Prosím o radu
Jdi na stránku 1, 2, 3  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
SashaCornix
8-20
8-20


Založen: 22.3.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 10:00 pm    Předmět: Prosím o radu Citovat

Ahojte, mám strááášne jemné a rovné blond vlasy takmer po pás a kedysi boli ozaj krásne. Také páperíčko a boli snáď najhustejšie z rodiny. V poslednej dobe ale prestali rásť, neviem, či som dosiahla svoju maximálnu dĺžku, ale najradšej by som šla až pod zadok, lebo sa venujem historickému šermu a k role šlachtičnej skrátka dlhé vlasy patria...bez nich sú účesy oničom a je potrebné používať príčesky namiesto vlastných dlhokánskych a hrubých pletencov. Ja keď si zapletiem všetky svoje vlasy do jedného copu, nie je to hrúbkou žiadna sláva Sad
Okrem toho, sa mi začali strašne ničiť konce. Zostrihala som ich o také dva centi a po pár týždňoch si zasa obstrihujem konček po končeku od nervov, že je to tu zas. Ono to by to chcelo inak zostrihať končeky na celej dĺžke vlasov, ale neviem či sa to vôbec dá...lebo moje vlasy sú kvôli svojej jemnosti dosť potrhané a nerovnako dlhé.
A okrem straty hustoty a lámavosti mám ešte jeden najhlavnejší problém...akoby sa mi robili kúty. Totiž vlasy pri tvári sú najjemnejšie a okamžite sa lámu a trhajú, takže nedorastú to väčšej dĺžky než je 10/15 cm...a tiež strašne vypadávajú, takže keď sa vyvlečú zo sponky, tak vyzerám akoby mi vlasy ustupovali do "kútov"...vlasy nosím stiahnuté do vysokého copu, lebo na môj tvar hlavy a kvalitu vlasov nie je veľmi vzhľadnejšieho riešenia...takže to málo vlasov, čo popri tvári mám je dosť nepekné.
A tiež mi rýchlo mastnejú. Večer umyjem vlasy, nechám vodu vysať omotaným uterákom a potom ich nechám navoľno presušiť. Mierne vlhké ich v predklone prečešem prstami a rozmotám najväčšie motance, zapletiem do vrkoča alebo zamotám do slimáka a idem spať. Na druhý deň už okolo obeda a niekedy aj po zobudení sú vlasy už vpredu mastné a na druhý deň komplet celé. Kôli tomu používam po dni hneď suchý šampón a aby som si neumývala vlasy každý druhý deň vlasy, tak aj ten ďalší si dám ten suchý...lenže strašne z toho svrbí hlava a ten prášok ostáva v takej hnusnej konzistencii na pokožke vo vlasoch. Šampón mám už dobrých pár rokov ten istý- Elséve pre väčší objem vlasov.

Už to chce vážne tie vlasy zachrániť a chcem mať opäť husté vlasy a hlavne chcem opäť vidieť svoju nežiadanú "šticu" vo forme pekne dlhých vlasov...Dúfam, že mi pomôžete... Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SashaCornix
8-20
8-20


Založen: 22.3.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:13 pm    Předmět: Citovat

Rada by som skúsila mydlo Visaka, neviete niekto kde sa to dá v Bratislave zohnať?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: st březen 23, 2011 11:55 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Smile
Na tie "kuty" by som skusila Biohar, je tu o nom aj vlakno - http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=795 Ludia si ho vo vseobecnosti chvalili prave na vypadavanie vlaskov, ich spevnenie, rychlejsi rast a rast novych. Osobne ma to celkom presvedcilo, mam ho doma odvcera a chystam sa na experiment. Twisted Evil
Na konceky skus nejaky olej, trochu ich premastit, ked tak jukni sem - http://dlouhevlasy.cz/phpbb/viewtopic.php?t=119
No a s mastnymi vlasmi ti bohuzial zrejme nepomozem, u mna to az taky velky problem nie je, tak neviem... Confused Ked tak skus pozriet v Top Temach clanok "Jak na mastne vlasy".

Jo a to mydlo... http://www.teatrade.sk/visaka-mydlo-75g.html
Hadam je to ono, predajna by mala byt pri Slonovi (cajovna) na Vazke.

Tak snad som Ti aspon trosku pomohla, drzim s hrivou palce. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SashaCornix
8-20
8-20


Založen: 22.3.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 12:01 am    Předmět: Citovat

Tú predajňu som už našla, ale nemajú ho na sklade a odpísali mi, že ho už ani objednávať nebudú, lebo ten druh tovaru nejde na odber...ale našla som ho nakoniec v online obchode ajuverdskej jogy a dá sa tam zvoliť možnosť osobného odberu v bratislave Twisted Evil takže zbohom poštovné a mydielko predsa len bude...
Idem hľadať ten prípravok na vypadávanie...a ďakujem moc, každá rada je dobrá... Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlatushiq
1201-2400. Guru II. kategorie
1201-2400. Guru II. kategorie


Založen: 23.2.2011
Příspěvky: 2345

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 12:12 am    Předmět: Citovat

Jhaj, tak to som nevedela ze to mydlo uz "nevedu", potvorky Very Happy
Inak ten pripravok zozenies v lekarni, ja som zan vycapila 6.20, coz je sice docela palka, ale pokial zabera... Rolling Eyes Minimalne vyskusame, no nie? Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SashaCornix
8-20
8-20


Založen: 22.3.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 12:38 am    Předmět: Citovat

No veru je to pálka...ja som dnes v lekárni nechala 15€...a to len za panadol a výživový doplnok na liečbu zápalov...skoro ma porazilo keď povedala cenu Laughing ale tak to už v lekárňach chodí...ale ja dúfam, že to nebudú zbytočne vyhodené peňáze...a budem zas hrivaté levíča Wink
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 1:10 am    Předmět: Citovat

Ahoj....
když se ti mastí vlasy, nevysadila jsi třeba antikoncepci nebo tak??

A k tomu elsevu, třeba já ho nemůžu používat vůbec. Svědí mě po něm hlava (jako po skoro všem) a vlásky nebyly dlouhodobě dobré....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Meeesha
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 13.6.2010
Příspěvky: 3763

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 8:02 am    Předmět: Citovat

Ahoj, vítám tě tu mezi námi Smile
Koukala jsem ti do galerky a to, co popisuješ jako kouty, mám na hlavě taky, akorát mě nikdy nenapadlo to nějak moc řešit Wink Nevím, jestli by to byla rada pro tebe s jemnými vlasy, ale já dost prokoukla, když jsem si nechala ustřihnout takovou menší patku a k tomu sestřihnout pár pramínků na druhé straně, není vidět, jak nepravidelnou linii vlasů mám, a ty kouty mi to schová. Jinak kromě Bioharu můžeš zkusit ještě třeba Bioaquanol nebo lopuchový výluh.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
SashaCornix
8-20
8-20


Založen: 22.3.2011
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 10:56 am    Předmět: Citovat

Ano, vysadila som antikoncepciu asi pred mesiacom, ale nic to neurobilo po tejto stranke...takto sa mi mastili vlasy uz dlho...neviem ci to skratka geneticky, stresom, alebo ovzdusim.......ale chcelo by to nieco s tym robit, kedze so suchecho samponu hodne svrbi vlasova pokozka a nemala by som ho pouzivat denne... Confused
No mne sa tie kuty vyslovene nepacia, tiez som si zostrihavala vlasy spredu do postupna aby to nebolo vidno, ale ked ich stiahnem do copu tak je to jedno...stale to vyzera rovnako a neni to veru pekne...skusim ten Biohar...uz som ho nasla v lekarni, tak som zvedava...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lenulak
161-320
161-320


Založen: 22.2.2011
Příspěvky: 281

PříspěvekZaslal: čt březen 24, 2011 11:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj, co jsem tady vyčetla, tak můžeš zkusit i bezbarvou hennu. Měla by dodat vlasům trochu objemu a celkově zregenerovat. A taky má pomáhat na ty mastné vlasy. Já ji ještě nezkoušela, ale mám to v plánu v nejbližší doběSmile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2, 3  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.