Přírodní barvy na vlasy - ne na bázi henny
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Barvy a henna
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=d17bb8a8d533e7ff85b8fe4519d83d7cZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
michelino
8-20
8-20


Založen: 4.11.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 1:58 pm    Předmět: Přírodní barvy na vlasy - ne na bázi henny Citovat

ahoj všem, snad nezakládám zbytečné téma, ale nikde jsem to nenašla. Mám tmavě blond /světle hnědé vlasy a ráda bych je trochu natónovala (oříškově hnědá apod.), protože moje vlastní barva je myší. Na hennu mám alergii a chemické bervy používat nechci. Nevíte, jestli existují nějaké přírodní barvy na vlasy na jiné bázi než je henna? Třeba i nedostupné v ČR. Nemůžu nic najít...
Chtěla bych opravdu hotový přípravek (klidně třeba i něco jako henna, že se doma připravuje a míchá s jinými surovinami - jen prostě nechci někde shánět ořechové slupky a jiné věci a složitě z nich cosi vyrábět Smile ). Díky Smile .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Decapitated
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 8.4.2009
Příspěvky: 868

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 7:28 pm    Předmět: Citovat

Da sa zohnat aj pomlety orech, alebo katam. Ale skusenosti s nimi nemam...

http://www.hennayvette.sk/orech-c-155_111_12.html?zenid=2tp7nrpkh2bap6rbevbne105j2

http://www.hennayvette.sk/katam-hnedy-50-g-p-126.html?zenid=2tp7nrpkh2bap6rbevbne105j2

Snad sa najde nieco aj v ceskych e-shopoch.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: ne listopad 27, 2011 7:57 pm    Předmět: Citovat

a co cassia-neutrální "henna", na tu máš taky alergii?ta by se dala smíchat s výluhem z ořechového listí apod.
jinak v barvách hennaplus je taky myslím jenom cassia, mrkni radši na složení,mají přelivy i trvalé, ale přírodní teda moc nejsou.
pak se prodávají v lékárnách nějaké šetrnější barvy-sanotint?
těžko seženeš ale něco opravdu přírodního, v čem není henna (Lawsonia).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 7:37 pm    Předmět: Citovat

sanotint nedoporučujem je to chemka, mám vlastnu skusenost ona sa len tvári ako prírodná inak naozaj bacha na tie prírodne sa tváriace farby na vlasy, treba poriadne čítať zloženie... Cool

Ako sa prosím ťa u teba prejavuje alergia na Lawsoniu - ešte som o tom nepočula, inak ja mám alergiu na indigo a prejavuje sa to bolestou hlavy a svrbením pokožky, takže používam len čistu Lawsoniu a naozaj dávam pozor na zloženie...na indigo, katam reakcia je celkom bežná ale na čistu Lawsoniu? s tým som sa ešte nestretla Shocked
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Lúthien
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 10.4.2009
Příspěvky: 1889

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 7:47 pm    Předmět: Citovat

michelino, alergie na čistou hennu je opravdu hodně vzácná (i když samozřejmě nevylučuju, že zrovna tebe potkala). Můžu se zeptat jakou značku a odstín si použila? Je možné, že ti vadila i jiná složka směsky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
michelino
8-20
8-20


Založen: 4.11.2009
Příspěvky: 18

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 8:03 pm    Předmět: Citovat

Alergie se mi projevila tak, že mě svědila pokožka hlavy a hrozně mě pálily oči. Už je to skoro deset let, co jsem to zkoušela, myslím, že to tehdy byla Hennecolor. Bohužel nemám možnost otestovat, jestli to byla alergie přímo na hennu nebo na nějakou jinou složku, alergoložka mě varovala, že to nemám znova pokoušet, protože tentokrát by ta reakce mohla být mnohem prudší.
Mám obecně alergii na hodně druhů trav a koření.

Moc děkuji za tipy.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 8:21 pm    Předmět: Citovat

mixer napsal:
sanotint nedoporučujem je to chemka, mám vlastnu skusenost ona sa len tvári ako prírodná inak naozaj bacha na tie prírodne sa tváriace farby na vlasy, treba poriadne čítať zloženie... Cool

Ako sa prosím ťa u teba prejavuje alergia na Lawsoniu - ešte som o tom nepočula, inak ja mám alergiu na indigo a prejavuje sa to bolestou hlavy a svrbením pokožky, takže používam len čistu Lawsoniu a naozaj dávam pozor na zloženie...na indigo, katam reakcia je celkom bežná ale na čistu Lawsoniu? s tým som sa ešte nestretla Shocked


Já používám barvy Sanotint a jsem s nimi moc spokojená. Very Happy Navíc mají i řadu light, která je velmi šetrná. Ale úplně přírodní barva to není. Je to spíš vhodná náhrada pro ty, kdo nechtějí používat chemku z drogerie a kdo nechtějí či nemůžou hennu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Nikinka
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 25.10.2011
Příspěvky: 2962
Bydliště: Pribram

PříspěvekZaslal: ne prosinec 04, 2011 11:53 pm    Předmět: Citovat

michelino napsal:
Alergie se mi projevila tak, že mě svědila pokožka hlavy a hrozně mě pálily oči. Už je to skoro deset let, co jsem to zkoušela, myslím, že to tehdy byla Hennecolor. Bohužel nemám možnost otestovat, jestli to byla alergie přímo na hennu nebo na nějakou jinou složku, alergoložka mě varovala, že to nemám znova pokoušet, protože tentokrát by ta reakce mohla být mnohem prudší.
Mám obecně alergii na hodně druhů trav a koření.

Moc děkuji za tipy.


Ahoj, napadlo mě, že by sis mohla vyzkoušet nějaký ten kožní test s konktretní hennou, bude na to na podstatně menší ploše (např. v loketní jamce?), než na celý hlavě, pokud barvit chceš a bojíš se... Jinak často lidem vadí pikramát sodný v červených nebo ohnivých hennách, v Hennecolor je v mahagonový a v bordó.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mixer
601-1200. Guru III. kategorie
601-1200. Guru III. kategorie


Založen: 4.6.2008
Příspěvky: 692

PříspěvekZaslal: po prosinec 05, 2011 11:38 am    Předmět: Citovat

Michelino - ja ti neviem ale myslím si, že to bola reakcia na inú zložku - to čo popisuješ hlavne to štípanie očí vyzerá skor na dáku reakciu na chémiu , viem o tom dosť nakoľko moja mamina je veľmi silná alergička posledne ked mala alergickú reakciu hrozne opuchla a vytvorili sa jej mokvavé miesta ale to na chémiu zrejme na PPD vo farbe odvtedy cca už 5 rokov veľmi úspešne používa rastlinné farby hennécolor alebo čistú hennu podla toho čo jej kupim Laughing ked dá hennecolor s pikramátom tak sa mi trošku šťažuje, že ju svrbí hlava ale nikdy ju neštípu oči neviem, či si ti náhodou nemala tú hennacolor v tube tá mojej mamine spravila taktiež hroznú reakciu ale boli sme opatrné a spravila si test za ucho aj Sanotin light jej spravil tú reakciu inak velmi zle vyšli v oko teste tie farby sanotin aj tie light ale to som odbočila Confused škoda, že si nepametáš akú hennécolor si použila ale stále si možeš spraviť test za uchom pre istotu Wink aj ked mamine kúpim dáku novú značku henny alebo rastlinnej farby napr.Logona... tak si spraví test ale nikdy jej tieto farby našťastie nerobili problém iba ak to svrbenie ktoré na druhý deň prejde... ja som tiež zo začiatku ked som sa ešte moc nevyznala v hennách tak som si kupovala krémovu farbu hennacolor od Venity v domnení, že je to krémová henna ona ju síce obsahovala ale popritom boli aj také "choťovk"y ako PPD a ostatné chemky - dosť to zavádza zákazníčky ked na krabičku dajú názov henna a je to veľmi nebezpečný tah od výrobcom ku alergikom ale zase alergici by mali byť opatrný a robiť si tie testy ....

- vravíš, že pred 10.rokmi vted vtedy sme ešte od hennécolor ani netušili že existuje ani sa nedala kupiť... a nepamatáš sa či bola krémová alebo prášková? vieš lebo tá venita Hennacolor sa predávala normálne v drogérkach aj za komoušov a predava sa až doteraz či si si ti nedala práve tú ? tu je napr. tá hennacolor od venity trochu zmenili obal ale stále zavádza a metie zákazníčky, že ide o hennu-prírodnú farbu ale toto je chémia a alergikom može sposobit velmi ťažké alergické reakcie

http://www.bugy.sk/static/produkt/17561/VENITA-Henna-Color-sampon-13/
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: po prosinec 05, 2011 2:48 pm    Předmět: Citovat

michelino:proč vlastně chceš barvit vlasy, pokud máš tak silné alergické reakce?
Jinak mohla si mít třeba hennu "z dm" a tam vůbec není napsané složení, takže klidně ti mohla vadit jiná složka než henna jako taková.
Důležité je vědět, jakou mělas značku a odstín.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.