Permanentní únava - nevím, co s tím
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=ce2ba5b3eb412f812cb571d71309b2b8Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenne
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 29.3.2010
Příspěvky: 1939

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 6:20 am    Předmět: Citovat

Mě se osvědčilo brzo spát a brzo vstávat, i o víkendu - třeba v sedm, v osm nejdýl. Ale chápu, že to asi nebude pro každého no Very Happy A taky jsem tím unavenější, čím míň toho dělám. Když se o prázdninách válím doma, tak jsem jak přejetá buldozerem, ale když jdu přes den do školy a pak třeba ještě někam s kamarádama, tak je to o 100% lepší.
_________________
Swooping... is... bad.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 7:44 am    Předmět: Citovat

No nicnenědělání unavuje, to je dobře známá věc Laughing Ale to s tím brzkým vstáváním fakt NENI třeba pro mě Very Happy Very Happy Já tedka musím chodit do práce třeba na osm, nebo devět a proto je třeba vstávat třeba před půl sedmou (to mívám ještě půlnoc). A i kdž jdu spát v jedenáct, tak to nefachá.

Jo a ještě dobře unavuje jenom humidování u počítače - když něco fakt píšete, ještě to jde, ale takové to - co když mi někdo napíše, nebo kouknu ještě na tohle a na tohle - z toho by šel člověk spát rovnou Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lalaith
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.11.2008
Příspěvky: 4667

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 8:33 am    Předmět: Citovat

Je pravda, že takové to mrtvé období (u mě konec zkouškového, kdy nic nemám, ale kamarádi ještě třeba zkoušky mají, nedá se nic moc podniknout, člověk se k ničemu nedokope... standartně se pak těším na semestr) je nejhorší, aspoň pro mě - a to je právě to nicnedělání...
Jinak nevím, jestli to už zaznělo - ale co fyzický pohyb? Nevím, co přesně děláš za práci, ale mě se po nějakém pohybu o mnoho líp spí... Tak třeba aspoň občas to zkusit, něco, cotě bude bavit, ideálně s někým, kdo by tě tam dokopal, aby si člověk nemohl říct - dneska se mi nechce...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 10:21 am    Předmět: Citovat

Tak ještě já přihodím svojí trošku do mlýna. Hodně velkou únavou jsem trpěla před nějakou dobou asi dva roky, spala jsem tak 10-12 hodin denně a stejně jsem byla jak přejetá parním válcem. No a pak jsem zjistila, že to byl příznak mojí nastupující potravinové alergie. Ona, potvora, ze začátku přicházela nenápadně, jen občas jsem se cítila třeba den, dva, jako když mám chřipku (teď už vím, že tohle mi dělaly vejce), sem tam jsem měla den, dva průjem, který jsem si nedovedla vysvětlit (to je pro změnu mlékem), ale ta únava u toho byla od začátku. Dodneška když nedodržím dietu (i nevědomky), tak i když nemám nějak velkou alergickou reakci, zase tak týden spím dvanáctky, podle toho i poznám, že jsem snědla, co jsem neměla.
Je asi malá šance, že bys to měla způsobené zrovna alergií, jen jsem chtěla poukázat na další důvod, který asi málokoho napadne.
Přeju hodně štěstí ve zjišťování příčin, hlavně aby ses natrefila na dobré doktory, to je asi nejdůležitější.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
egle
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 20.5.2007
Příspěvky: 2607

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 12:25 pm    Předmět: Citovat

Meeesha napsal:
Tak ještě já přihodím svojí trošku do mlýna. Hodně velkou únavou jsem trpěla před nějakou dobou asi dva roky, spala jsem tak 10-12 hodin denně a stejně jsem byla jak přejetá parním válcem. No a pak jsem zjistila, že to byl příznak mojí nastupující potravinové alergie. Ona, potvora, ze začátku přicházela nenápadně, jen občas jsem se cítila třeba den, dva, jako když mám chřipku (teď už vím, že tohle mi dělaly vejce), sem tam jsem měla den, dva průjem, který jsem si nedovedla vysvětlit (to je pro změnu mlékem), ale ta únava u toho byla od začátku. Dodneška když nedodržím dietu (i nevědomky), tak i když nemám nějak velkou alergickou reakci, zase tak týden spím dvanáctky, podle toho i poznám, že jsem snědla, co jsem neměla.
Je asi malá šance, že bys to měla způsobené zrovna alergií, jen jsem chtěla poukázat na další důvod, který asi málokoho napadne.
Přeju hodně štěstí ve zjišťování příčin, hlavně aby ses natrefila na dobré doktory, to je asi nejdůležitější.

jo, to je taky pravda, to mně nenapadlo, ale alergie je u mě taky vždycky doprovázená šílenou únavou, která se mění až v zoufalství, když nemám příležitost se z toho vyspat Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 12:30 pm    Předmět: Citovat

egle: Tak to u mě neexistuje, že bych neměla možnost se z toho vyspat, protože usínám úplně všude Laughing tělo si ten spánek prostě vezme, když ho potřebuje, a je mu jedno, jestli jsem zrovna doma, v buse, na přednášce... nedokážu to překonat, prostě usnu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucy W.
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 17.3.2008
Příspěvky: 978

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 4:08 pm    Předmět: Citovat

Pokud člověk neví jistě, že je to jen "jarní únava" měl by navštívit doktora. Sestra měla únavový syndrom z mononukleózy. Únava vůbec často doprovází onemocnění.
_________________
Rozhlizeni po svete nic nestoji­, plati­ se teprve za komentare.
Nebudu se menit v hada, nikdy to nepomaha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
astrid
***moderátorka***


Založen: 1.8.2010
Příspěvky: 1774

PříspěvekZaslal: st únor 16, 2011 4:56 pm    Předmět: Citovat

Nedá mi to a taky přispěju názorem, i když zrovna nepřijdu s něčím novým...

Vinila bych trochu psychické příčiny - na mě v některých případech působí chronická únava nebo neúměrná spavost dojmem, že jde jednoduše o snahu uniknout nepříjemné realitě nebo povinnostem (teď to fakt myslím obecně). Řekla bych, že hraje obrovskou roli to, jestli se člověk po vstávání těší na nový den nebo ne... Možná, že by pomohlo jen vnést do života více pestrosti...

Jinak mě ale konkrétně pomohlo, když jsem posílila funkci ledvin. Čaji, cvičením...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kataska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.8.2008
Příspěvky: 2214

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 3:46 pm    Předmět: Citovat

Souhlasím s Astrid, u mě nudná práce = strašná únava a ospalost.

Co bych zkusila, pokud není jasná příčina a mohlo by akutně pomoct, je jednodenní poctivý půst - udělat si den volno, předchozí den se brzo večer lehce najíst (pro silnější nátury a pro podporu účinku je velmi dobrý i klystýr před spaním) a nejíst až do rána následujícího dne.
Velmi často taková procedura hodně nakopne energii i psychiku, pokud únava samozřejmě není způsobena nedostatkem něčeho, což podle mě u většiny lidí není.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
odlaska
21-40
21-40


Založen: 17.2.2010
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:19 am    Předmět: Citovat

Ahoj, já jsem bývala též tak moc unavená, navíc z toho rozmrzelá a protivná, nic se mi nechtělo- jen spát.. Zašla jsem k doktorce a ta mě poslala na testy a zjistili mi špatné srdce. Tak beru prášky na srdce a už jsem v pohodě...

Někdy to není jen obyčejná únava, bacha na to.. Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.