Bolest kůže hlavy
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi OblíbenéZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
rampepurdarozcuchana
0-7
0-7


Založen: 13.5.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 2:50 pm    Předmět: Bolest kůže hlavy Citovat

Ahoj,

může být bolavá a hodně citlivá kůže hlavy způsobená dlouhými vlasy?
A nenapadá vás, co na to?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:05 pm    Předmět: Re: Bolest kůže hlavy Citovat

rampepurdarozcuchana napsal:
Ahoj,

může být bolavá a hodně citlivá kůže hlavy způsobená dlouhými vlasy?
A nenapadá vás, co na to?

Já myslím, že jo. Když sem měla vlasy do pasu, bývalo to někdy šílený, to napětí tý kůže, nemohla jsem na vlasy ani šáhnout, ani s nima nějak manipulovat. Pomohlo mi někdy si ty vlasy umýt, ale někdy taky ne. Až ostříháním (pardon, ale to je realita) tenhle problem téměř zmizel. Navíc vlasy jsou takový antény, přijímají do sebe dennodenně energii z okolí, takže záleží taky na prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, město vs. příroda. Momentálně mám vlasy do půlky zad, vlasy mám fakt težký, a tenhle fenomén bolavých vlasů se mi začíná už zase občas vracet.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rampepurdarozcuchana
0-7
0-7


Založen: 13.5.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:08 pm    Předmět: Re: Bolest kůže hlavy Citovat

vlasenka napsal:
rampepurdarozcuchana napsal:
Ahoj,

může být bolavá a hodně citlivá kůže hlavy způsobená dlouhými vlasy?
A nenapadá vás, co na to?

Já myslím, že jo. Když sem měla vlasy do pasu, bývalo to někdy šílený, to napětí tý kůže, nemohla jsem na vlasy ani šáhnout, ani s nima nějak manipulovat. Pomohlo mi někdy si ty vlasy umýt, ale někdy taky ne. Až ostříháním (pardon, ale to je realita) tenhle problem téměř zmizel. Navíc vlasy jsou takový antény, přijímají do sebe dennodenně energii z okolí, takže záleží taky na prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, město vs. příroda. Momentálně mám vlasy do půlky zad, vlasy mám fakt težký, a tenhle fenomén bolavých vlasů se mi začíná už zase občas vracet.


Ahoj, děkuju za reakci. Mám vlasy skoro k bokům. A jsem nadšená. Dlouho jsem je stříhala krátko. Ale na tu bolest...děsný je, že už jsem si na ni zvykla, tím nechci říct, že mi je příjemná, ale že už si skoro nedokážu představit, jaké to je, když to nebolí...
Docela mě to mrzí a štve a nevím, co s tím.
Ale říkala jsem si, že mi tu třeba někdo poradí. Protože snad ne každou, která má dlouhé vlasy trápí tenhle problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:28 pm    Předmět: Re: Bolest kůže hlavy Citovat

rampepurdarozcuchana napsal:
vlasenka napsal:
rampepurdarozcuchana napsal:
Ahoj,

může být bolavá a hodně citlivá kůže hlavy způsobená dlouhými vlasy?
A nenapadá vás, co na to?

Já myslím, že jo. Když sem měla vlasy do pasu, bývalo to někdy šílený, to napětí tý kůže, nemohla jsem na vlasy ani šáhnout, ani s nima nějak manipulovat. Pomohlo mi někdy si ty vlasy umýt, ale někdy taky ne. Až ostříháním (pardon, ale to je realita) tenhle problem téměř zmizel. Navíc vlasy jsou takový antény, přijímají do sebe dennodenně energii z okolí, takže záleží taky na prostředí, ve kterém se člověk pohybuje, město vs. příroda. Momentálně mám vlasy do půlky zad, vlasy mám fakt težký, a tenhle fenomén bolavých vlasů se mi začíná už zase občas vracet.


Ahoj, děkuju za reakci. Mám vlasy skoro k bokům. A jsem nadšená. Dlouho jsem je stříhala krátko. Ale na tu bolest...děsný je, že už jsem si na ni zvykla, tím nechci říct, že mi je příjemná, ale že už si skoro nedokážu představit, jaké to je, když to nebolí...
Docela mě to mrzí a štve a nevím, co s tím.
Ale říkala jsem si, že mi tu třeba někdo poradí. Protože snad ne každou, která má dlouhé vlasy trápí tenhle problém.

taky mi ta bolest nechyběla... a jak na ní, nevím, prsty si umím uvolnit kůži na hlavě, to by měl dělat asi každý, jehož pokožka je zatížena dlouhými těžkými vlasy nebo má hodně napětí v práci apod., a může to pomoct, ale v tomto případě se na ní nedá ani šáhnout, takže mě pomohlo nedělat nic, vlasy uvázat do lehkého volného nenáročného drdolu, aby ty vlasy nevisely dolů a nezhoršovalo se to nebo si jít umýt hlavu. Někdy to mám i den po umytí vlasů, a to se tomu vždycky divím... zajímaly by mne také zkušenosti ostatních...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:56 pm    Předmět: Citovat

Netrpíš na migrény? Ona tahle bolest kůže pod vlasy, hlavně na temeni hlavy, jako kdyby tahaly vlasy, bývá projevem migrény a vzniká stejně.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
rampepurdarozcuchana
0-7
0-7


Založen: 13.5.2011
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 3:58 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Netrpíš na migrény? Ona tahle bolest kůže pod vlasy, hlavně na temeni hlavy, jako kdyby tahaly vlasy, bývá projevem migrény a vzniká stejně.


Migrény určitě ne. tedy zatím. ani na bolesti hlavy nijak netrpím.
Tak snad ani nezačnu...nějaký předvoj...brr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 4:02 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Netrpíš na migrény? Ona tahle bolest kůže pod vlasy, hlavně na temeni hlavy, jako kdyby tahaly vlasy, bývá projevem migrény a vzniká stejně.

ani já nejsem migrenik...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 4:05 pm    Předmět: Citovat

možná, že jde celkově o nějakou citlivost... každá s dlouhými vlasy na to asi netrpí. Já měla v 16 silný otřes mozku, třeba by to mohlo souviset... hlava mě od té doby bolí pouze při změnách tlaku, ale tohle, o čem je založené téma, to je úúúúplně jiný...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Ivet
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 11.2.2009
Příspěvky: 780

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 4:30 pm    Předmět: Citovat

Mě právě takhle "bolí vlasy" dost často a vždy se mi pak rozjede migréna. Nemusí vás přímo bolet hlava, ale se zúžením nebo rozšířením cév v pokožce hlavy to souviset může, způsobuje to kolísání hladiny nějakého hormonu, může to být stresem, únavou a vším možným. Přečtěte si něco o migréně a určitě na bolest pokožky hlavy také narazíte. Vím přesně, jakou bolest máte namysli, nebojte se.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
vlasenka
81-160
81-160


Založen: 11.5.2011
Příspěvky: 97

PříspěvekZaslal: pá květen 13, 2011 4:46 pm    Předmět: Citovat

Ivet napsal:
Mě právě takhle "bolí vlasy" dost často a vždy se mi pak rozjede migréna. Nemusí vás přímo bolet hlava, ale se zúžením nebo rozšířením cév v pokožce hlavy to souviset může, způsobuje to kolísání hladiny nějakého hormonu, může to být stresem, únavou a vším možným. Přečtěte si něco o migréně a určitě na bolest pokožky hlavy také narazíte. Vím přesně, jakou bolest máte namysli, nebojte se.

tak sem si našla článek na wikipedii o migréně, nic tam o pokožce není. Tím to ale neznamená, ze to tak není, wiki není úplně spolehlivý zdroj...
Můj přítel, se kterým žiju, je migrenik, trpí na ně odjakživa, mívá je pravidelně vždy po dobu 2 dní, což je síla, to já vůbec neznám, ale to se týká samozřejmě jen jeho, protože spouštěčem je u každého něco jiného, migrén je mnoho, každá trvá jinak, ale je bolest hlavy a bolest hlavy, ne každá je hned migréna, na mě trochu moc házení hned do jednoho pytle Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.