Česko, Češi, Moraváci a věhlas v cizině
Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Současnost a její projevy
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=61153479ef44225c0dd55ab5e7c062dfZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 11:20 pm    Předmět: Re: Komentář Citovat

Klarusa napsal:
dana napsal:
Milovník napsal:

Jak říkáváme s dnes odsouzeným doktorem Železným: Čechy, Morava a Slezsko, to je naše Česko. Je to tvar češtinářsky správný, jen nám holt nezní, ale mladým asi nedělá problém.

No já mám pocit, že někde dříve v téhle diskuzi kdosi vysvětloval (buď Day nebo Klarusa), že to gramaticky správné není.


Já ne, já jsem zde naopak tlumočila stanovisko Ústavu jazyka českého, že tento tvar je správný Wink


Děkuji. My se s Vladírem nemýlíme. Skoro se nemýlíme, no... A jak Ti zní "Česko"? Je to pořád dokola... www.pravidla.cz Znáš tyto stránky?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Tree
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 2.8.2007
Příspěvky: 1737

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 11:25 pm    Předmět: Citovat

nevim jestli to sem uplně patří,ale to když jsem v itálii řekla jednomu italovi že jsem z ČR,tak se mu hned vybavil jeden náš fotbalista co hraje myslím v juventusu nebo co,už sem zapomněla jak se jmenuje...

mimochodem dneska sem přepla na čt2 zrovna když hrála hymna a na stupínku stál šebrle Rolling Eyes Embarassed ..ale to sem už vůbec nepatří Embarassed Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: so září 01, 2007 11:38 pm    Předmět: Komentář Citovat

Tree napsal:
nevim jestli to sem uplně patří,ale to když jsem v itálii řekla jednomu italovi že jsem z ČR,tak se mu hned vybavil jeden náš fotbalista co hraje myslím v juventusu nebo co,už sem zapomněla jak se jmenuje...

mimochodem dneska sem přepla na čt2 zrovna když hrála hymna a na stupínku stál šebrle Rolling Eyes Embarassed ..ale to sem už vůbec nepatří Embarassed Very Happy


Ale Tree, to sem právě patří. V Itálii hraje za Juventus Turín Pavel Nedvěd - z něj už je po těch letech Ital... Díky němu tam zná většina lidí ČR. Slavia Praha nám zase udělá reklamu v Lize Mistrů. Atletika: Dvě zlata - Roman Šebrle a Barbora Špotáková, jedno stříbro - Kateřina Baďurová. Ti nám teď dělají reklamu na druhém konci světa.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 10:25 am    Předmět: Citovat

Co jsme slyšel, tak zrovna v Japonsku máme díky sportovcům jméno už dávno předplacené. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Klarusa
*** šéfredaktorka serveru ***


Založen: 10.11.2006
Příspěvky: 6037

PříspěvekZaslal: ne září 02, 2007 10:39 am    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:

Děkuji. My se s Vladírem nemýlíme. Skoro se nemýlíme, no... A jak Ti zní "Česko"? Je to pořád dokola... www.pravidla.cz Znáš tyto stránky?



Laughing Laughing Laughing
Česko se mi zpočátku nelíbilo, ale už jsem si zvykla, takže mi nevadí Wink Ty stránky neznám, v práci v případě potřeby využívám http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm Ale díky za tip, třeba je taky někdy vyzkouším.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Milovník
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 29.8.2006
Příspěvky: 643

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 12:18 am    Předmět: Re: Komentář Citovat

Klarusa napsal:
Milovník napsal:

Děkuji. My se s Vladírem nemýlíme. Skoro se nemýlíme, no... A jak Ti zní "Česko"? Je to pořád dokola... www.pravidla.cz Znáš tyto stránky?



Laughing Laughing Laughing
Česko se mi zpočátku nelíbilo, ale už jsem si zvykla, takže mi nevadí Wink Ty stránky neznám, v práci v případě potřeby využívám http://www.ujc.cas.cz/poradna/porfaq.htm Ale díky za tip, třeba je taky někdy vyzkouším.


Klarusa: Děkuji Ti za tip. Jen se obávám, že já se nikdy správně česky psát nenaučím... Na VŠ jsem měl tři různé připomínací předměty na třech různých oborech...

Lucifer: Já vím, ale i tak si musíme naši pozici v Japonsku stále upevňovat, aby se na nás náhodou nezapomnělo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lucifer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 16.11.2006
Příspěvky: 624

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 10:36 am    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:
Lucifer: Já vím, ale i tak si musíme naši pozici v Japonsku stále upevňovat, aby se na nás náhodou nezapomnělo.

Ano, ano... tak to zcela určitě. Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 2:03 pm    Předmět: Re: Komentář Citovat

Milovník napsal:
Klarusa napsal:
dana napsal:
Milovník napsal:

Jak říkáváme s dnes odsouzeným doktorem Železným: Čechy, Morava a Slezsko, to je naše Česko. Je to tvar češtinářsky správný, jen nám holt nezní, ale mladým asi nedělá problém.

No já mám pocit, že někde dříve v téhle diskuzi kdosi vysvětloval (buď Day nebo Klarusa), že to gramaticky správné není.


Já ne, já jsem zde naopak tlumočila stanovisko Ústavu jazyka českého, že tento tvar je správný Wink


Děkuji. My se s Vladírem nemýlíme. Skoro se nemýlíme, no... A jak Ti zní "Česko"? Je to pořád dokola... www.pravidla.cz Znáš tyto stránky?


Já to taky nebyla, já se k Česku nevyjadřovala Smile Ale ve škole nám tvrdili, že to správně je. taky se prý uvažovalo o názvech složených, jako třeba Slezmorče Very Happy nebo Morčeslez (To aby Moraváci nenadávali, že jsou češi zase první Smile No není to hezký návrh?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonemína
***moderátorka***


Založen: 30.8.2007
Příspěvky: 6526

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Morče jsem taky propagovala, Slez mi do toho nějak nesedlo, tak jsme navrhovali prodat ho Polsku. Dokonce jsme sepsali menší recesistickou petici, ale nikdo neměl odvahu poslat to na ministerstvo vnitra Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Day
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 1.9.2006
Příspěvky: 833

PříspěvekZaslal: po září 03, 2007 2:30 pm    Předmět: Citovat

Bonemína napsal:
Morče jsem taky propagovala, Slez mi do toho nějak nesedlo, tak jsme navrhovali prodat ho Polsku. Dokonce jsme sepsali menší recesistickou petici, ale nikdo neměl odvahu poslat to na ministerstvo vnitra Smile

No já to taky říkám, že bychom se k Polsku měli připojit, že o nás Češi stejně nestojí, když už se uhlí netěží. A to s tím byly kdysi takové tahanice...A když chce člověk vědět jaké bude počasí, stejně si musí pustit polské rádio, neboť Česko končí Hranicemi na Moravě a jak bude v karviné se v něm neví Laughing
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku Předchozí  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.