazí.Není přeci řešení vystřílet všechny zajíce a srny proto, aby nevběhávali pod auta.
Jinak mám pocit, že se u nás vystříleli rysy, vlci, medvědi a pod. z toho důvodu, aby nelezli lovcům do zelí. Nebo vymřeli nějak přirozeně? Slýchávám, že pokud se někde nějaký zbloudilý vlk objeví, hned se ozvou farmáři, že se bojí o svá stáda.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:36 pm    Předmět: Citovat

U vlků to bylo především proto, že se jich lidi báli a ten druhý důvod samozřejmě, že decimovali stáda a dobytek - dělala jsem na to téma kdysi referát. Vlci byli v podstatě zachráněni v poslední hodince, kdy zbylo pár smeček kdesi v italských Alpách.
Upřímně, kdyby se tahle docela nebezpečná zvířata vrátila do české přírody, asi by to znamenalo konec stanování a spaní po širákem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 1:54 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
U vlků to bylo především proto, že se jich lidi báli a ten druhý důvod samozřejmě, že decimovali stáda a dobytek - dělala jsem na to téma kdysi referát. Vlci byli v podstatě zachráněni v poslední hodince, kdy zbylo pár smeček kdesi v italských Alpách.
Upřímně, kdyby se tahle docela nebezpečná zvířata vrátila do české přírody, asi by to znamenalo konec stanování a spaní po širákem.


To je snad zakázané, ne? Stanovat se smí jen ve vyhrazených kempech,nikoliv ve volné přírodě, pokud vím. No a tam by se museli lidi před vlky bránit tak, jako v minolosti- rozdělávat ohně, protože těch se vlci bojí.O to by to bylo dobrodružnější Laughing
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.