Permanentní únava - nevím, co s tím
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=6c996d26229b4fbeeac2dc911da42751Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 7:13 pm    Předmět: Citovat

Jak už bylo řečeno. Příčin je mnoho, od anémie po plicní chlamýdie...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 8:08 pm    Předmět: Citovat

Děkuju vám za rady :-* Určitě se budu inspirovat, jen si potřebuju ujasnit pár věcí.

Egle, kde takové vyšetření dělají? Po doktorech moc nechodím, tak nevím. Smile S psychikou to možná má taky co dočinění, protože se životem jaksi bezcílně plácám, postradám smysl a ta práce mě deptá úplně neskutečně.

Neewe, mohla bys mi, prosím, přesněji popsat, jak ty cykly probíhají?

Morano, to je také dobrý nápad. Ale moc nevím, jak to řešit, když chodím třeba na ranní, to někdy musím vstávat o půl šesté, někdy o půl sedmé atd. A pak zas chodím na odpolední, tak to by mě drblo, kdybych vstávala ráno o půl šesté. Very Happy Možná bych to mohla dělat tak, že bych v každém tom týdnu spala a vstávala stejně, ale nevím, jestli by to k něčemu bylo...

Kathory, jak už tady padlo - jaké olejíčky používáš? Ty solné lampy bych určitě mohla zkusit a myslíš, že problém by mohl být, že nám do místnosti svítí pouliční osvětlení? Hluk asi taky hraje roli, protože když vstávám pozdě a je mi divně, tak to už je v době, kdy makají na té stavbě a my jsme přímo pod nima. Začínají kolem půl sedmé a to už třeba vrtají a dělají neskutečný randál. Já se sice párkrát probudím, pak ale spím dál, ale vliv to asi má.

Karmillko, díky, tu radost bych potřebovala, ale nějak se nedostavuje. Já když chodím týden na ranní, tak spím většinou okolo pěti hodin denně, prostě se nemůžu přinutit, abych šla do té postele dřív, i když si to pokaždé slibuju. A pak mám třeba den volna, tak se to snažím dospat, ale to je asi k ničemu. S těmi zády máš pravdu, bolí mě každý den, když jsem v práci nebo nesu batoh nebo tak. Měla bych se přinutit trochu cvičit.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 8:18 pm    Předmět: Citovat

No na to železo mi přišla praktická v podstatě náhodou, byla jsem tam na kontrolou po antibiotikách a připadala jsem jí nějaká bledá, tak mi udělala krevní testy.
jinak s tou psychikou a depresí, to je těžký, tam je nejlepší odstranit příčinu, ale ne vždycky to jde... hlavně je třeba se zaměstnat ve volném čase tak, aby tě to bavilo a abys v tom viděla smysl... překonat se a něco dělat i když se ti nechce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

jo a ještě k tomu hluku, určitě to vliv má, vidím to i na sobě... dřív jsem měla okna pokoje do dvora, kde bylo ticho. teď máme okna přímo na hlavní silnici (pod oknem mi projede každý autobus ve městě) a na kvalitě spánku se to odrazilo hodně zřetelně
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 9:58 pm    Předmět: Citovat

Jejda, tema primo pro me ... strasne rada bych podradila, ale bohuzel s tim uz nekolik let sama bojuju ... U me to hodne souvisi s migrenou, ktera jak sem vypozorovala ma taky svoje cykly - napriklad dva mesice se citim dobre a pak dalsi dva mesice bych si nejradsi ustrelila palici a sem neustale unavena. A tak porad dokola. Vitaminy v krvi mam v poradku, anemii nemam.
Stejne jako ty, se nedovedu prinutit vstat (pokud nemusim) a pak se citim "divne", presne jak popisujes, mota se mi hlava atd, nalada v hajzlu. Souhlasim, ze pravidelnost je dulezita, ale ne vsespasna. Ja potrebuju idealne tak 9-10 hodin (klidne 20) a nekdy to jde tezko. Ve vsedni den se snazim dodrzovat jit spat do 12, tot vse k pravidelnosti, vzhledem k rozvrhu a praci je rano kazdy den jine, coz mi moc nevyhovuje.
Mam jedinou radu - snazit se neusnout pres den. Zni to hrozne tezce (tezce protoze sama vim, jak usinam - kdekoli - na prednasce, u televize, u uceni, u pocitace, proste vsude - a to pozor! neucim se v posteli, ale usnu treba na klasicke zidli u stolu!). Pokud to clovek prekona, tak to za to stoji. A pokud uz fakt nemuzu (a sem doma) tak si dam tech pry vedecky dokazanych 20 minut - a to pekne vleze, prikryta, v klidu. Nejhorsi je, kdyz usnu u nejake cinnosti, proste nekde klidne v sede zaklimbnu, to mam presne pak ten "divny pocit", je mi zle atd.
Tenhle postup mi doporucila moje neurolozka.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 10:04 pm    Předmět: Citovat

jo, s tím spaním přes den to je fakt, když přes den usnu, tak je mi po probuzení ještě hůř než předtím - hlava se mi motá, třeští a jsem ještě unavenější než jsem byla
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Merci
161-320
161-320


Založen: 29.1.2010
Příspěvky: 320

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 10:33 pm    Předmět: Citovat

Taky souhlas. Např. ve vlaku nebo tak zásadně nespím, protože v mžiku se mi začnou zdát sny nebo co a pak je mi hodně divně a přes den se taky bráním tomu chodit spát, protože jak říkáte, pak je mi ještě hůř, je mi špatně a udělám toho ještě míň.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 10:36 pm    Předmět: Citovat

Taky souhlasím. Jakmile usnu přes den, začne mě hrozně bolet hlava. A k tomu jsem ještě na sebe naštvaná, že nic nedělám a jen spím. A mám špatnou náladu po celý zbytek dne.
Já přikládám taky vliv životu ve velkoměstě. Asi to zní hloupě, ale mám to odpozorované už odmala. Když jsem jela s mamkou k doktorovi do města, tak po pár hodinách ve městě (a ne nijak akčních, prostě čekárna, cesta autem atd) zaručeně dorazila migréna. Teď po 3 letech v Praze to tělo asi nějak otupí, ale stejně je to cítit. A v tomhle ohledu asi hodně dělá i psychika. Prostě stres a auta všude vůkol a jde to do háje Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rumjana
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 25.9.2007
Příspěvky: 614

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 10:59 pm    Předmět: Citovat

jako bych četla o sobě Confused Občas si připadám jak hypochondr, nic mi není(fyzicky), nic moc náročného nedělám, ale jsem vyždímaná jak hadr...Ikdyž teď (klepu) se cítím být víc při životě Very Happy Vpodstatě holky už všechno napsaly - příčiny mohou být různorodé, kombinované...
Jak už jsem kdysi někde psala, banální a přesto dost důležité je hodně pít, tohle už naštěstí zvládám, ale byly doby, kdy jsem pila málo a uvědomila jsem si to, až když mi bylo šoufl , později (myslím, že tělo reaguje různě s přibývajícími roky) se to projevovalo únavou.
Pokud máš dobrou obvoďačku, zkus to u ní - chtělo by to ale cílené odběry, protože "klasika" ne vždycky prokáže, že se něco děje. Třeba u těch chlamydií (plicních - jsou to jiné, než ty pohlavní) se ani nemusí objevit zvýšené zánětlivé markery (což by se u infekce normálně objevilo). Nebo Tě může poslat na specializovaná vyšetření, třeba k endokrinologovi. Může to být i od psychiky, nasazují se většinou antidepresiva (nejsem si teď jistá terminologií, ale myslím, že se počítá za depresi i to, když máš třeba poruchy spánku - a nemusíš mít nutně "jinou" náladu, psychicky se cítíš ok, ale je tam ta šílená únava. A poruchy spánku neznamená jen nespavost, může to být právě i nadměrné spaní, tvrdé (nemůžeš vstanout, jsi jak praštěná balvanem...).
Někdy ani nemáš pocit, že se přepínáš a stejně je toho na tělo moc - nasbírá se víc malých věcí a je to... Confused
Hlavně s tím něco dělej - já než zajdu k doktorce, tak to vždycky trvá - říkám si, ale to se spraví, teď jsem unavená protože tohle a pak si zas řeknu,že jsem unavená z onohle atd atd...(nebo co se týče i infekcí, nachlazení atd, léčím se sama dloooouho a až v krizi zajdu k doktorce, když nic nezabírá Very Happy ), vpodstatě tím ztrácím čas, kdy už by se mohla řešit příčina, jen to odsouvám s tím, že "to nic není"...Ale třeba to banální není a uleví se Ti.
_________________
....zivot je zazrak....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Aneth
161-320
161-320


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 190

PříspěvekZaslal: út únor 15, 2011 11:58 pm    Předmět: Citovat

Tak se přidávam do party Very Happy Já jsem unavená taky dost často. Vstávat ráno do školy je horor, to bych vraždila a i když jdu třeba až od desíti, stejně mi nejde vstát a jsem unavená jako normálně. Spaní přes den je normálka. Pokud mam čas, spim tak 2 - 4 hodiny klidně. Večer bych byla vzhůru klidně do dvou, a potřebovala bych vstávat tak v jednu. Pokud to tak o víkendu udělam, vstanu k obědu a pak zjistim, že sem zas tak strašně unavená, že si klidně hned po najedení zas lehnu..děsný. Teď na to ale neni čas, budu maturovat, musim se připravit na přijímačky, udělat autoškolu atd. atd... Jinak to mam po mámě, ta je na tom hodně podobně Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.