Nízký krevní tlak, omdlévání a spol.
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=3e9b9b55cc8e394ecd026d32fc9d3bafZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rejclie
81-160
81-160


Založen: 9.3.2010
Příspěvky: 140

PříspěvekZaslal: po květen 05, 2014 5:48 pm    Předmět: Citovat

Nízký tlak, to jsem já. Naši koupili asi před rokem domů tlakoměr a ségra strašně ráda všem měří tlak. Takže od té doby vím, že mám docela nízký tlak. Mezi 80 - 90, spodní si nepamatuju.
A počasí se mnou fest mává. Zrovna dneska - nějak se asi mění tlak, fouká od Rakouska (prostě "divný" vítr) a já jen čekám až to přejde. Nemůžu nic dělat, i když bych potřebovala do školy. Jídlo nepomáhá, pití nepomáhá. Pravděpodobně se z toho vyspím a zítra bude zas ok, bývá to tak. Ale štve mě to.
V poslední době jsem podstatně omezila i zelený (i černý a bílý) čaj (ne, že bych ho pila tak moc) a žiju na vodě a na bylinkových čajích. Mám dojem, že když se mi nebude tlak zprudka měnit, bude to lepší. No, uvidíme.
Na omdlení mi bylo asi jen třikrát a vždy to bylo spojené se začínající menstruací a zvýšeným vypětím sil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: čt květen 22, 2014 2:12 pm    Předmět: Citovat

Zkusím se tu zeptat - myslíte, že vysazení HA může tlak ještě snižovat? Měla jsem i tak spíše nízký, ale místo aby mi po vysazení bylo do zpěvu, tak jsem snad ještě mátožnější, dneska jsem si musela dát dopoledne Red Bulla. Panákovat nemůžu, za prvé každý den řídím, za druhé mi alkohol vyvolává migrény, takže bych si nepomohla. Nebo jestli je nějaký divný období jak se stále mění počasí....ale zas všude píšou BIO 1 mírná zátěž Very Happy Si už připadám jak starý hypochondr Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: pá květen 23, 2014 10:34 pm    Předmět: Citovat

Avery: ta předpověď je ale pro kardiaky. Pokud je ráno hezky a po obědě bouřka, tak člověk trpící na tlak to "odnese". úplně nejhůř dělá to dusno a 30°C. Jediné co můžu poradit je pít a pít a pak mám radu, kterou hodně lidí slyší nerada, doplňovat sůl. Pokud se člověk potí, tak ji ztrácí. člověk s nízkým tlakem by si měl dení dávku soli vynásobit 1,5. Neříkám rvát se solí. Já si třeba trošku posolím okurku, nebo dávám slaný sýr do zeleninového salátu (ale už nedávám sůl). Je to pro mě jediná možnost, jak v tomhle počasí fungovat
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2014 8:40 am    Předmět: Citovat

Jojo, naprostej souhlas s Wensdy s tou solí. Jako na tu vodu si v horkách každej vzpomene, ale s tou solí už je to horší - a přitom na ten tlak má docela dost vliv. Když jsem jeden čas chtěla žít strašně zdravě a sůl omezila, tak můj už tak dost nízkej tlak šel docela rapidně dolů a ty stavy byly dost nepříjemný, takže jsem se vrátila ke svýmu obvyklýmu solení (ehm, teda v mým případě spíš přesolování) a zase se to upravilo. A obecně u mně platilo a platí, že čím nižší můj vlastní tlak, tím výraznější reakce na počasí/tlak ve vzduchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: so květen 24, 2014 9:49 am    Předmět: Citovat

Zrovna ve čtvrtek to bylo šílený, i já jsem odpoledne málem omdlela - stačilo se párkrkát sehnout a zvednout. HA obecně tlak trochu zvyšuje, takže ti ho spíš zvedla z nějakých "mínusových" hodnot do relativního normálu, a teď ti zase klesnul do toho předchozího stavu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 7:32 am    Předmět: Citovat

Děkuji za reakce. Konečně mi docvaklo, proč mám tak strašnou chuť na osolená rajčata nebo suchý posolený chleba, jakmile se mi dělá divně Very Happy Taky se snažím jíst pokud možno zdravě a paradoxně co mi nejvíc pomůže, když se mi motá nebo mě začíná bolet hlava, jsou věci, který normálně vůbec nevyhledávám - chlazená cola, energy drinky, zmrzlina, brambůrky Rolling Eyes Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wensdy
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 12.3.2013
Příspěvky: 2324

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 11:09 am    Předmět: Citovat

Protože cukr, kofein a sůl dodají energii, zúží tepny a žíly, zvýší průtok krve a zvednou tlak. Pokud budeš mít ve stravě dost sacharidů a soli (tolik, kolik potřebuje tvé tělo) nebudou tyhle věci potřeba
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Rejža
321-600
321-600


Založen: 29.12.2010
Příspěvky: 324

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:36 pm    Předmět: Citovat

Rejža napsal:

Ještě jsem nikdy neomdlela,....


Tu tak brouzdám a co nevidím... sebe Laughing . Tak už vím i jaké to je omdlít. A stalo se mi to zrovna v tramvaji, nějak před rokem. Solidně jsem se udeřila do hlavy. Od té doby sedám vždy a nikoho nepouštím, pokud se sám neudrží na nohou. Už to nikdy nechcu zažít znovu Laughing . Z toho bolehlavu jsem se dostávala několik dní a několik dní jsem pak měla strach sama chodit ven nebo jezdit tramvají či déle stát. Přítel pro mě dokonce jednou přijel tramvají na otočku, abych bezpečně dojela až k němu Embarassed .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: po květen 26, 2014 10:57 pm    Předmět: Citovat

Tyjo, to je dobrej tip s tou soli, to priste zkusim, az mne zas z premiry tlaku rozboli kebule. Ne ze bych na to nejak trpela, ale kdyz uz se zadari, tak to teda stoji za to Evil or Very Mad

Pokud sul pomuze, tak se klidne nacpu bramburkama a zaleju to energetakem ... jen aby si moje hlava prestala hrat na papinak Evil or Very Mad
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Avery
161-320
161-320


Založen: 8.9.2011
Příspěvky: 307

PříspěvekZaslal: út květen 27, 2014 7:41 am    Předmět: Citovat

No je fakt, že já jsem ve snaze o zdravější stravování dost zredukovala rychlý cukry a nesolím a asi to budu muset nějak líp vyvážit.

Rejža - to je nepříjemný, ono někdy pomůže aspoň si dřepnout a svěsit hlavu, když už nejde si sednout natož pak lehnout... a jakože se člověku dělá blbě ponejvíc na místech, kde to fakt nejde (kombinace horka, vydýchaného vzduchu a moc lidí je vražedná)

Tady právě teď bouří, tak další zkouška ohněm Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 15, 16, 17, 18, 19  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.