Na fejsu jsme se dostali do první tisícovky českých stránek
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Otázky k serveru a oznámení o novinkách
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 12:07 am    Předmět: Citovat

Kataska napsal:
Dalarius et Laixi napsal:
Zajímalo by mě, kolik sebevražd (a vražd) by se stalo, pokud by FB byl zrušen, naformátován, nenávratně zničen, a tak dále.

Zajímalo by mě, kolik sebevražd (a vražd) by se stalo, pokud by DV.cz byly zrušeny, naformátovány, nenávratně zničeny, a tak dále. Laughing


Jakkoliv mám tenhle server rád, tak myslím, že já bych to nějak přežil. Koneckonců, staly se i horší věci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Margueritte
321-600
321-600


Založen: 11.7.2010
Příspěvky: 494

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 2:41 am    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:
Morganna napsal:
SilkyJane napsal:
šmejdbuk jsem dříve ignorovala, teď to beru jako skvělé sdílení fotek či odkazů na písničky.. soukromí mám nastavené jen pro přátele, které si vybírám a rozhodně tam nesděluji závratné informace ani na něm nejsem závislá.. opravdu se to hodí na sdílení školních věcí se spolužáky, to jako fakt Wink


Presne tak to mam. Nemam tam napsany mobil, adresu, zamestnavatele. Email takovy, ze kdyby se neco podelalo, tu schranku ozelim.

Je fajn, ze jsem diky nemu nasla lidi, na ktere jsem nemela dlouho kontakt. Ale zaroven me dost vytaci, jak xychtbuk cloveka postupem casu nuti a tlaci k tomu, uverejnovat soukroma data. A ze se bohuzel neda kompletne smaznout. Mor na Zuckerberga Twisted Evil Smile


Odpovídám oběma:
FB je jen taková pohodlná blbůstka. Komunikovat by šlo i přes maily, pak by to mělo možná i nějakou úroveň. Na FB sice nejsem, ale viděl jsem dost, abych si mohl udělat obrázek o tom, jaká úroveň tam obecně panuje. A klidně si mě ukamenujte, ale lidi, někteří, se tam chovají jak primitivové inteligence zbavení (formátovaný mozek, jako to, co by rády reklamy).
Všechno to sdílení je sice fajn, to nepopírám, ale cena mi přijde příliš drahá.
A nezabíjejte toho, co to vyvinul. Je to taky jen člověk. Smile Spíš…FB není nic, než hromada dat, ani to nemá hmotnou podobu. Sranda by byla naformátovat všechny servery. Všechno smazat. To bych se fakt smál.
Btw, doporučuji film The Social Network. O začátcích FB. Na ulož.to se to dá v pohodě stáhnout, ještě to nikdo nenadaboval, takže poctivě v originálu, titulky tam taky jsou. Smile


Muhehé... Co bychom to řešili, v roce 2012 bude stejnak konec světa. FB beru něco jako blog, či občasník, ale jen pro ty, kteří si mě přidají jako přítele - stejně tam dávám jen to co chci aby se dostalo ven Very Happy. Sem tam upozorním na něco, co se mi líbí, pochlubím se s něčím a tak. Nemůžu si vynachválit komunikaci, když potřebuji nějakou "mini konferenci" na jeden dva dotazy, vzkazy jsou tam na to ideální. Jak jsem psala FB nevnímám negativně. Smile Kdyby FB někdo smazal, tak bych jen asi pokrčila rameny. Fotky mám zálohovaný, články, které jsem kdysi měla ve formě poznámek taky a statusy, nebo odkazy na písničky? To bolí ze všeho nejmíň.

Nejhorší by bylo asi ztratit se spoustou lidí spojení...

Na film mrknu. Wink
_________________
Navšivte mě na http://www.facebook.com/MargueritteW nebo http://margueritteweinlich.blogspot.cz Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 1:06 pm    Předmět: Citovat

Margueritte napsal:
Muhehé... Co bychom to řešili, v roce 2012 bude stejnak konec světa. FB beru něco jako blog, či občasník, ale jen pro ty, kteří si mě přidají jako přítele - stejně tam dávám jen to co chci aby se dostalo ven Very Happy. Sem tam upozorním na něco, co se mi líbí, pochlubím se s něčím a tak. Nemůžu si vynachválit komunikaci, když potřebuji nějakou "mini konferenci" na jeden dva dotazy, vzkazy jsou tam na to ideální. Jak jsem psala FB nevnímám negativně. Smile Kdyby FB někdo smazal, tak bych jen asi pokrčila rameny. Fotky mám zálohovaný, články, které jsem kdysi měla ve formě poznámek taky a statusy, nebo odkazy na písničky? To bolí ze všeho nejmíň.

Nejhorší by bylo asi ztratit se spoustou lidí spojení...

Na film mrknu. Wink


Ale, žádný konec světa nebude. Very Happy
Blog? Tak to jsem doopravdy ještě od nikoho nečetl. No, na FB bych si blog rozhodně nezakládal, ani bych ho tak nepoužíval.
Když Tě někdo požádá o spřátelení, schvaluješ to bez rozmyslu, jako drtivá většina lidí tam? Asi zapomněli na nějakou definici přátelství.
Btw, na tohle je fajn Twitter. Není tak popularizovaný. A nebo prostě vlastní blog. Smile
To, když potřebuju jen pár vzkazů většinou realizuju přes mobil (z netu, samozřejmě). Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 3:46 pm    Předmět: Citovat

Když srovnám Twitter a facebook, jednoznačně vítězí fac. Je tam daleko víc možností a je o mnoho přehlednější. A osobně je mi jedno, jaká je definice přátelství, hlavní je, že jsem ve spojení se spoustou lidí, s kterými bych jinak nebyla. Nějak nechápu, proč všichni proti facebooku tak zbrojí, je rychlý a na to, kolik má fukcí i docela přehledný. Smile
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
321-600
321-600


Založen: 11.10.2008
Příspěvky: 327

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 4:46 pm    Předmět: Citovat

Nějak mi nedochází, není to snad jedno? Když někdo má účet na facu, tak ať má. Když někdo chodí na diskotéky a ožere se jak prase, ať si to dělá. Káždý ke své spokojenosti Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 6:00 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Když srovnám Twitter a facebook, jednoznačně vítězí fac. Je tam daleko víc možností a je o mnoho přehlednější. A osobně je mi jedno, jaká je definice přátelství, hlavní je, že jsem ve spojení se spoustou lidí, s kterými bych jinak nebyla. Nějak nechápu, proč všichni proti facebooku tak zbrojí, je rychlý a na to, kolik má fukcí i docela přehledný. Smile


Jasně, Twitter je takový jednoúčelový, zato na FB je de facto všechno. Twitter se řídí heslem, že v jednoduchosti je síla.
No,mně jde o poukázání na absurditu, že někdo má 300 přátel, přitom skutečný přítel je někdo, s kým se znáš důvěrně a můžeš mluvit naprosto o všem, kdo Ti pomůže, ať jsi v de facto jakýchkoliv sra*kách. Tací se hledají těžko.
Já proti němu mám to, že ho nemám rád. Rozhodující argument.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 6:07 pm    Předmět: Citovat

Odette napsal:
Nějak mi nedochází, není to snad jedno? Když někdo má účet na facu, tak ať má. Když někdo chodí na diskotéky a ožere se jak prase, ať si to dělá. Káždý ke své spokojenosti Smile


Jo, to jo.
Co se týče ožrávání se, nemohu nevyjádřit opovržení. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 6:38 pm    Předmět: Citovat

Dalarius et Laixi napsal:

No,mně jde o poukázání na absurditu, že někdo má 300 přátel, přitom skutečný přítel je někdo, s kým se znáš důvěrně a můžeš mluvit naprosto o všem, kdo Ti pomůže, ať jsi v de facto jakýchkoliv sra*kách. Tací se hledají těžko.
Já proti němu mám to, že ho nemám rád. Rozhodující argument.

Jo, já s tím teoreticky souhlasím, ale zas kdybych si do přátel přidávala jen ty opravdové přátele, tak by mi byl trochu k ničemu. Taky jich mám skoro 300. Je to prostě nešťastně pojmenované, v tom se mi líbí třeba "followers" na twitteru.
A jo, to je správný argument, tomu se nedá oponovat! Very Happy
_________________
primifluous = that which flows first
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Dalarius et Laixi
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.7.2010
Příspěvky: 2541

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 6:43 pm    Předmět: Citovat

Malonek napsal:
Dalarius et Laixi napsal:

No,mně jde o poukázání na absurditu, že někdo má 300 přátel, přitom skutečný přítel je někdo, s kým se znáš důvěrně a můžeš mluvit naprosto o všem, kdo Ti pomůže, ať jsi v de facto jakýchkoliv sra*kách. Tací se hledají těžko.
Já proti němu mám to, že ho nemám rád. Rozhodující argument.

Jo, já s tím teoreticky souhlasím, ale zas kdybych si do přátel přidávala jen ty opravdové přátele, tak by mi byl trochu k ničemu. Taky jich mám skoro 300. Je to prostě nešťastně pojmenované, v tom se mi líbí třeba "followers" na twitteru.
A jo, to je správný argument, tomu se nedá oponovat! Very Happy


Proč by Ti to bylo k ničemu? Neměla bys tam moc lidí, nebo bys je musela odmítat? Nebo by to nějak omezovalo funkčnost?
Btw, kolik % z těch 300 lidí jsi viděla reálně? S kolika z nich se znáš líp, než jen, že víš, že tam někdo takový existuje? A s kolika z nich jsi v kontaktu? Wink
Jo, Twitter to má dobře udělané, stejně jako tady. Propojení, hezké. Smile Osobně bych to rozdělil na přátelé, kamarády, známé, rodinu a lidi, o kterých pouze vím, že existují. A když bych pak řekl přítelkyně, měl bych na mysli opravdu přítelkyni, ne partnerku, ale slečnu, se kterou se známe dobře, a nejsme v mileneckém vztahu (kostrbatá definice, ale snad bude pochopena).
Možná je to slovíčkaření, ale osobně v tom vidím smysl.
Že jo? Stejně jako argument, že se mi nechce. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út prosinec 07, 2010 6:49 pm    Předmět: Citovat

fejzbůček a ani twitter či co taky nemám ráda.. Cool nehodlám se zařadit do stáda..

mně stačí stádo dv.. Cool

na fb mi vadí to, jaký se z toho stal "pojem".. Rolling Eyes a že je mi vyčítáno to, že na něm nejsem.. Rolling Eyes

děsím se toho, že na vysoké (možná) mně někdo či něco donutí tam být.. Shocked

sociálních sítí si užívám prostě tady a teď i na beremese..

dřív jsem zas milovala seznamky a z té doby mám i nejvíc přátel.. ale s odstupem času bych si za ty tajné výlety a rande dost nafackovala..Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.