Hydratace, hebkost, hladké vlasy - jak na to?
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Péče o dlouhé vlasy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=4ef653124225031cec12256cd29a112fZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: pá červenec 15, 2011 9:32 pm    Předmět: Citovat

Silikony vyhlazují, ale nehydratují, nemají jak Wink
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 9:05 am    Předmět: Citovat

wensdy napsal:
Silikony vyhlazují, ale nehydratují, nemají jak Wink


To je možné, ale zabraňují vysoušení (pokud člověk nemá vlas uvnitř suchý) a chrání vlas před poškozením tím že uhladí vlasové šupinky (aspoň to tak vidímSmile )

Ale silikony jsou oleje - silikonový olej - takže opravdu nemůže ani trochu hydratovat? Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 9:13 am    Předmět: Citovat

Zénais napsal:
wensdy napsal:
Silikony vyhlazují, ale nehydratují, nemají jak Wink


To je možné, ale zabraňují vysoušení (pokud člověk nemá vlas uvnitř suchý) a chrání vlas před poškozením tím že uhladí vlasové šupinky (aspoň to tak vidímSmile )

Ale silikony jsou oleje - silikonový olej - takže opravdu nemůže ani trochu hydratovat? Smile)


Mě vlasy vysušil kokosák i olivový olej, takže silikonový olej by to patrně nezvrátil Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zénais
321-600
321-600


Založen: 28.3.2009
Příspěvky: 561

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 9:27 am    Předmět: Citovat

eMia napsal:
Zénais napsal:
wensdy napsal:
Silikony vyhlazují, ale nehydratují, nemají jak Wink


To je možné, ale zabraňují vysoušení (pokud člověk nemá vlas uvnitř suchý) a chrání vlas před poškozením tím že uhladí vlasové šupinky (aspoň to tak vidímSmile )

Ale silikony jsou oleje - silikonový olej - takže opravdu nemůže ani trochu hydratovat? Smile)


Mě vlasy vysušil kokosák i olivový olej, takže silikonový olej by to patrně nezvrátil Smile


To je divné, někde se asi stala chyba - dávalas ten olivák na vlhké vlasy? Já ho ještě trochu nahřívám a stačí to pak vymýt jen jedním šamponováním. Ale kokosák prý někomu vlasy vysušuje.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michelino
8-20
8-20


Založen: 4.11.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:09 am    Předmět: Citovat

Zénais napsal:

Ale silikony jsou oleje - silikonový olej - takže opravdu nemůže ani trochu hydratovat? Smile)


Silikony jsou oleje asi tolik, jako bambucké máslo je máslo. Je to jen věc podobné konzistence. Jak mi vysvětloval kamarád chemik, silikony jsou vůči živým organismům inertní, tedy od nich nic nepřebírají, ani jim nic nepředávají.

No co už Rolling Eyes
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Mischaleya
41-80
41-80


Založen: 12.7.2011
Příspěvky: 45

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:25 am    Předmět: Citovat

Ja mám tak strašne suché končeky, že keď si ich chytím v prstoch tak šuštia Very Happy používala som kedysi silikóny, ale zaťažovali mi moc vlasy...teraz posledný rok používam len Laveru a Alverde, šampóny mi vyhovujú ale kondiš mi nerobí hebké vlasy (ale nemám už rozdvojené končeky Smile ). Skúšala som kadečo, kokosák mi vysušil vlasy ešte viac a vyzerali ako rok neumyté a olivák sa mi akosi ťažko vymýva Very Happy teraz mám Hesh mandľový vlasový olej, tak uvidíme čo to dá Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 10:28 am    Předmět: Citovat

Zénais napsal:
eMia napsal:
Zénais napsal:
wensdy napsal:
Silikony vyhlazují, ale nehydratují, nemají jak Wink


To je možné, ale zabraňují vysoušení (pokud člověk nemá vlas uvnitř suchý) a chrání vlas před poškozením tím že uhladí vlasové šupinky (aspoň to tak vidímSmile )

Ale silikony jsou oleje - silikonový olej - takže opravdu nemůže ani trochu hydratovat? Smile)


Mě vlasy vysušil kokosák i olivový olej, takže silikonový olej by to patrně nezvrátil Smile


To je divné, někde se asi stala chyba - dávalas ten olivák na vlhké vlasy? Já ho ještě trochu nahřívám a stačí to pak vymýt jen jedním šamponováním. Ale kokosák prý někomu vlasy vysušuje.


Jo, zkoušela jsem to opakovaně - na vlhké, na suché, nahřátý, studený... a výsledek byly vlasy ještě sušší, než předtím Rolling Eyes Já si fakt myslím, že je to odrůstajícím melírem, protože to je vlas suchý jak troud a v tom případě nepomůže ani svěcená voda, natož nesvěcený olej Smile A až odroste úplně, tak oleje potřebovat nebudu, protože jinak vlasy suché nemám Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
opossum
161-320
161-320


Založen: 8.6.2011
Příspěvky: 255

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 1:06 pm    Předmět: Citovat

Já teda nikdy neměla tak hebké a krásné vlasy jako po Alterna Caviar kondicionéru... Bohužel obsahuje silikony, které se snažim nepoužívat a taky je hrozně drahý. Ještě mám doma pár vzorečků, ale nějak se bojím je na hlavu naplácat - právě kvůli těm silikonům Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
eMia
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 14.6.2009
Příspěvky: 1074

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 1:11 pm    Předmět: Citovat

opossum napsal:
Já teda nikdy neměla tak hebké a krásné vlasy jako po Alterna Caviar kondicionéru... Bohužel obsahuje silikony, které se snažim nepoužívat a taky je hrozně drahý. Ještě mám doma pár vzorečků, ale nějak se bojím je na hlavu naplácat - právě kvůli těm silikonům Sad


Silikony zas nejsou národní katastrofa Wink Vem si, kolik lidí je denodenně používá, někteří i v šamponech, a jak mají krásné vlasy. Myslím, že v kondicionéru nemůžou nijak závratně škodit, ale zas záleží na typu vlasů. Mě vyloženě nesedí, ačkoli byly doby, kdy mi na vlasech žádné výtržnosti neprováděly. Pokud ti ten kondicionér vyhovuje a máš po něm hebké vlásky, tak nevidím důvod ho přestat používat jen kvůli tomu, že obsahuje pár silikonů.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 26.3.2008
Příspěvky: 5571

PříspěvekZaslal: so červenec 16, 2011 1:29 pm    Předmět: Citovat

Zénais: očekávat od silikonů, že budou mít stejné učinky jako přírodní oleje...to už si můžeš smažit řízky na olejích do motorů, obávám se ale, že by ti ty řízky nechutnali. To zaprvé. Zadruhé, jako chemik nechápu jak látka, která opuzuje! vodu může hydratovat!? Vždyť vodu nejen že odpuzují, ale ani jí neobsahují! maximálně mohou vlas uzavřít a tím zabránit dehydrataci, ale to je dle mého tak vše...
_________________
[url=http://www.TickerFactory.com/exercise/wKnrlto/]

[/url]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4 ... 13, 14, 15  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.