Permanentní únava - nevím, co s tím
Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=0e7c427d13ad2829ab9e79c5952fdbdeZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 5:11 pm    Předmět: Permanentní únava - nevím, co s tím Citovat

Pokud už tady to téma je, tak se předem omlouvám, možná jsem slepá a nenašla jsem ho, tak to, prosím, spojte.

Chci vás poprosit o radu, jestli máte někdo zkušenosti. V poslední době jsem hrozně unavená, takové stavy jsem občas mívala, ale teď se to vleče nějak dlouho. Když se málo vyspím, tak jsem pochopitelně unavená, ale já jsem unavená, i když se vyspím dost. Nic se mi nechce. Napřed jsem jednu dobu chodívala pořád na odpolední, nadávala jsem, že nic nestíhám, akorát se vyspat. Mým zvykem je ponocovat třeba do půl druhé a pak spát tak do desíti. Zkoušela jsem se naučit to přehodit, ale i když jdu dřív spát, tak pokud ráno nemusím, tak stejně nevstanu. Ale zase když vstávám okolo té desáte, tak mi bývá divně, trochu špatně, trochu mě bolí hlava, jsem mátožná a tak. No, teď už asi třičtvrtě roku chodím střídavě na ranní a odpolední, napřed jsem si ty ranní hrozně pochvalovala, sice jsem se moc nevyspala, protože nejsem schopná se do postele dostat včas, ale rychle mi ta směna utíkala, měla jsem lepší náladu než na odpoledí, po práci jsem pak udělala spoustu věcí atd. Ale teď je to pryč. I na ranní mám blbou náladu, odpoledne jsem hrozně unavená, nejraději bych sla spát a udělám velký kulový. Dnes mám třeba volno, dlouho jsem spala, ale po obědě bych šla klidně znovu, byla jsem na umření. Pak jsem musela jít ven, ale nebýt přítele, tak se k tomu nedokopu, vůbec se mi nechtělo se obléct atd. Když jsem se vrátila, tak jsem si musela lehnout. Já se za to stydím, nechci se chovat jak lenoch a štve mě to. Ale prostě si nemůžu pomoct. Celkově mě štve všechno, nejvíc práce, a pak doma je furt bordel, jak máme tolik zvířat, tak se uklidí a za chvíli je bordel zas, v baráku se dělá nástavba, tak pořád prach atd. Jsem prostě bez nálady. Kolikrát bych chtěla jít někam zapařit, odreagovat se, ale není s kým... Omlouvám se za litanii, ale nevím, kam si jít pro radu. Pokud k tomu máte co říct, budu moc ráda. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 5:14 pm    Předmět: Citovat

No, tady ty stavy znám, taky jsem to mívala (a občas ještě mám). Mně tenkrát zjistili nedostatek železa, po tom se to zlepšilo. A pak později jsem to měla psychického původu a to se teda zahání o dost hůř Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

To se mi děje momentálně přes 2 měsíce, u mě to bude nejspíš stresem, zvlášť když v noci memůžu spát a pak spím hrozně dlouho a jsem furt unavená (taky mě dost často bolí hlava a když se k tomu ještě přidá i migréna je to bomba)... teď bych už měla mít relativně klid tak to snad přejde... Ale mojí máti se to dělo hodně ošklivě a taky se často šíleně klepala nakonec jí zjistily že má špatnou štítnou žlázu a byla půl roku na neschopence a k doktorovi chodí dodnes... Rolling Eyes
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 5:38 pm    Předmět: Citovat

u mě - vysoký tlak a nedostatek hořčíku..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 5:49 pm    Předmět: Citovat

Znám to. U mě to přičítám hypofunkci štítné žlázy (se kterou se léčím), ALE teď hlavně jsem se to rozhodla řešit ještě trochu jinak a to pravidelnou délkou spánku a dodržováním "spacích intervalů". Tzn. že spánek probíhá v jakýchsi cyklech a je dobré vstávat po proběhnutí celého cyklu. Ty cykly mají mít 1,5 hodiny. Takže vstávám většinou po 7,5 hodinách. A po těch pár dnech, co to praktikuju to zdá se funguje skvěle Smile
Zkus to, třeba to pomůže!

A ty cykly jsem si nevymyslela, to je normálně vědecky prokázané Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 6:15 pm    Předmět: Citovat

No a já s únavou byla u doktorky a prý mám všechno v nejlepším pořádku. Jako je mi jasné, že bych asi mohla spát víc, než spím, ale abych byla daleko vyčerpanější než někdo, kdo spí třeba jen 4 hodiny, to se mi nezdá normální. Je to nefér. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
morana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.7.2008
Příspěvky: 981

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 6:27 pm    Předmět: Citovat

ten spánkový režim je dobrá vec. jednu dobu som to praktizovala. nešla som podľa cyklov, ale chodila som spávať v rovnakom čase každý deň a tak isto som aj vstávala v rovnakom čase... dosť mi to pomohlo na únavu aj nespavosť
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kathory
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 23.9.2007
Příspěvky: 2753

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 6:56 pm    Předmět: Citovat

Velkou příčinou únavy jsou třeba i chlamýdie, kterých je všude plno a moc se o nich nemluví.
U mě je tohle nekvalitním spánkem, proto je dobré dávat důraz na spánkovou hygienu... Největším ničitelem kvalitního spánku je hluk, i když třeba slabý (lednička, chrápání) a pak přítomnost světýlek v pokoji. Nejhorší je modré a zelené. Mně na příjemný spánek a dobré vyspání dost používá aromaterapie a tu můžu jen doporučit. Jednak zapálené solné lampy a pak takové ty aromalampičky s éterickým olejem. Dobré jsou i noční nebo večerní procházky... Ty mají taky dost uklidňující vlastnost.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 7:00 pm    Předmět: Citovat

u mňa sa to strieda - väčšinou nespím, lebo sa mi nedá a dosť dlho mi ani nevadí spať pár hodín v noci, alebo len poobede. a fungujem normálne. potom mi z toho začne prepínať. potom príde obdobie chronickej únavy. hurá. ak to nemá pôvod v celkovom vyčerpaní, tak ešte mi býva tak podobne, keď mám niečo s chrbtom - mám krivú krčnú chrbticu a ako tlačí na tie nervy, tak to vo mne vyvoláva podobné symptómy ako ty popisuješ + mám zvieravé bolesti hlavy. mne sa to momentálne trochu vracia, lebo tu mám dosť zlý mäkký matrac a cítim sa strašne dolámaná.
skús ísť k neurológovi, nech ťa vyšetrí a pošle na rentgén, spať pravidelne a hlavne trochu cvičiť - hlavne na spevnenie tej chrbtice - lebo je možné, že to máš aj kvôli tomu. a ešte tu boli spomínané psychické problémy - áno, môže to aj príznak depresie..
tak veľa šťastia, nech ti je lepšie a máš väčšiu radosť zo života Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Karmilla
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.3.2008
Příspěvky: 1266

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 7:04 pm    Předmět: Citovat

Kathory napsal:
Velkou příčinou únavy jsou třeba i chlamýdie, kterých je všude plno a moc se o nich nemluví.
U mě je tohle nekvalitním spánkem, proto je dobré dávat důraz na spánkovou hygienu... Největším ničitelem kvalitního spánku je hluk, i když třeba slabý (lednička, chrápání) a pak přítomnost světýlek v pokoji. Nejhorší je modré a zelené. Mně na příjemný spánek a dobré vyspání dost používá aromaterapie a tu můžu jen doporučit. Jednak zapálené solné lampy a pak takové ty aromalampičky s éterickým olejem. Dobré jsou i noční nebo večerní procházky... Ty mají taky dost uklidňující vlastnost.


Kač, aké éteráky používaš/aké na teba pôsobia najlepšie? ak teda nemáš nejaké supertajné alchymistické zmesi.. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.