Andulky, papoušci a další ptáčci
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a7897cce46dfe4bfe3e9364b7fb5f3cdZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 8:48 am    Předmět: Citovat

Andulku sme mali asi pred 10 rokmi. Najskôr sme mali jednu, tu sme mali v kuchyni, a bola tam voľne. Ráno sme ju pustili, a večer zavreli a prikryli šatkou. Bola zvyknutá na ludí, a v pohode sadla na ruku, nechala sa pohladkať, nakŕmiť a tak Smile
Potom sme našli druhú pridali k nej, ale to bol najduch tak si na ruku (hladkanie) ani nezvykol.
Neskôr sme ich obe prestahovali na balkon (presklenný) a tam mali voľný výbeh, ale večer sme ich tiež vždy zatvárali.

Ešte ma napadá, že andulky sú veľmi spoločenské, ak mysliš že sa jej nebudeš moct denne venovať (myslím hrať sa s nou a tak), je dobré jej dat hračky, alebo si kúpiť párik, aby sa nenudili. Andulka ked je samam si vytvori väzbu na človeka a berie ho ako "partnera" a da sa aj lahšie skrotiť, ked su dve už človeka ako partnera nepotrebujú, ale dajú sa naučiť aby sadli na ruku a tak Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: pá únor 18, 2011 4:22 pm    Předmět: Citovat

Ja ten neporadek resim, protoze se stehujeme do fungl noveho bytecku, tak mam trochu obavy Laughing
S tim chovatelem mate asi pravdu, kdyz ono je to pres ten zverimex tak jednoduche Laughing Koukala sem trochu po netu a par inzeratu na prodej andulek sem nasla, ale nejak nevim, jak poznam ten dobry, vsude jen cena, telefoni cislo + nejaka ta fotka. Jeste se v tom pohrabu, treba na neco narazim.

Sidonie: O tom sem jeste neslysela, ale podle fotek na netu je to moc krasny ptacek Cool

Myslim, ze cas by na ptacka byl, sam by zustaval asi jen vyjimecne (myslela sem takove to kdyz treba jedeme v lete nekam grilovat pres noc, atd.), na delsi dovcu nebo tak by se zajistilo hlidani, precijen mame pesana, takze jsme zvykli tohle resit.
Chcela bych asi jednoho, bo si myslim, ze kdyby byli dva, tak by na me kaslali Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 8:42 am    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
Myslim, ze cas by na ptacka byl, sam by zustaval asi jen vyjimecne (myslela sem takove to kdyz treba jedeme v lete nekam grilovat pres noc, atd.), na delsi dovcu nebo tak by se zajistilo hlidani, precijen mame pesana, takze jsme zvykli tohle resit.
Chcela bych asi jednoho, bo si myslim, ze kdyby byli dva, tak by na me kaslali Laughing
Keď by bol čas tak je to v pohode. Jednu noc zvládne v pohode. Inak čím mladší vták sa k vám dostene tým skôr si ho vychováte a ľahšie. Ked sa nudia, začnú si šklbat perie :-/
Inak je dobré pozerať na perie či nepadá, či nemá lysiny, či si ho často neškrábe (parazity), voskovka by mala mat jasnú farbu bez nejakého povlaku, perie na chvoste nezlepené a čisté mohy...taktiež nie je na škodu pozrieť ako sa chová v kolektíve Smile
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 8:49 am    Předmět: Citovat

Kdyz jsem byla na zakladce, meli jsme kopu andulek, jednou i korelu. V te dobe jsme o chovani takovyhle zvirat moc nevedeli, takze mluvit se nenaucila zadna, natoz aby nam nektera sedla na prst. a takova korelka, no kolem jeji klece se muze vysavat all day long. Jo a chytat ji, kdyz vam frnkne oknem ven mezi stromy...Twisted Evil Mela zajimavy zvyk vyhazovat podestylku ven,takze vsude zrni, peri a bordel Very Happy Jako ne ze bych se o ne nestarala, ale ujasnila jsem si, ze psi a kocky jsou pro me lepsi zviratka Wink

Hele a nechovali jste nahodou nekdo loskutáka? To by mel byt ptak, co dokaze i imitovat ruzne lidske a zvireci hlasy, pry Shocked Smile
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 2:11 pm    Předmět: Citovat

Morganno....loskutáka jsme sice neměli doma, ale máme zkušenost se strakami. Když byl táta malý, tak jim doma mňoukala. A ta naše asi zkouší nadávat, ale jinak je strašně agresivní. No a Havran mám dojem, že se prý dokáže taky naučit něco....ale za sebe mohu říct, že havran je strašně přítulný.

Jinak pokud chceš naučit mluvit třeba andulu, tak prý se lépe učí samečci. Mají se ale od ostatních odstavit na třech týdnech a musí být sami.

A teď jsem si vzpomněla, že v Zoo v Chlebech mají loskutáka a ten mluví, ale když tě nestíhá imitovat, tak tak pronikavě zapíská Wink

Kdybych si pořizovala domů ptáka, tak bych chtěla nějakého velikého, který se dá mazlit, z toho důvodu si asi spíš pořídím středně velkého savce Wink vyhlídla jsem si teď v zoocentru psounka, ale než na něj našetřím, tak bude starý. Zatím teda jen sbírám informace, prý dokáže fest kousnout, že je to až na doktora Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 5:35 pm    Předmět: Citovat

Ja prave nejsem moc mazlivy typ ... Nemam rada nuchnani se se zviratkama, i naseho pejska si max pohladim, prestoze mam zvirata moc rada. Nikdy sem nechapala takove to mazleni, lidi co se hned hrnou ke kazdymu steneti Laughing Nerikam, je to hezky, ne ze ne, ale me staci pohladit, pochovat a dost Cool I z toho duvodu si myslim, ze ptacek pro me neni spatna volba ... navic kdyz si vzpomenu, jak sem tenkrat tu nasi andulku naucila na prst ... zatlacila sem ji na brisko a ona mi vlezla na ruku a zacala mi dobkat do dlane Laughing nezapmenutelnej pocit a ani zadny mazleni nepotrebuju Very Happy

Loskutaka sem slysela jednou a je to fakt moc sikovnej imitator.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 6:08 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
... navic kdyz si vzpomenu, jak sem tenkrat tu nasi andulku naucila na prst ... zatlacila sem ji na brisko a ona mi vlezla na ruku a zacala mi dobkat do dlane Laughing nezapmenutelnej pocit a ani zadny mazleni nepotrebuju Very Happy


To je přeci taky mazlení Wink Ale mazlení s opeřenci je takové jiné, protože muchlat je nemůžeš Very Happy Taky sem měla anduláčka, dožil se 11 let a byl naprosto úžasnej Crying or Very sad Hrozně rád něco rozuzlovával, takže mi žmolil vlasy, řasy, chloupky na rukách, nitky na triku... Laughing Nechal si dát pusu, vždycky, když jsem si ho vzala na prst a začala ho "zlobit" tím, že jsem pokrčila kloub, tak se mi ten prst snažil "uštípnout" (žmoulal mi kus kůže Laughing ) a strašně rád mi tahal naušnice (v uších Very Happy) Very Happy Celkově jsou furt v kontaktu, když je máš u sebe, pořád ňufou, ďobkaj, ťapkaj, načuhujou, žvatlaj a sou boží Smile Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meritka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.8.2010
Příspěvky: 1377

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 6:14 pm    Předmět: Citovat

Taru: Laughing uplne to vidim Laughing
JA spis narazela na to, co mi rekl pritel (a i dalsi lidi) - proc chces papouska, vzdyt se s nim nemuzes ani pomazlit! ... Tim se vetsinou mysli, ze to neni nic chlupatyho, co si muzes dat na klin a hodiny se s tim nuchnat Very Happy Jak rikam, takovy veci ja nejak zvlast nepotrebuju, odobkavani mi bude myslim vyhovovat tak akorat Laughing

Pritel ja napriklad schopnej se hodiny valet se psem na gauci a mazlit se s nim, hladit ho, drbat ... to ja proste nejak neumim Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Taru
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 6.1.2009
Příspěvky: 2298

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 6:30 pm    Předmět: Citovat

Meritka napsal:
Taru: Laughing uplne to vidim Laughing

JA spis narazela na to, co mi rekl pritel (a i dalsi lidi) - proc chces papouska, vzdyt se s nim nemuzes ani pomazlit! ... Tim se vetsinou mysli, ze to neni nic chlupatyho, co si muzes dat na klin a hodiny se s tim nuchnat Very Happy Jak rikam, takovy veci ja nejak zvlast nepotrebuju, odobkavani mi bude myslim vyhovovat tak akorat Laughing

Pritel ja napriklad schopnej se hodiny valet se psem na gauci a mazlit se s nim, hladit ho, drbat ... to ja proste nejak neumim Embarassed


Jo takhle, tohle už mi taky pár lidí řeklo, když jsem se nad papouškama rozplývala. Podle mě ale neví, o čem mluví, protože kdyby jim jednou přeťapkal po ruce, tak už tak mluvit nebudou Smile
Právě mi přijde, že díky tomu, že se s andulkou nebo jakýmkoliv jiným papouškem nemůžeš klasicky pomazlit, tak si k němu vybuduješ úplně jiný vztah než k chlupáčovi Wink Je to takové hrozně křehké pouto nebo jak to nazvat, prostě úžasný, zvlášť, když poletucha přijde na "pokec" Smile
Pro mě jsou papoušci absolutní top mezi mazlíčky Smile A to se muchlám ráda, ale papouškům prostě nemůžu odolat Very Happy

Jinak teda jsou hodně společenští, hrozně trpím, když si někdo pořídí jednoho anduláčka nebo jiného opeřence a zavře ho do klece s těmi původními plastovými bydýlky a jedním zrcátkem a kašle na něj Crying or Very sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so únor 19, 2011 6:51 pm    Předmět: Citovat

Taru - no tak ne všichni to vědí - viz my Wink My jsme si taky mysleli, že když budem mít andulu v kletce se spooustou hejblátek, zrcátek a ožďuábávátek, že bude spokojená. A tak jako nevypadala, že by si chtěla hodit mašlu Smile Většinou jsme ptáky měli v kuchyni, kde furt někdo byl, tuž si nemyslim, že bychom je nějak psychicky týrali, když nebyly naráz dvě (my jsme měli vždycky jenom jednu, tetka třeba měla v bytě voliéru se dvěma, nebo vícero Wink ).
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.