Přírodní divočina vs. moderní civilizace
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=1b07ef9867ea7a5324dc1b54ff687c76Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:01 pm    Předmět: Citovat

Zakázané to je přece jen v CHKO, NP a na soukromých pozemcích, ne?
Spíš by ty kempy asi musely být ještě navíc ohrazené, protože jenom oheň mi přijde jako malá ochrana - lidi mají dneska psy, které by je mohli dráždit, děti pobíhají všude kolem,...
Ale nemyslím si, že taková situace nastane jestli se vlci vrátí, pak budou nejspíš přísně drženi v chráněných oblastech.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:02 pm    Předmět: Citovat

No, hlavně si myslím, že by bylo nejlepší zjistit si nějaká fakta o útocích vlků na lidi (a jejich četnosti), místo dělání bububu...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:04 pm    Předmět: Citovat

Káťo, já tím nechtěla říct, že by se měli vystřílet, to v žádném případě
Nevím, kdo to má pod správou, ale prý se nic neděje i přes stížnosti. Na Litoměřicku je taky srnek dost, ale okolo silnic jsou tzv. chemické ploty a je to tam tím pádem bezpečnější.
Když to není nijak "jištěno" přicházejí naprosto zbytečně řidiči, jejich spolucestující a zvířata
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Zakázané to je přece jen v CHKO, NP a na soukromých pozemcích, ne?
Spíš by ty kempy asi musely být ještě navíc ohrazené, protože jenom oheň mi přijde jako malá ochrana - lidi mají dneska psy, které by je mohli dráždit, děti pobíhají všude kolem,...
Ale nemyslím si, že taková situace nastane jestli se vlci vrátí, pak budou nejspíš přísně drženi v chráněných oblastech.


Jo tak to nevím, to je možné, nicméně nikdy nevíš, na čím pozemku právě jsi.... Když jsme byli na vodě- sjížděli jsme Otavu- nestihli jsme to do kempu, padla tma a tak jsme to zapíchli kdesi u břehu, poblíž Strakonic a klepali jsme se celou noc, že nás někdo vyhodí.
Ale to už je fak hodně OT
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 2:29 pm    Předmět: Citovat

Káťa: Už to OT není Wink
My jsme tohle nikdy zvlášť neřešili - soukromé pozemky bývají označené a lesy a přilehlé mýtiny či louky bývají veřejným prostorem, kde se stanem na jednu noc nebývá problém.

Co se týče útoků vlků na lidi, dřív to legrace nebyla, když byla zima, měli hlad jak lidi, tak vlci a upřímně se těm lidem nedivím, že je stříleli, když jim vlci zabíjeli ovce, z kterých ti lidé žili.
Dneska už by to bylo asi klidnější, protože vlci by měli potravy dost (už proto, že jsou přísně chránění, tak se kompetentní osoby starají o to, aby měli co jíst).
Ale z jednoho pokousaného dítěte by mohla být pořádná aféra. Navíc Češi nejsou zvyklí schovávat jídlo do něčeho, z čeho to jídlo není cítit a pak se v divočejší cizině při stanování diví...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 3:12 pm    Předmět: Citovat

Mám známého, bydlí v Denveru v USA a pravidelně o víkendech jezdí kempovat(sám) do Skalistých hor( kde se vyskytuje krom vlků i medvěd Grizzly, takže žádná pr*el). Na můj dotaz zda se nebojí, odpověděl že ne, že na Václaváku mu to přijde více nebezpečné.
No, mě to přijde více nebezpečné na vesnici u mojí mámy, naproti sousedi vlastní 3 ovčáky, kteří si vyběhnou ze zahrady a útočí si na koho chtějí, už pokousali 3 lidi, mj. místního doktora, projíždějícího kolem na kole. Kdyby nedejbože pokousali naše dítě, žádná aféra by z toho taky nebyla. Vlci se alespoň bojí lidí, narozdíl od tamtěch potvor, které k tomu ani nedožene hlad, prostě jsou takoví. Myslím, že vlci jsou v naší společnosti hodně démonizovaní, za čím spatřuji, nemohu si pomoci, mysliveckou lobby.
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Káťa
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 27.4.2007
Příspěvky: 2593

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Káťo, já tím nechtěla říct, že by se měli vystřílet, to v žádném případě
Nevím, kdo to má pod správou, ale prý se nic neděje i přes stížnosti. Na Litoměřicku je taky srnek dost, ale okolo silnic jsou tzv. chemické ploty a je to tam tím pádem bezpečnější.
Když to není nijak "jištěno" přicházejí naprosto zbytečně řidiči, jejich spolucestující a zvířata


Jasně, můj muž byl jednou prudit na odboru dopravy kvůli značce v naší ulici a ten úředník mu řekl doslova, že tam žádnou ceduli nedají, protože těch mrtvých ještě nebylo tolik Evil or Very Mad
_________________
Zdrav?????????­ m?????????©ho d?????????­t???te je nejd??le??it???j???????????­
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 3:34 pm    Předmět: Citovat

Jasně, v USA je situace trošku jiná (teda kromě toho pečlivého schovávání jídla, což je nutnost), protože tam je spousta a spousta místa, takže když jsou zvířata rušena, prostě se přesunou jinam. Ale naše republika, kde je jedna vesnice vedle druhé a o víkendech spousta lidí v přírodě?
Samozřejmě, že dnes je spousta pokousání dětí psem, ale jak je to běžné, už se o tom tolik nemluví. Z pokousaného dítěte vlkem (ať by to bylo třeba provokující dítě napadené matkou vlčat, která usoudí, že je ohrožena, podobně jako jsou nebezpečné bachyně s mláďaty) by byla aféra zcela určitě, je to stejné jako nehody - každý den umírají na silnicích lidé, ale aféra se dělá z havárie letadla a nikoho už tolik nezajímají počty životů a četnost. A spoustě lidí by se taková aféra určitě dost hodila.
Ale jak jsem psala, myslím, že takováhle situace v dnešní době u nás prostě stejně nenastane, minimálně už z praktického hlediska.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 8:19 pm    Předmět: Citovat

jako, zvířat je mi líto.. ale že nám myslivci střílí přes silnici u baráku na poli, kde se nám stahují srny a hrají si tam také děti.. tak to je hnus.. a móc dobře si pamatuju, jak mí spolužáci brečeli, že jim myslivci zastřelili psa.. tak 2x-3x ročně se to stávalo..

jinak my žijeme v tom, že ve volné přírodě se stanovat nesmí..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: st listopad 24, 2010 10:53 pm    Předmět: Citovat

Hanča napsal:
jako, zvířat je mi líto.. ale že nám myslivci střílí přes silnici u baráku na poli, kde se nám stahují srny a hrají si tam také děti.. tak to je hnus.. a móc dobře si pamatuju, jak mí spolužáci brečeli, že jim myslivci zastřelili psa.. tak 2x-3x ročně se to stávalo..

jinak my žijeme v tom, že ve volné přírodě se stanovat nesmí..Smile


jenže to jsou blbci..to se může objevit všude..a navíc kolik je případů,kdy postřelí ostatní myslivce na honech,kupodivu fakt hodně.
prostě některým lidem by zbraň přijít do ruky neměla..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.