Ahooj, prosím o radu :)

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=135dfc6bd6e38224c1c0aced60965d94Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
matyna
0-7
0-7


Založen: 8.3.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 8:22 pm    Předmět: Ahooj, prosím o radu :) Citovat

Zdravím. Jsem tu nová, tuhle stránku jsem našla díky googlu, když jsem hledala nějaké vhodné přípravky na vlasy Very Happy Hned jsem se začetla do diskuzí, článků a moc se mi tu líbí Smile Ale k mému problému.
Asi tři roky se barvím na blond. Přírodně jsem špinavá blondýna, ale je to spíše tmavší blond. Nyní si barvím jen odrosty, jenže moje vlasy se strašně mastí Mad jsem z toho nešťastná protože nevím, čím už ty vlasy mám umývat. Teď mám šampon Garnier Vlasy mastné u kořínků, suché u konečků. Protože to tak nějak odpovídá. Samozřejmě že blond mi to vysušuje, ale mastnota převládá. Tak si tím myju vlasy, ale už po opláchnutí se mi zdají strašně hrubé. Dávám na ně proto balzám od kadeřnice, který fakt pomáhá, ale stejně cítím tu hrubost. Prostě na dotyk jsou nepříjemné. Nevíte někdo, jaký šampon použít? Už mě nebaví zkoušet nové šampony, vyhazovat peníze za to, že mi pak nesedí.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale už jsem fakt bezradná. Za jakoukoli odpověď budu strašně moc ráda. Děkuju moc Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:47 pm    Předmět: Citovat

Ahoj,
nevím přesně, jestli jsem měla ten samý problém, ale jeden pramen, který byl hodně namáhaný byl opravdu dost nepříjemný na dotek a drsný.
Co mi pomáhalo?
- oplachovat vlažnou vodou místo teplé (holky tu doporučují do půl litru vody přifat lžíci jablečného octa, ale stejnou službu udělá i citron)
- dát před mytím na půl hodiny i víc domácí zábal (je tu o nich vlákno) - třeba jenom jogurt+olivový olej
- po umytí do konečků lehce vetřít nějaký olej (např. kokosák)

Snad něco z toho pomůže...
Víc informací najdeš v top tématu Jak na zničnené vlasy Wink
Tak držím palce
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út březen 08, 2011 10:51 pm    Předmět: Re: Ahooj, prosím o radu :) Citovat

matyna napsal:
Zdravím. Jsem tu nová, tuhle stránku jsem našla díky googlu, když jsem hledala nějaké vhodné přípravky na vlasy Very Happy Hned jsem se začetla do diskuzí, článků a moc se mi tu líbí Smile Ale k mému problému.
Asi tři roky se barvím na blond. Přírodně jsem špinavá blondýna, ale je to spíše tmavší blond. Nyní si barvím jen odrosty, jenže moje vlasy se strašně mastí Mad jsem z toho nešťastná protože nevím, čím už ty vlasy mám umývat. Teď mám šampon Garnier Vlasy mastné u kořínků, suché u konečků. Protože to tak nějak odpovídá. Samozřejmě že blond mi to vysušuje, ale mastnota převládá. Tak si tím myju vlasy, ale už po opláchnutí se mi zdají strašně hrubé. Dávám na ně proto balzám od kadeřnice, který fakt pomáhá, ale stejně cítím tu hrubost. Prostě na dotyk jsou nepříjemné. Nevíte někdo, jaký šampon použít? Už mě nebaví zkoušet nové šampony, vyhazovat peníze za to, že mi pak nesedí.
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala, ale už jsem fakt bezradná. Za jakoukoli odpověď budu strašně moc ráda. Děkuju moc Smile


zdravím, to se tak blondýnám stává. taky jsem to tak měla. jde o to,že barva hodně vysušuje a proto se to mazové žlázy snaží zachránít tím,že produkují víc mazu. na konečky to nestačí a proto ten problém.
proto zkus šampon určený na suché vlasy a kondicionér nebo masku po každém umytí.chce to vydržet než se to upraví. a taky olejové zábaly,třeba z kokosového,jojobového oleje nebo i olivového-je třeba vyzkoušet.
za sebe doporučuju z levnějších z dm alverde,mají řadu i s maskou na suché vlasy,navíc bez silikonů.
z dražších např. lush,ten má i masku na blond vlasy.
(jedná se o přírodní kosmetiku, obvyklé drogerkové moc nepomáhají.pokud bys chtěla něco takového,určitě bez silikonů a nejlíp nesmývatelný kondicionér nebo sérum na konečky)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
matyna
0-7
0-7


Založen: 8.3.2011
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: st březen 09, 2011 8:57 am    Předmět: Citovat

Děkuju moc za odpovědi.
Teď právě beru antibiotika, až je doberu půjdu se mrknout po nějakých těch přírodních šamponech a ty masky určitě taky zkusím Smile
Snad to pomůže, byla bych moc ráda Smile Tak mockrát děkuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Simba77
321-600
321-600


Založen: 17.8.2008
Příspěvky: 509

PříspěvekZaslal: ne březen 13, 2011 10:10 pm    Předmět: Citovat

Já vlasy barvím hennou a než jsem s tím začla, měla jsem stejný problém jako Ty. Pomáhalo mi přelévání octovou vodou, olejové masky pro mě byly trošku pohroma, tenhle problém se mi vyřešil od doby, co jsem začala používat hennu a hennový šampon - od Alverde i ten co je od té značky, která dělá hennu co je v DM...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.