New one. Na hlavě - něco neidentifikovatelného :-)
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Dlouhevlasy.cz -> Jste u nás noví? Představte se, zeptejte se, uvolněte se :)
 Vložte téma mezi Oblíbené&sid=e65b79ff1c4e19e670e8027aed9bd28dZobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Gabusik.com
0-7
0-7


Založen: 1.12.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2011 11:36 am    Předmět: New one. Na hlavě - něco neidentifikovatelného :-) Citovat

Ahoj všem ve spolek !

Moje jméno je Gabriela a před nějakou dobou jsem narazila na vaše fórum, když jsem hledala nějaké přírodní masky na namáhané vlasy a triky na padající vlasy. V létě mi totiž celkem dost vlásky padaly a protože nemám ráda pocit, že na té hlavě nic nemám, nosila jsem je sepnuté za pomoci skřipcu či v copu.

S padajícími vlasy jsem byla už několikrát u kožařky, ale vždy to dopadlo stejně - ani se na mě nepodívala a už mi psala recept. Každá další návštěva probíhala stylem: Sedí vám to? Tak to napíšeme ještě jednou (Alpicort F). A známe to. Ale protože se mi tato paní kožařka odstěhovala do Hustopeč do nemocnice, byla jsem nucena jít na jaře za jinou, která mi dokonce hlavu zkontrolovala.

První co poradila bylo ostříhat, nebarvit, atd, a napsala mi nějakou malou žlutou vodičku (Belosalic), která teda špatná nebyla, ale ani jsem nespozorovala žádný vysoký efekt. Doporučila mi zajít si na všechna možná oddělení nemocnice, na všechny možné testy, abysme přišly na možnou příčinu.

No na testy jsem ani chodit nemusela, vždy, když jsem nějaké absolvovala, jsem žádné problémy neměla, jen teď v srpnu jsem měla náběh na zánět močového měchýře a od 15 se léčím s ženskými problémy (prostě poblázněné hormony, mám to po mamině). Jinak střeva a tak mám podle testů v pořádku. No dost o lékařích.

Po projití různých fór jsem se rozhodla pro koupi Biosilu Plus. No nevím, jestli mi nějak extra pomáhá, je tedy pravda, že za celý cyklus - umýt vlasy, počkat tři, čtyři dny než se zmastí a zase umýt - mi vypadlo tak max 20 vlasů. Ale asi tak před dvěma týdny to zase přišlo - podzim a mooooc vlasů dole, viz poslední koupel.

Byla jsem nucena vymámit z maminy masku na suché vlasy, kterou jsem měla dostat až na Vánoce, ale pomohla mi, aspoň už ty konce nejsou tak suché. I když je to asi dost drasťák, po koupeli mi z toho naskákaly takové souvislé červené fleky. Ne na dlouho, ale asi to nebude moc dobré, když na to kůže tak reagovala. No a včera jsem si koupila LOPUCH. Smrdí to fest, po včerejší první aplikaci mi z toho začla svědit kůže na některých místech (krom hlavy), i když možná jsem si to jen vsugerovala.

Ale tak budu se modlit, aby si tělo zvyklo, a vlásky přestaly padat. Budu co nejdřív informovat. Jo a ještě jsem zapomněla zmínit, že k té druhé kožařce jsem šla proto, že se mi na hlavě udělaly strupy a proto si myslím, že mi taky dost těch vlasů vypadlo, i když nevím, moje dedukce. Smile Každopádně děkuji za případné informace, rady, etc.

Gabča


PS: Chystám se pročíst vaše téma o Lopuchovém výluhu, ale těch 80 stran bude trvat dlouho. Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wolfishness
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 12.2.2010
Příspěvky: 2787

PříspěvekZaslal: čt prosinec 01, 2011 10:15 pm    Předmět: Citovat

Ahoj Gabrielo, vítám Tě mezi námi. Rad tady najdeš spoustu a 80 stran o lopušáku opravdu číst nemusíš, většinou se opakují ty samé věci, někomu sedne, někomu zase ne, takže jediná dobrá rada je vyzkoušet a potom posoudit, jak se k tomu tvá pokožka postaví. Smile Padání vlasů je kapitola sama o sobě, já momentálně tahám po stovkách denně, takže nějakých dvacet vlasů by tě nemělo rozhodit. Wink Tak hodně štěstí!
_________________
http://kocicinadeje.cz/

Studies show:
Intelligent girls are more depressed
because they know
what the world is really like
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
jitty
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 16.4.2007
Příspěvky: 2999

PříspěvekZaslal: út prosinec 06, 2011 8:11 pm    Předmět: Citovat

vítej,
tady najdeš spoustu rad.
Co bych ti poradila je, používat šampóny a péči bez silikonů, pokud jsi příznivcem přírodní kosmetiky tak něco z toho nebo můžeš zkusit nějaký domácí recept (vejcomedový šampon, kokosový olej apod.)
Pokožka tě pálí po vlasové vodě nejspíš proto, že obsahuje hodně alkoholu, existuje i lopuchový olej nebo můžeš vyrobit něco doma.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Déscantes
>RADA STARŠÍCH<


Založen: 18.5.2007
Příspěvky: 4735

PříspěvekZaslal: st prosinec 07, 2011 8:08 am    Předmět: Citovat

Ahoj Gabčo,
vítej Smile
K té masce - pokud ti po použití něčeho naskáče na kůži červený flek, nepoužívej to. Je otázka času, kdy se to může zhoršit. Mě olezly ramena, když jsem z hlavy smývala jeden šampon od Avonu, děs. Opravdu se tomu, co tohle způsobuje, raději vyhni. Můžu se zeptat, co to bylo za značku?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabusik.com
0-7
0-7


Založen: 1.12.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 6:12 am    Předmět: Citovat

Ahoj, je to maska od Glisskuru Shea Cashmere (pro Déscantes) - což o to, maska jako taková je super, vždy když si ji pak dám na hlavu a projedu sprchou, tak se vlasy hned "rozčešou", akorát ta kůže mě vyděsila. No asi už ji nebudu používat, stejně se mým favoritem v poslední době stal šampon Fructis s borůvkovou vůní. Lopušák už jsem dlouho neměla, ale chtěla bych si ho zase koupit, jen mě štve ta dražší cena. Sad Ale dělat doma se mi ho nechce. Přítel mi dal stoprocentně přírodní konopnou mast a poprosila jsem ho, ať mi ji vmaže vždy po koupání do hlavy. Nevím, jestli to bylo vsugerováním, a nebo konopím jako takovým, ale vlásky opravdu tak nepadaly. Ale teď mě zase trápí to, že i když vlásky padají standartním způsobem, můj culíček je tenčí a tenčí a tenčí. Sad Nevím, co s tím, je mi jasné, že těch 40 cm jen tak nikde nenaženu, a že i když jsou nové vlásky vidět, bude jim dlouho trvat, než se dostanou do délky celého culíku. Zatím se mi jako jediné schůdné řešení jeví ostříhat to na mikádo. Ale asi by se to bez usilovného pláče neobešlo. Sad Moje mamka má sice s vlasy to samé (u hlavy tlustší culík, dole nic moc), ale mě to hrozně znervózňuje. Dá se to aspoň nějak opticky zamaskovat?? Pořád si teď musím po tom culíku přejíždět rukou a už to mě štve. :/ Jinak jsem v podstatě blondýna a ten můj hnědý melír se vymyl, možná by nebylo od věci jít zas do tmavého přelivu. Díky moc za cenné rady Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 10:21 am    Předmět: Citovat

Ta maska, pokud ti sedi na vlasy, se da pouzivat jen do delek (cca od usi dolu), tak neprijde k pokozce a smyvat ji muzes v predklonu nad vanou.

Jinak na jare a na podzim je normalni, ze vlasy najednou zacnou vic padat, prece jen, je to u nas pozustatek srsti, a ta se meni dvakrat rocne (na zimni a na letni).

S tloustkou culiku bych si prilis hlavu nelamala. Je normalni, ze se kazdy culik (ci cop), ke konci vice ci mene zuzuje, podle toho, jak postupne vlasy dorustaji. Taky mam zacatek copu krasny a dole konci mysim ocaskem Laughing
Neco malo ti muze pomoci henna (napriklad bezbarva cassia, pokud nechces zrz nebo hnedou natrvalo), ktera pomuze dodat trochu objemu a sily vlasu (tim, ze ho obali se pak i jemny vlas zda o trosicku hrubsi, nez bez henny a navic je odolnejsi proti trepeni).

Tak ci tak, s hustotou na konci culiku ted bohuzel neudelas nic. Bud muzes "to nejhorsi" ostrihat, nebo pravidelne zastrihavat konce a pockat, az ti nove vlasy trochu dorostou, a zatim si toho zkusit nevsimat. Kdyz nepomaha culik nebo cop, vlasy se daji sepnout treba i do drdolu: a v takovem ponozkovem obvykle vypadaji, ze je jich sestkrat tolik a jsou trikrat delsi (aspon o mne Laughing).

Hlavne se tim netrap, stres je primo zabijak rustu.
Drzim palce, at ti brzy dorostou Smile
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabusik.com
0-7
0-7


Založen: 1.12.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 11:18 am    Předmět: Citovat

Děkuji, budu se snažit. Smile Začnu zase užívat Biosil, koupím si Lopušák (ale musím ho sehnat v Brně) a donutím přítele, ať mi masíruje hlavu (chudák, samotnou mě to nebaví Very Happy a on to táák umíí)... Taky se pokusím obstarat si kokosový olej a ten Biohaar, který jsem si již chtěla koupit, ale neměli ho... Jaj, člověk si myslí, že nejvíc vlasům prospěje, když se na ně nic nepatle, a pak když si to takhle vypíše, tak je to horší než v kadeřnictví Very Happy Henu bych mohla vyzkoušet, jen kvůli clip-inům, které jsem si koupila na uklidnění, nemůžu radikálně měnit barvu (nechcou se mi kupovat nové ani přebarvovat ty staré). Ale zrzavá mě láká, sice bych v tom asi vypadala blbě, ale líbí se mi, jak to na sluníčku pěkně hází odlesky Smile No já ty svoje pačesáky donutím k růstu, mě budou poslouchat... A co se stressu týče, dycky s ním bojuji před zkouškovým nebo u testů... Asi si koupím jógu na DVD a začnu ji provozovat, potřebuju se od toho umět odprostit... Smile) A co se trápení týče, pořád si říkám: jsou to jenom vlasy, dřív nebo později to doroste, i kdybych to teď ostříhala na ježka... Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
zetonek
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 4.3.2011
Příspěvky: 2446

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 11:56 am    Předmět: Citovat

Jenom k tomu smývání.. pokud máš vlasy jemné, slabé nebo ti padají, NESMÝVEJ V PŘEDKLONU.
Můžu říct, že co nesmývám v předklonu, padají mi vlasy o dost méně. Navíc, vlasy rostou směrem dolů a když se předkloníš, tak je vlastně lámeš.
_________________
Jestli mate sluchatka (ne bednicky!) tak si pustte nahlas tohle video (je bez obrazu)
http://www.youtube.com/watch?v=IUDTlvagjJA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Jitt
~ Strážkyně tématu ~


Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 4030
Bydliště: Dedina za Brnem :P

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 1:36 pm    Předmět: Citovat

Ty Clip-iny bych neriskovala: korinek vlasu je staveny predevsim na zatez vlasu jako takoveho a vsechno "navic" co na nej navesis muze zpusobit dalsi vypadavani, tak abys pak neskoncila jeste hur, nez jak to mas tedka ...

Cassia do vlasu pridava jen jemny zlatavy odlesk, ktery se projevi na slunicku, samotnou barvu, jako takovou, nemeni. Ale stejne jako s kazdou prirodou, je to beh na dlouhou trat a vysledky nejsou hned.

S tim smyvanim ma zetonek pravdu, ale jsem toho nazoru, ze pokud to tak nebudes delat pokazde (nebo prilis casto), tak ze to zas tak neuskodi ... ale musis to vyzkouset, ja treba hlavu myju jen v predklonu (v zaklonu nebo ve stoje bych vyplavila celou koupelnu) a problemy s tim nemam.

Lopusak se da v Brne koupit v prodejnach zdrave vyzivy, ktere prodavaji vyrobky "Nadeje": Namatkou treba Zdrava vyziva na Veveri, kdyz jdes od Bileho domu podel koleji smerem na Konecneho namesti, je to tusim druha odbocka doleva, primo na rohu: tam by ho meli mit urcite (maji tam i dalsi Nadejacke a Saloosacke veci) ale urcite i v centru se "neco" najde. Jinak vyroba doma vubec neni slozita ani nakladna, spis to chce cas, nez se to vyluhuje.
Ja si lopusak micham doma tak, ze si koupim bylinky na caj (vetsinou Gresik nebo Dr.Popov) coz je lopuchovy koren, brezovy list a koprivovy list (koprivy si jinak trham u pritele na zahradce a pak si je doma sama susim), nasypu to do mensi zavarovaci sklenice (cca polevkova lzice a pul od kazde bylinky) a zaliju to obycejnou Alpou z drogerky (160ml za cca 25,-) tak, aby ta alpa byla priblizne 2-3cm nad bylinkama. Necham to mesic bez povsimnuti louhovat, obcas to teda protrepu, aby se nereklo a po mesici to pres kapesnik sliju zpatky do lahvicky od Alpy.
Nakonec tenhle koncentrat naredim destilovanou vodou (ale muze byt i obyc z kohoutku) na priblizne 20-30%, coz odpovida 2 dily koncentratu na 8 dilu vody nebo 3 dily koncentratu na 7 dilu vody, ale muzes klidne redit i jeste vic, kdyby te to na hlave palilo (mne je to v tehle koncentraci prijemne).

Krom toho mesice na louhovani a trochy praseni pri slivani a redeni je to prakticky bezpracne, koncentrat vydrzi "roky" (ten co si tedka matlam a hlavu je rok stary a uplne vpohode), a cenove to vychazi mnohem lepe, nez kdybych si mela kupovat jen cisty lopusak.

Odhadem to vychazi:
20,- koren lopuchu (50gr)
20,- brezovy list (50gr)
20,- koprivovy list (50gr, u mne zdarma, pac si je trham sama)
100,- Alpa (4x 160ml)

celkem 160,- ze kterych udelam 640ml koncentratu (zaokrouhlim to velmi zhruba na 600ml, protoze ty bylinky taky neco nasaknou a navic se to takhle lip pocita Laughing).
Ciste vlasove vody, kterou pak muzu aplikovat na hlavu tedy za tu cenu vyrobim (70*600)/30 = 1400ml coz odpovida temer litru a pul ...
Jinak dobre se mi to odmeruje obycejnou injekcni strikackou (v lekarne cca za korunu a muzes ji pouzivat porad dokola). Na aplikaci pouzivam lahvicku od vlasove vody Luna (i s "naplni" dalsich cca 25,- a da se plnit porad dokola, jen je treba ji pokazde vymyt takovou tou stetkou na nadobi: ty bylinky maji tendenci se na stenach usazovat).

Hlavne to chce klid a nohy v teple Smile Ono kdyz s tou peci "zacinas", tak najit to, co ti sedi (resp tvym vlasum Wink) je obcas orisek, ale vysledek pak stoji za to. U mne to dopadlo patlanim damskeho intimniho myciho gelu na hlavu misto samponu, vlasy jsou spokojene, moje hlava taky a ja tim padem taky. Rict mi to nekdo pred pul rokem, tak si budu tukat na celo Laughing
_________________
Some women are lost in the fire. Me, I am born from within it.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Gabusik.com
0-7
0-7


Založen: 1.12.2011
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út březen 13, 2012 5:06 pm    Předmět: Citovat

No, s těmi klipy je to tak. Je to taková moje antistresová opora. Prostě dycky když mám pocit, že mám vlasy naprd, že jich je málo, a že to budu muset ostříhat, tak si na ně vzpomenu. Že je prostě mám, kdyby bylo nejhůř. Prostě moje uklidňující pomůcka. Nosím je spíš výjímečně na slavnostní příležitosti (plesy, akce, narozeniny), ale kolikrát se mi nechce štvát s úpravou mých vlastních vlasů, aby to sedlo dobře. Posledně jsem je měla na plese naší VŠ, a od té doby ne - jsou celé nakrepovatěné a nechcou se mi rovnat ani umývat Very Happy A co se týče toho škodění vlasům, já si myslím, že ano, sice nějakým způsobem určitě zasahují do vlasů, ale zas na druhou stranu pořád je to přijatelnější metoa prodlužovaní než klasické prodlužování za desetitisíce. Navíc, když ty sponečky uchytíš pořádně (ne že ti visí jen na pár chlupech, u kterých by s největší pravděpodobností došlo k vytržení), a když jich je tam víc než 3, tak si myslím, že to takový problém pro ty vlasy není. Ale jak říkám, nenosím je zas tak často, jen když mám potřebu mít dlouhé husté vlasy. Teď spíš culíkuju a drdoluju.

Jinak, na padání vlasů si až tak nestěžuju, vlasy padají normálně (cca 20 denně), akorát jak mám vlasy jedné délky, tak je prostě poznat každý vypadený vlas. Ale myslím si, že míň už to vypadávání ovlivnit nemůžu. Kdyžtak šmik šmik nooo. Smile Spíš si jen říkám, kde jsou ty krátké vlasy, když mám nahoře culík hustší než dole. Když myju, tak žádný kratší nevidím, ani když češu, suším, zatočím to do vrtoče, prostě nikde ty kratší nevidím. Jen u hlavy mám anténky a v zátylku Smile

Tu konopnou mastičku doporučuju vyzkoušet zase já, fakt si myslím, že je to v kombinaci s masáží super věc. Co se té Henny týče, koukala jsem, a bezbarvou jsem našla tuto: http://www.cestaprirody.cz/index.php?categoryID=810&category_slug=vitamnov-bezbarv-henna_henne_color - může být? V tomto se moc nevyznám Smile A lopuch si vyrobím, ale zatím si koupím od NADĚJE. To samé s ostatními věcmi, a přes léto budu vlasomaniak Smile))

A děkuji za odpovědi děvčata Smile)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď Jdi na stránku 1, 2  Další

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.