Zvířata, kůže a kožešiny
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Příroda, ekologie a žití v souladu s přírodou.
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=86a0a3acce5b42169d866e41c3811fefZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:26 pm    Předmět: Citovat

Tak mě napadá, že je hrozná škoda, že takové "školení" nemáme. Velká škoda, docela bych ho brala... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Aha Admin
ADMIN


Založen: 9.4.2006
Příspěvky: 1798
Bydliště: Zazrcadli

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:30 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Opravdu báječné hry. Very Happy Laughing


Toto prave ze neni zadna hra. Lidi maji problem s "realitou", hrat si umi kazdej, ale kdyz prijde na "dren", casto zaviraji pred svetem - a sebou - oci.

Tuto "kralici" zalezitost jsem nikdy nezazil s firemnim tymem, firem se to netyka, je to zalezitost hodne osobni.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

Já jsem ještě neviděla kožich, který by se mil líbil,navíc v těch dlouhých mi většina žen připadá - nevim, jako matrona. Jednou jsem měla na sobě půjčený kožich od kamarádky- a to jsem si zase pro změnu připadala jako Kopčem s Veverčákem ( to byli hlavní hrdinové knížky E. Štorcha - Lovci mamutů Laughing )
Ale bunda podšitá kožíškem - to už je něco jiného...


Naposledy upravil ilona dne st březen 14, 2007 1:31 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 28.12.2006
Příspěvky: 2341

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:31 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
A.d.é.l. napsal:
Opravdu báječné hry. Very Happy Laughing


Toto prave ze neni zadna hra. Lidi maji problem s "realitou", hrat si umi kazdej, ale kdyz prijde na "dren", casto zaviraji pred svetem - a sebou - oci.

Tuto "kralici" zalezitost jsem nikdy nezazil s firemnim tymem, firem se to netyka, je to zalezitost hodne osobni.


Tak to pardon, už mlčím. Embarassed
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
ilona
***moderátorka***


Založen: 13.10.2006
Příspěvky: 7425

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 1:48 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Já rezonuji s "indiánským" - když chce člověk jíst maso, měl by být schopen si ho i sám připravit. Tedy, zbavit zvíře života.


Já jsem byla v patnácti letech okolnostmi (dost nepříjemnými) donucena zabít kapra- bylo to poprvé a naposled, co jsem něco takového musela udělat.Od té doby mi nechutná maso. Na jatkách jsem byla, ve velkochovech slepic taky - je to strašně depresivní pohled,s těmi zvířaty se zachazí hrozně.
(ale pokud by zabití zvířete bylo podmínkou přežití mého a třeba mé rodiny - hmm- to tedy nevím, jak bych se zachovala.Myslím, že pro přežítí je člověk schopen čehokoliv. Ale nechtěla bych se v takové situaci octnout)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 5:45 pm    Předmět: Citovat

A.d.é.l. napsal:
Tak mě napadá, že je hrozná škoda, že takové "školení" nemáme. Velká škoda, docela bych ho brala... Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil


...nestraš!!! A co pak budu jíst??? Já žvížátku život nedokážu vzít, ale pokud je již bez duše, už mi to nevadí. Zabít kapra na Vánoce??? Nikdy. Klepnout králíka za uši??? Ten by umřel ne četné zlomeniny. NE. To se rači vrátím na stromy a budu se cpát banánama Shocked Shocked Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kopretina
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.6.2006
Příspěvky: 765
Bydliště: Plze??

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 6:21 pm    Předmět: Citovat

http://www.svobodazvirat.cz/vege.html

čtěte, a přejde vás chuť.... Exclamation
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
kkk
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.7.2006
Příspěvky: 1447

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 6:24 pm    Předmět: Citovat

Kopretina napsal:
http://www.svobodazvirat.cz/vege.html

čtěte, a přejde vás chuť.... Exclamation


...a nebudu to číst. Řízek a pečeni mi nikdo brát nebude!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Laughing Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jazzy
161-320
161-320


Založen: 9.9.2006
Příspěvky: 231

PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 6:27 pm    Předmět: Citovat

Aha napsal:
Já rezonuji s "indiánským" - když chce člověk jíst maso, měl by být schopen si ho i sám připravit. Tedy, zbavit zvíře života.

Někdy na našich osobnostněrozvojistických kursech jsme na to měli takovou dost brutální, ale dle mého nikterak neetickou aktivitu. Lidem jsme ráno řekli, že bude na oběd králík. Většinou pokrčili rameny, no a co? Problém byl v tom, že onen králík tam byl v kleci. A živý. Pokud chtěli oběd, museli králíka.. ano, zabít. Přijde vám to špatné? Divné? A co se asi děje s obědem plným masa, který jste měli dnes na stole, hm? Na začátku taky bylo zvíře. Na konci zabité zvíře. V horším případě zabité v nkěterém z těch masakristických jaktek, zmíněných Adél.

Divili byste se , kolik lidí odmítlo o zabití králíka byť jen uvažovat. A nebyli to vegetariáni. Fascinuje mne, jak licoměrní dokážeme být..


Podle mě takové aktivity mají něco do sebe. Spousta lidí třeba začne o těchto věcech více přemýšlet. Já bych třeba nebyla schopná nějaké zvíře zabít, ať už pro cokoli. Ale taky maso nejím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymní
Anonymní





PříspěvekZaslal: st březen 14, 2007 9:14 pm    Předmět: Citovat

Také jsem zabíjela kapra, asi ve 13ti. Nikdy víc! Nedokázala jsem ho praštit dost silně, takže sebou mrskal a trápil se. Až pak jsem ho vyloženě dotřískala s eslzami v očích. Fuj, už nikdy nechci žádné zvíře zabít. Bez masa bych se klidně obešla, už tak ho jím hodně málo.
Moje sestřička je inženýrka chovatelka a pracuje ve velkochovu krav. nechtějte ani vědět, co mi tu a tam vypráví. Jak nechávají krávy stát v bahně, až jim uhnijí kopyta, jak je kopou, řvou a bijí při dojení, jak jim dávají plesnivé krmivo, aby ušetřili a krávy jsou z toho pak nemocné - a veterináře opět nepozvou, protože je drahý...Hrůza! Já bych se tam asi sesypala.
A to jsem vám ještě neřekla to nejhorší, a ani snad říkat nebudu. Když jsem to od ní slyšela, musela jsem pak na to neustále myslet a docela jsem to obrečela. Lidi jsou horší než zvířata!
Návrat nahoru
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.