Dechno - čili hráči na nástroje dechové
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Hudba a tanec
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=97610df01b379c0b6acb2053970fecc4Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

Mamka se učí hrát na altsaxofon Smile jenomže zrovna saxík není pro samouka příliš zvládnutelný, asi...fakt nevím, ale já se v tom nástroji nějak nemůžu zorientovat Embarassed nebo se to dá?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
porcelainswan
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 24.7.2009
Příspěvky: 2865

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 7:59 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Mamka se učí hrát na altsaxofon Smile jenomže zrovna saxík není pro samouka příliš zvládnutelný, asi...fakt nevím, ale já se v tom nástroji nějak nemůžu zorientovat Embarassed nebo se to dá?


já myslím, že aspoň do začátku by měla někam chodit, nebo si zaplatit pár soukromých hodin, aby si třeba neosvojila špatný nátisk, záleží jaký má hudební sluch či vzdělání a na kolik sama pozná, co špatně dělá. já si osobně neumím představit, že bych se ze začátku učila sama. teď už nikam nechodím, ale 4 roky v kuse jsem chodila.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meadow
***moderátorka a Strážkyně tématu***


Založen: 12.11.2008
Příspěvky: 4062

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 8:31 pm    Předmět: Citovat

Obyč sopránka... a jsem samouk. Resp. základy do mě nalil za jedněch letních čtrnáct dní bratránek, co chodil do lidušky, a pak už jsem se učila sama. Na lidušku jsem v dětství neměla čas - měla jsem jiné kroužky a byla jimi dost vytížená, hudební vzdělání mě tedy minulo (hudebku ve škole fakt počítat nemůžu). Sem tam je mi to líto, ale co, všecko se v životě stihnout nedá...
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 8:36 pm    Předmět: Citovat

Letos v lednu jsem absolvovala po 10ti letech na příčnou flétnu, na konci koncertu jsem se rozbrečela a od té doby jsem na ni ani nesáhla a nevím jestli se tak vůbec kdy stane. Ale začla jsem na cello, jo a to je panečku jiná Smile , bohužel to je ale ale jen tento rok a konec , na víc nemám právo (běžná ZUŠka) Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 8:44 pm    Předmět: Citovat

A.S. napsal:
Letos v lednu jsem absolvovala po 10ti letech na příčnou flétnu, na konci koncertu jsem se rozbrečela a od té doby jsem na ni ani nesáhla a nevím jestli se tak vůbec kdy stane. Ale začla jsem na cello, jo a to je panečku jiná Smile , bohužel to je ale ale jen tento rok a konec , na víc nemám právo (běžná ZUŠka) Sad


Já koncerty nikdy neměla moc ráda, jsem trémistka jako blázen. Ale u flétny ještě dobrý, tam jsou noty. Jo na klavíře, to bývalo horší.

A to s tím jedním rokem jenom nechápu...? Však tam můžeš chodit na tolik nástrojů, kolik stihneš poplatit, ne?
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
A.S.
161-320
161-320


Založen: 23.1.2011
Příspěvky: 289

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 8:55 pm    Předmět: Citovat

Na klavír sicenehraju, jenže dechaři zas mají problém takový, že když se celá třeseš zak neůžeš ani dýchat..nějak do toho sice foukáš ale ten tón se tónem snadan nazvat nedá Smile trémista jsem děsně děsný nějděsnější..ani těch 10 let předehrávek a soutěží moc nepomohlo

No to sice jo, jenže je mi 19 a vysokoškoláci to povoleno nemají, leda kdybych nastoupila v 17ti, tak bych měla právo dokončit cyklus, ale já nastoupila tento školní rok, tzn. v 18ti. Pak je možnost samozřejmě chodit soukromě, což je ale drahé, ale to bych asi obětovala, jenže nemám nástroj a to už je opravdový problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Malonek
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 20.5.2009
Příspěvky: 1461

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 10:22 pm    Předmět: Citovat

Ještěrka napsal:
Všechno dechno Smile já obdivuju klasickou příčku, ale těch klapek je tam na mě nějak mnoho Smile

Přiznávám bez mučení, že kazoo jsem si musela vygooglit Embarassed a když jsem na to koukla, za hlavu jsem se chytala a červenala Embarassed Na to se dá jakože i hrát?

Na příčce je sice klapek hodně, ale vlastně to není od zobcovky takový rozdíl. Na některé klapky ani nesáhneš, mačkají se zmáčknutím jiné... I držení je podobně, jako u zobcovky, akorát, že šikmo a hmaty u nižších tónů se taky hodně podobají. Horší jsou věci jako dýchání a tak.

Pokud jsem to pochopila, do kazoo se zpívá a ono to ten zvuk tak vtipně přetváří. Nikdy jsem to nezkoušela, ale prý se to naučit trvá 2-30 sekund dle talentu jedince. Very Happy A protože ta cena je téměř symbolická, chci to zkusit, ať je sranda.

Jinak k saxofonu - obdivuju, já bych to neudýchala...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Morganna
***moderátorka***


Založen: 23.2.2007
Příspěvky: 9303

PříspěvekZaslal: so březen 12, 2011 11:12 pm    Předmět: Citovat

A.S. napsal:
Na klavír sicenehraju, jenže dechaři zas mají problém takový, že když se celá třeseš zak neůžeš ani dýchat..nějak do toho sice foukáš ale ten tón se tónem snadan nazvat nedá Smile trémista jsem děsně děsný nějděsnější..ani těch 10 let předehrávek a soutěží moc nepomohlo

No to sice jo, jenže je mi 19 a vysokoškoláci to povoleno nemají, leda kdybych nastoupila v 17ti, tak bych měla právo dokončit cyklus, ale já nastoupila tento školní rok, tzn. v 18ti. Pak je možnost samozřejmě chodit soukromě, což je ale drahé, ale to bych asi obětovala, jenže nemám nástroj a to už je opravdový problém.


Tak u flétny jsem takhle nervní nikdy nebyla. A) tam byl ten stojan s notama, za který jsem se mohla schovat, b) měla jsem narozdíl od klavíru úžasnou učitelku, která mě vždycky uklidňovala. Taky koncertů jak naseto...brekeke. Zato jedna z polsedních klavírních předehrávek je památná - hrála jsem tam AIr od Bacha a vím, že jsem začínala asi 4x, vždycky jsem se zasekla v jednom místě. Lahoda.

Hm, já to všecko stihla do 19ti.Absolvák flétnový jsem měla měsíc před 19.tinama. Ještě do minulého roku jsem občas chodila za učitelkou si zahrát - párkrát i výměnou za koncerty (používala mě za živou reklamu Very Happy), nic za to nechtěla, že prý jsem její první pedagogický úspěch na té ZUŠce.
Ale vím, že tam chodí na housle jeden pán kolem padesátky, co si to normálně platí. Je to prostě "jenom" o penězích, no Sad A cello by ti nemohl někdo půjčit? Přiznám se, že nemám přehled, kolik stojí. Mně stačila před těmi 14 lety už jenom koupě příčky a to bylo kolem 20 litrů tehdy...
_________________
Szła magiczka przez porębę, pogryzły ją żmije. Wszystkie gady wyzdychały i magiczka żyje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ještěrka
161-320
161-320


Založen: 15.10.2006
Příspěvky: 228

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 9:52 am    Předmět: Citovat

K tomu saxíku, vzduchu si to bere jako drak...jenže najdi v Teplicích učitele na saxík, tady nikdo není, leda přes dva okresy do Děčína.
Jo tréma na flétně...výhoda kytaristy, když má trému, tak to má nejvýš malinko roztřesené, já před lidma nedostanu z flétny ani píp, natož tón Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*Hanča
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.3.2009
Příspěvky: 4307

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 10:13 am    Předmět: Citovat

ehm.. počítá se vábení jelenů? Embarassed Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.