Klub: Odvykači kouření
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Krása, móda, zdraví + strava
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=5639509e7b82b75bc88d390828d7dd62Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 4:56 pm    Předmět: Citovat

Ono to má svůj důvod, proč někdo dokáže přestat ze dne na den a někdo přestat prostě nedokáže. Při kouření se v mozku tvoří nikotinové receptory a bohužel je jich více typů. Ty, které způsobují opravdu silný návyk se skládají z podjednotek alfa 4 beta 2 a pro lidi, kteří mají tento typ nikotinového receptoru je velmi obtížné přestat kouřit. Naštěstí existuje lék, který receptor alfa4 beta2 umí blokovat. Jmenuje se Vareniclin (Champix). Při jeho užívání se může i kouřit, ale cigareta člověku už tolik nechutná a přestane ji potřebovat. Ale ty receptory v mozku už zůstávají doživotně. Když člověk nekouří, tak se jakoby uspí, ale stačí jediná cigareta, aby se zase probudily a závislost začíná znovu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
psilocybe
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 28.7.2009
Příspěvky: 2159
Bydliště: Vybrat

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 5:11 pm    Předmět: Citovat

Poznám viac ľudí čo prestali zo dňa na deň. Čo sa týka báb, tak veľa mi ich povedalo že keď prestanú fajčiť, tak by pribrali, preto budú radšej fajčiť.
Inak som počula že trvá sedem rokov kým sa telo "vyčistí" od nikotínu, známa prestala fajčiť 7 rokov dopredu aby mohla mať bábo...
Inak čo je pre vás motiváciou prestať, ja by som chcela donútiť mamu prestať, nie je závislá ale fajčí keď je nervózna (začala cca po 20 rokoch znova), nejako je to neviem vysvetliť, otec ktorý jej zomrel na rokovinu pĺúc asi nie je dostatočnou motiváciou Confused
_________________
[img]http://www.TickerFactory.com/exercise/wOv1k7j/]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jadesss
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.1.2010
Příspěvky: 1280

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 5:19 pm    Předmět: Citovat

Já už nekouřím skoro 2 roky a musim říct že vůbec nemělo smysl takové to teď to omezím a místo krabičky denně to bude 3/4 a pak zas jenom půl... prostě s tím seknout zás na ráz... když sem byla doma a nešla do hospody tak to i celkem šlo ale jakmile tam člověk zašel tak byl s odvykáním konec a vyšlo mi to až na potřetí... koupila sem si štěně a místo večerů trávených s hospodě u piva a cigára sem doma hlídala psa, skoro 3/4 roku sem do hospy nevlezla a najednou člověk zjistí, že u mu to ani nechybí. Už sem se dostala do fáze kdy sem v obležení kouřících a ani na to nemám chuť.
Prostě to počáteční odvedení pozornosti na něco jiného u mě fungovalo Smile i když mám o deset kilo navíc (protože to jedno z těch "odvedení pozornosti" bylo i jídlo) Twisted Evil
tak přeju hodně štěstí odvykajícím!
_________________
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 6:04 pm    Předmět: Citovat

Nejhorší u mě je, že kouřím z nudy nebo když s někým kecám nebo tak...potřebovala bych se tohohle návyku zbavit. Zjistila jsem, že denně takhle zabiju cca hodinu. Jinak si myslím, že bych to i vydržela, i když je fakt, že v hospodě se to vždycky zlomí, přitom tam chodím se samýma nekuřákama.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
*MrE
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 22.4.2008
Příspěvky: 1098

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 6:17 pm    Předmět: Citovat

If a person enjoys smoking, why stop? One of my uncles smoked 40 a day for most of his life and now he's almost 65. He never had any heart problems, or other illnesses. If it gives a person pleasure, continue it.

Btw, I forgot to mention that I stopped smoking in 2005, but I still smoke occasionally. It helps me to have mostly non-smoking friends because there is no temptation to smoke with them.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 6:45 pm    Předmět: Citovat

Motivace? U většiny lidí dost malá. Můj otec přestal ve čtyřiceti letech po prvním infarktu. Přibral cca 16 kg, ale během dvou let se dostal na původní váhu. Dodnes nese následky toho, že kouřil. Vždycky má smysl přestat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
janula
321-600
321-600


Založen: 4.4.2011
Příspěvky: 533

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 6:49 pm    Předmět: Citovat

Ono asi nejde o to kdo kdy na co umře (no jde ale já jako ex kuřačka vím že nějaký smrtelný choroby jsem neřešila - možná protože mi ještě žádnou nediagnostikovali), ale celkově je to kouření hnus - na pleť, vlasy, dýchání, chuť, čich, leze to do peněz.. no teda aspoň za mě..
Znala jsem jednoho dědka, co mi říkal že jeho otec od mládí kouřil tak 100vku denně + pracoval v dolech, kouřil až do vysokého věku, pak ze dne na den přestal, potom sešel a umřel.. no ale to je asi ojedinělej případ

A s tou hospodou - jestli ste zvyklý u pivka či vína si zapálit, tak z vlastní zkušenosti vím že pokud chcete přestat kouřit, tak aspoň zpočátku omezit tyhle aktivity .. fakt se to bez cíga nedá
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tanka777
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 19.7.2008
Příspěvky: 2958

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 8:00 pm    Předmět: Citovat

co ja viem, tk mne vobec nevadi, ked okolo mna ludia fajcia. mozem byt aj v oblakoch dymu a vobec mi to nevadi, co ludia akosi nechapu Laughing a nemam ani chut na cigu....proste nic. inak moji rodicia afjcia dve krabicky denne, stale tak fajcili, takze zdedene sklony k zavislosli urcite mam, sama som fajcila krabicku denne. potom sa mi stala ta "udalost", proste urcity zdravotny problem, ktory neprezije 95percent ludi (to mi tvrdili lekary aspon) a od tej chvile sa na zivot pozeram uplne inak. mam v plane tu obsmrdat este riadne dlho a NIC co mi nici telo ma ABSOLUTNE nelaka Exclamation
_________________
Ak sa nechce?? c???????????­ti?? s??m, o??e?? sa. Ak sa nechce?? c???????????­ti?? smutn??, opi sa. Ak nechce?? by?? nikdy zraden??-zadov???? si psa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Adluska
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 30.10.2007
Příspěvky: 1458

PříspěvekZaslal: út červenec 26, 2011 11:01 pm    Předmět: Citovat

No já chci zkusit, jak je to s tím vlivem na vlasy. Navíc to leze sakra do peněz. A navíc skoro nic neudejchám, takže je asi načase začít čistit plíce. A nejhlavnější důvod je, že klukům, co se mi líbí, se to sakra nelíbí.

Hlavně mi také vadí, že to leze do peněz (za těch 5 let je to asi 25.000), což rozhodně není zanedbatelná částka. Hlavně že si pak stěžuju, že nemůžu nikam jet :-/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
medunka
321-600
321-600


Založen: 31.7.2010
Příspěvky: 367

PříspěvekZaslal: st červenec 27, 2011 2:13 pm    Předmět: Citovat

No, vliv na kůži, nehty , vlasy...je celkově velký. Moji rodiče jsou oba exkuřáci. Odmalička jsem doma viděla, jak je kouření hnusné, tak jsem ani nezačala. Otec míval žluté nehty a celkově měla jeho kůže takový šedavý nádech. To se ztratilo tak půl roku poté, co přestal kouřit. Jinak to má hodně vliv na zuby. Otec má dnes takovou paradontózu, že si sám občas vytrhne nějaký zub a ani ho to nebolí. Svádí to na dědičnost, ale moje kamarádka zubařka říká, že v parodontologii něco jako genetika vůbec neexistuje. Navíc kuřák si většinou večer nejdřív vyčistí zuby a až pak si zapálí, protože naopak mu to nechutná.
Na elektronickou cigaretu jsou různé názory. Někomu pomůže a někomu zase ne. V některých je ale skoro stejně splodin jako v běžných cigaretách. Většinou se spíš používá psychoterapie. Řeší se, v jakých situacích je člověk zvyklý kouřit a čím je nahradit. No a ta farmakoterapie, co jsem už zmínila. Pojišťovna to sice nehradí, ale léčba závislosti na tabáku většinou nestojí víc než kouření. No a taky můžete zkusit nikotinové žvýkačky, ale pozor, nežvýkají se stejně jako obyčejné žvýky, spíš se nechávají někde za škraní. Musí to prostě působit co nejdýl v ústech, když to člověk spolyká, jsou to vyhozené prachy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4, 5, 6  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.