Ahoj + čím mýt citlivou hlavu?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=a004c081982a04e963e12f51b9b82e1dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Beruszenka
0-7
0-7


Založen: 6.4.2011
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: st duben 06, 2011 9:55 pm    Předmět: Ahoj + čím mýt citlivou hlavu? Citovat

Ahoj,
našla jsem tento web, když jsem zjišťovala jak vyčisti můj již dosti zahnojený kartáč. NAšla jsem pár tipů, tak doufám že pomohou.
Mám dlouhé vlasy, které mi po nedávném porodu zhoustly a narostly (a zdivočely) tak se už těším na návštěvu kadeřnice, až mi z mých roztřepených zlobivců udělá krásné vlásky Very Happy

Jinak bych chtěla radu - už během těhotenství jsem měla vlemi citlivou pokožku hlavy, v podstatě mě každý šampon svědil - toto vydrželo dosud. MYji si vlasy jediním co sjem v normálních obchodech objevila Head and shoulders přímo na citlivou pokožku hlavy a po tom mi hlava nesvědí (a ještě jsem bez lupů). Ovšem myslím, že moje dlouhé barvené vlasy by mohli mít něco lepšího - nemáte někdo tip?

Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Titania
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 13.12.2007
Příspěvky: 3906

PříspěvekZaslal: čt duben 07, 2011 1:07 pm    Předmět: Citovat

Ahoj a vítám Tě tady, ať se Ti tu líbí! Very Happy
A k tomu problému - mívala jsem to dost podobný, vlastně částečně i kvůli tomu jsem sem kdysi přišla. Byla to reakce na některý pěnidla v šamponech i na pár dalších složek (tak třeba jakmile bylo na lahvičce napsáno, že jsou tam ovocný kyseliny, bylo mi jasný, že je zle). Jako jednorázový řešení, když už jsem to měla fakt hodně rozjetý, mi pomohla henna, ale do toho se samozřejmě nechce každýmu.
Takže jako dlouhodobější řešení můžu doporučit střídat šetrný šampony s nějakou beztenzidovou metodou mytí hlavy - zkus mrknou do vláken o vejcomedovým šamponu (po tom mám vlasy úplně nejhezčí), o shikakai, o lávový zemi. Taky se dají vlasy mýt jenom kondicionerem (a případně jednou za čas umejt i šamponem, pokud budeš mít pocit, že nejsou umytý dokonale), někdo taky myje jedlou sodou rozpuštěnou ve vodě a pak oplachuje vodou s octem/citronem (ale tahle metoda, mám dojem, poněkud vymejvá barvu). A taky exustujou vlasomycí oleje. Těch možností je fakt dost. Samozřejmě nic z toho nesedne každýmu, budeš muset jednak mrknout do příslušnejch vláken, jednak trochu experimentovat. U mně to funguje tak, že teď už snáším i normální šampony, ale nesmím si je dát víc jak jednou, maximálně dvakrát po sobě, pak musím nechat pokožku hlavy trochu zklidnit a umejt bez pěnění. Doufám, že Ti něco z těch věciček pomůže. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: pá duben 08, 2011 8:11 pm    Předmět: Citovat

já doporučuju z levnějších alverde z dm,je přírodní. na pokožku je dobrý šampon z mrtvého moře,ale ten už je dražší. a nebo taky lávovou zem v kombinaci s olejem,aby nevysušovala.hennu klidně i bezbarvou.
a na pokožku buď lopuchový výluh nebo nějakou vlasovou vodu nebo přelévat hlavu po mytí vodou s citronem nebo octem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
neewe
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 16.10.2010
Příspěvky: 798

PříspěvekZaslal: po duben 11, 2011 8:43 am    Předmět: Citovat

Ahoj. Mám taky dost citlivou pokožku hlavy a po většině šamponů mě pořádně svědí. A to i přírodní šampony, Alverdí šampony jsou pro mě dost agresivní - ty mi vůůbec nedělají dobře. Ale spousta holek si je tu chválí. Opravdu to chce vyzkoušet. Obecně mi ale dělají dobře přírodní šampony - hlavně si hlídat pěnidla - aby neměly Sodium Laureth Sulfate (SLS) a Amonium Laryl Sulphate (ALS).

No, ale co je pro mě úplná spása je Eliah Sahil. Je tu o něm vlákno "Ajurvédský šampon". Jsou to vlastně jen nampleté bylinky, které smícháš s vodou a umyješ tím hlavu. Hlava mě vůbec nesvědí, vlasy jsou krásné a voní Wink
Jedinou nevýhodou je, že se u nás v ČR momentálně nedá sehnat. Takže jsme si ho s holkama objednávali z Anglie.

Tak přeji, ať najdeš v brzké době to pravé ořechové Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.