Zvířata, kůže a kožešiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=7c793361b10c993dc9455feeb863a3feZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 5:29 pm    Předmět: Citovat

Kůže a kožešiny. To je téma. Co s tím? Já mám moc ráda jakékoliv chlupatiny, umělé i pravé. Pravé si však nekupuji, protože na ně jednak nemám a jednak si přece mohu dopřát něco chlupatého, aniž by proto muselo nějaké zvíře umřít. Kůže - hmm, je to podobné. Doma mám jednu starou beraní kůži a mám ji moc ráda od malička, její vůni, kyprost...A už léta nosím hnědý kožený semišový kabátec, teď mám už druhý. Je to kus oblečení, na který nedám dopustit, když je třeba, chladí nebo hřeje, vůbec nepromokne a hezky přírodně vypadá. Nemám radost, když se pro kůži zabíjí zvířata, ale obávám se, že u těchto jatečních zvířat jako jsou krávy, ovce a vepři, se to stejně nezmění, protože je lidé jedí. Spíš je nutné reformovat celou tu mašinérii, od krmení až po bezbolestné zabíjení. To, co se děje na jatkách teď, jsou horory, jaké by nenatočil ani Hitchcock. Takže já kůži ráda, pokud je to jen vedlejší produkt z jatečního zvířete, tak to beru, ale takové nesmysly jako chovat norky a lišky extra paničkám na kožichy by si už mohla tahle civilizace konečně odpustit.
Návrat nahoru
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 5:36 pm    Předmět: Citovat

Fairy napsal:
Kůže a kožešiny. To je téma. Co s tím? Já mám moc ráda jakékoliv chlupatiny, umělé i pravé. Pravé si však nekupuji, protože na ně jednak nemám a jednak si přece mohu dopřát něco chlupatého, aniž by proto muselo nějaké zvíře umřít. Kůže - hmm, je to podobné. Doma mám jednu starou beraní kůži a mám ji moc ráda od malička, její vůni, kyprost...A už léta nosím hnědý kožený semišový kabátec, teď mám už druhý. Je to kus oblečení, na který nedám dopustit, když je třeba, chladí nebo hřeje, vůbec nepromokne a hezky přírodně vypadá. Nemám radost, když se pro kůži zabíjí zvířata, ale obávám se, že u těchto jatečních zvířat jako jsou krávy, ovce a vepři, se to stejně nezmění, protože je lidé jedí. Spíš je nutné reformovat celou tu mašinérii, od krmení až po bezbolestné zabíjení. To, co se děje na jatkách teď, jsou horory, jaké by nenatočil ani Hitchcock. Takže já kůži ráda, pokud je to jen vedlejší produkt z jatečního zvířete, tak to beru, ale takové nesmysly jako chovat norky a lišky extra paničkám na kožichy by si už mohla tahle civilizace konečně odpustit.


Tak k tomu se přidávám, celkem to vystihuje i můj náhled (až na to, že nejsem na "chlupatiny" tolik vysazená Wink )
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 6:59 pm    Předmět: Citovat

Fairy vystihla i můj názor...o těch jatkách si myslím svoje, a celkově mám na potravní průmysl svůj troufám si říct velmi vyhraněný názor..už proto se snažím nejíst nabarvenou šunku a podobné věci... Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 8:21 pm    Předmět: Citovat

Nedávno jsem viděla na ČT 2 kousek (ale opravdu kousek, nemám na to povahu) dokument o vybíjení tuleních mláďat-hrozný masakr! A shodou náhod mi došel i podobný email. Pokud se tohle opravdu děje ( a asi děje) je to hnus. Nechápu, jak se k tomuhle může někdo propůjčit. Vlastně- pro peníze jsou někteří lidé schopni všeho. Evil or Very Mad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Renča
161-320
161-320


Založen: 19.10.2006
Příspěvky: 176

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2007 10:43 pm    Předmět: Citovat

Lucifer napsal:
Já mám boty z kůže... ale myslím, že z kraví - to mi nevadí.


Jóóó boty, to je asi taky tak jediné, co nosím z pravé kůže Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nika
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.10.2006
Příspěvky: 841

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 7:16 am    Předmět: Citovat

Tož od letité vegetariánky asi nikdo nečeká, že by si ujížděla na kožiších, že jo? Smile
Mě okolo kůže a kožešin vadí hlavně ten agrobyznys- půmyslové metody zacházení se zvířatama/ snaha vypěstovat co nejrychleji a s co nejmenšími náklady co nejvíc zvířat/ a s tím souvidející neadekvátní utrpení zvířat, krutost při chovu i při porážení, atp.
Maso i kůže z biofarem je pro mě eticky OK.
Kožešiny nenosím, kůži se snažím všemožně vyhnout, ale přiznám se, že taky vlastním jedny kožené boty- strašlivě dlouho se mi nedařilo najít kvalitní nekožené boty, tak jsem vyměkla, ale bylo to tehdy (si před pěti lety, možná i víc) pro mě docela morální dilema Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 12:49 pm    Předmět: Citovat

To, co se děje na jatkách teď, jsou horory, jaké by nenatočil ani Hitchcock.


Je to bohužel pravda. Na jatkách jsem byla... obrátila jsem se čelem vzad a odkráčela kamsi do pryč... Confused Od té doby, když kupuju maso (mám ho ráda, i když taky nejím zrovna všechno) si říkám, že je to jen kus něčeho, co vlastně ani nevím, co je a je to dobré k jídlu.. S mojí povahou bych se brzy musela zbláznit... Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 12:55 pm    Předmět: Citovat

Nika napsal:
Tož od letité vegetariánky asi nikdo nečeká, že by si ujížděla na kožiších, že jo? Smile
Mě okolo kůže a kožešin vadí hlavně ten agrobyznys- půmyslové metody zacházení se zvířatama/ snaha vypěstovat co nejrychleji a s co nejmenšími náklady co nejvíc zvířat/ a s tím souvidející neadekvátní utrpení zvířat, krutost při chovu i při porážení, atp.
Maso i kůže z biofarem je pro mě eticky OK.
Kožešiny nenosím, kůži se snažím všemožně vyhnout, ale přiznám se, že taky vlastním jedny kožené boty- strašlivě dlouho se mi nedařilo najít kvalitní nekožené boty, tak jsem vyměkla, ale bylo to tehdy (si před pěti lety, možná i víc) pro mě docela morální dilema Smile


O biopotravinách nebo "domáckém" chovu... upřímně, raději si koupím třeba vajíčka, která jsou z chovu na podestýlce (a já pevně doufám, že tomu tak je, když je to na nich napsané), i když jsou dražší než z klecových chovů. Tyhle chovy neschvaluji, hnusí se mi a zavřela bych do nich hlavně majitele takových farem, aby věděli, jak se zvěř cítí. A když občas vidím ty davy, které si rvou do košíku deset plat z klecových chovů, protože jsou levná, je na ně akce, to se vyplatí Evil or Very Mad je mi prostě špatně... Exclamation Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:17 pm    Předmět: Citovat

Já rezonuji s "indiánským" - když chce člověk jíst maso, měl by být schopen si ho i sám připravit. Tedy, zbavit zvíře života.

Někdy na našich osobnostněrozvojistických kursech jsme na to měli takovou dost brutální, ale dle mého nikterak neetickou aktivitu. Lidem jsme ráno řekli, že bude na oběd králík. Většinou pokrčili rameny, no a co? Problém byl v tom, že onen králík tam byl v kleci. A živý. Pokud chtěli oběd, museli králíka.. ano, zabít. Přijde vám to špatné? Divné? A co se asi děje s obědem plným masa, který jste měli dnes na stole, hm? Na začátku taky bylo zvíře. Na konci zabité zvíře. V horším případě zabité v nkěterém z těch masakristických jaktek, zmíněných Adél.

Divili byste se , kolik lidí odmítlo o zabití králíka byť jen uvažovat. A nebyli to vegetariáni. Fascinuje mne, jak licoměrní dokážeme být..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:21 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Já rezonuji s "indiánským" - když chce člověk jíst maso, měl by být schopen si ho i sám připravit. Tedy, zbavit zvíře života.

Někdy na našich osobnostněrozvojistických kursech jsme na to měli takovou dost brutální, ale dle mého nikterak neetickou aktivitu. Lidem jsme ráno řekli, že bude na oběd králík. Většinou pokrčili rameny, no a co? Problém byl v tom, že onen králík tam byl v kleci. A živý. Pokud chtěli oběd, museli králíka.. ano, zabít. Přijde vám to špatné? Divné? A co se asi děje s obědem plným masa, který jste měli dnes na stole, hm? Na začátku taky bylo zvíře. Na konci zabité zvíře. V horším případě zabité v nkěterém z těch masakristických jaktek, zmíněných Adél.

Divili byste se , kolik lidí odmítlo o zabití králíka byť jen uvažovat. A nebyli to vegetariáni. Fascinuje mne, jak licoměrní dokážeme být..


Opravdu báječné hry. Very Happy Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.